17 grudnia 2018 r. Imieniny obchodzą: Olimpia, Łukasz, Jolanta

Pogoda: Siedlce

Numer 50
13-19 grudnia 2018r.

menu

NEWS

Już za tydzień - z kolejnym numerem ECHA - kalendarz na 2019 r.!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Dzielimy się słowem

Za kilka miesięcy odbędzie się setne Nocne Czuwanie Młodych. Z tej okazji organizatorzy przygotowują specjalną książkę.

Do tej pory przez NCM przewinęły się tysiące młodych ludzi z diecezji siedleckiej. Dziś śmiało można mówić o fenomenie tych czuwań. Od początku miejscem spotkań jest Kodeń. Trudno chyba nawet o lepszą lokalizację takich zjazdów. Czuwania odbywają się w roku szkolnym. Młodzi przybywają do Matki Bożej co miesiąc. Zaczynają o 21.00 Apelem Jasnogórskim, potem słuchają konferencji wygłaszanych przez zaproszonych gości, uczestniczą też w Mszy św. Spotkanie kończą adoracją Najświętszego Sakramentu. W trakcie NCM mają możliwość spowiedzi i rozmowy z kapłanem. Ważnym elementem jest również wzajemna integracja. W sanktuarium spędzają około sześciu godzin.

Od dłuższego czasu organizacją NCM zajmuje się Fundacja Dziesięć Talentów. Na jej barkach spoczywa przygotowanie każdego czuwania. Członkowie fundacji troszczą się o zaproszenie ciekawych gości, o obsługę medialną (foto, fb) i logistyczną. Każdego miesiąca w czuwaniu bierze udział kilkaset młodych ludzi. Wśród uczestników są stali bywalcy, ale ciągle przybywa nowych osób. Organizatorzy chcą kontynuować spotkania i zapraszają na kolejne NCM. Najbliższe, pod hasłem „Skandal”, odbędzie się już 12 października. Gościem specjalnym ma być br. Szymon Janowski OFMCap, główny organizator Golgoty Młodych.

 

Motywujące przesłania

Fundacja rejestruje i umieszcza w sieci wszystkie konferencje i kazania, głoszone na NCM.

- Są naprawdę dobre, dlatego chcemy dzielić się nimi z innymi ludźmi, szczególnie z tymi, którzy nie mogą brać udziału w czuwaniach. Jakiś czas temu wpadliśmy na pomysł, by kilka z nich opublikować w formie książkowej - mówi ks. Piotr Witkowicz, pomysłodawca NCM. - Przyświecają nam dwa cele. Po pierwsze - robimy to dla ewangelizacji. Podczas NCM padło wiele mądrych słów; chcemy, by dotarły do jeszcze większego grona. W konferencjach, oprócz treści formacyjnych, pojawiały się także świadectwa. Myślę, że mogą być motywujące dla wielu osób. Po drugie - książka ma być cegiełką na rzecz fundacji. Organizacja czuwań niesie za sobą koszty. Będziemy wdzięczni za każdą ofiarę - dodaje.

Konferencje są już spisane, materiał jest gotowy do druku. Brakuje tylko funduszy na wydanie. Nakład ma wynosić ok. 5 tys. egzemplarzy. Koszt publikacji sięga 20 tys. zł. Fundacja prowadzi zbiórkę internetową przez serwis zrzutka.pl (zrzutka.pl/ksiazka-ncm100).

 

Wspólna praca

- Pokornie prosimy o każdy grosz. Dziękujemy za wpłaty i za modlitwę w intencji tego przedsięwzięcia. Potrzebujemy pieniędzy na opłacenie kosztów druku i wynagrodzenia dla osób, które pracowały przy powstaniu tej książki. Dziękujemy też ludziom, którzy wolontarystycznie pomogli przy spisywaniu konferencji - podkreśla ks. P. Witkowicz.

Główną częścią książki będą teksty konferencji. W publikacji znajdziemy słowa wygłoszone przez aktora Adama Woronowicza, dominikanina o. Jacka Szymczaka, publicystę Tomasza Terlikowskiego, jezuitę o. Grzegorza Kramera, ks. Rafała Jarosiewicza, dziennikarza Marcina Jakimowicza, ks. Łukasza Kałaskę i ks. Tomasza Gapa.

W publikacji pojawią się informacje o tym, które parafie biorą udział w NCM, nie zabraknie również prezentacji inicjatyw i spotkań dedykowanych młodym ludziom z naszej diecezji, jak Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę, Hosanna Festiwal, rekolekcje w Siedlanowie i propozycje Fundacji Kurs na Miłość.

Książkę będzie można nabyć na czuwaniach w Kodniu. Członkowie fundacji chcą ją rozprowadzać także w poszczególnych parafiach.

- Dziękuję wszystkim pomagającym przy organizacji czuwań. Słowa uznania kierujemy w szczególności do ojców oblatów i o. Damiana Dybały, proboszcza kodeńskiej parafii, którzy od dekady nieprzerwanie przyjmują nas w sanktuarium i znoszą cierpliwie. Dziękujemy za wielką otwartość! Dziękuję też prezesowi fundacji Szymonowi Chalimoniukowi oraz Grzegorzowi Aleksandrowiczowi, którzy czuwają nad przygotowaniem książki - zaznacza ks. Piotr.

My również dołączamy się do apelu fundacji i z radością obejmujemy patronatem to przedsięwzięcie.

AWAWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Zakończenie jubileuszu


W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nastąpiło oficjalne zakończenie obchodów jubileuszowych 200-lecia diecezji siedleckiej. Punktem kulminacyjnym była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Po Mszy św. obaj biskupi wręczali delegacjom poszczególnych parafii statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej. Prawo zawarte w tych dokumentach wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r. W czasie liturgii odczytano także dekret papieża Franciszka, który w roku jubileuszowym odznaczył godnością kapelana Jego Świętobliwości kilku księży naszej diecezji. Tego samego dnia wieczorem w katedrze odbył się uroczysty koncert zamykający jubileusz. [fot. K. Skorupski/Podlasie24.pl]

FOTOGALERIA

Znamy laureatów


Mirosław Roguski, Mieczysław Zawadzki, Mieczysław Gaja, Małgorzata i Waldemar Gujscy - to tegoroczni laureaci nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w trzech dziedzinach: szeroko pojęta działalność artystyczna; twórczość i dorobek literacki, naukowy i publicystyczny; działalność patriotyczno-społeczno-humanitarna. [fot. W. Bobryk]

PATRONAT "ECHO"


Rok o. Pio
Dwa okrągłe jubileusze: 100 lat od otrzymania stygmatów i 50 lat od przejścia do domu Ojca - ten rok z pewnością będzie należał do św. o. Pio.
więcej »
Rekolekcje w sieci
„Kościół jest dobry” - czyli nic co Boskie nie jest im obce” to tytuł tegorocznych rekolekcji adwentowych przygotowanych przez www.profeto.pl.
więcej »
Chatka z piernika
Do 14 grudnia Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach przyjmuje zgłoszenia do konkursu pt. Chatka z piernika w bożonarodzeniowej szacie.
więcej »
Grają i pomagają
W grudniu rusza trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019. Więcej szczegółów na stronie www.betlejemwpolsce.pl.
więcej »
 

POLECAMY


To ty, szare Podlasie, rodzona ma kraino
Świętując jubileusz odzyskania przez Polskę niepodległości, warto skupić uwagę na tym, co działo się sto lat temu w miejscu, gdzie dzisiaj żyjemy. Książka „Tak rodziła się Niepodległość. Południowe Podlasie 1918” odsłania przed czytelnikiem panoramę wydarzeń sprzed wieku.
więcej »
Myśl właściwie
Abp Fulton J. Sheen - to jeden z najbardziej charyzmatycznych duchownych w historii amerykańskiego Kościoła. Płomienny mówca, wybitny kaznodzieja i wielka osobowość telewizyjna.
więcej »
Cuda wciąż się zdarzają
Cuda miały miejsce nie tylko w pierwszych wiekach Kościoła. Mają miejsce także dzisiaj i są potwierdzeniem prawdy Ewangelii - przekonywał o. Dolindo, któremu sam Jezus podyktował słowa jednej z najskuteczniejszych modlitw.
więcej »
Spragnieni Boga i niepodległości
Muzyczna uczta z okazji jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej i 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
więcej »
 

SONDA

 

Czy czas Adwentu jest nam potrzebny?

tak, to czas na refleksję w zabieganym świecie

nie, Adwent nic nie zmienia

najważniejsza jest chęć odmienienia życia w oczekiwaniu na Boże Narodzenie

to okazja do stanięcia w prawdzie wobec Boga i samego siebie, a przez to do nawróceniaLITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR