26 lutego 2020 r. Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Pogoda: Siedlce

Numer 8
20-26 lutego 2020r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do lektury ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
W drodze do świętości

W „Modlitewniku” obok pozycji obowiązkowych znajdziemy piękne, pełne teologicznej i duchowej głębi, niezwykle wciągające modlitwy, rozważania i wprowadzenia bł. ks. Jakuba Alberionego.

Był on założycielem Rodziny Świętego Pawła, którą tworzy dziesięć instytutów. Wśród nich jest pięć zgromadzeń zakonnych, cztery instytuty życia konsekrowanego oraz stowarzyszenie wiernych świeckich. Bł. J. Alberione był przekonany, że celem uświęcenia każdego wierzącego jest to, do czego doszedł św. Paweł Apostoł: „Żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus” (Ga 2,20).

Modlitwy odmawiane świadomie i głęboko przeżywane będą kształtowały nasze myślenie oraz kierowały wysiłki na to, czego rzeczywiście oczekuje od nas Pan. Nie można ich jednak traktować jak magicznych formuł. Nie zmieni nas samo ich odmawianie. Konieczne jest podjęcie wysiłku przemiany naszego życia. Słowa, które wypowiadamy, kształtują jednak nasze spojrzenie na rzeczywistość, pomagają ją określać i interpretować.

W „Modlitewniku” znajdziemy modlitwy codzienne. Ich głębia i piękno sprawiają, że relacja z Bogiem może stać się bliższa. Tu otrzymamy też wyjaśnienia dotyczące Mszy św. czy podpowiedzi, w jaki sposób ją przeżywać, by przyniosła owoce. Każdej części Eucharystii przypisane zostały intencje obejmujące potrzeby nasze i całego Kościoła. Może to być szczególnie ważne dla osób, które bardziej świadomie oraz pełniej pragną uczestniczyć w Eucharystii; nie chcą, aby był to jedynie wyraz ich własnej pobożności, ale także udział w ewangelizacji, do której podjęcia jesteśmy nieustannie zachęcani.

Wiele osób nie wie, jak modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Czują się zagubieni, mimo że odczuwają silne pragnienie trwania przed Bogiem. Wskazaniem i ulgą dla nich może być fragment tekstu wprowadzenia bł. Jakuba Alberionego do adoracji, w którym czytamy, że to sam „Chrystus pragnie nas oświecać, pouczać, rozgrzewać, umacniać i podnosić na duchu”, a „Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu to spotkanie duszy i całej naszej osoby z Jezusem”. Znajdziemy tu wspaniałe i pełne świeżości propozycje, jak przeżywać adorację Najświętszego Sakramentu, a także modlitwy, które podczas niej możemy przedstawiać Bogu.

W „Modlitewniku” nie zabrakło rozważań różańcowych, Drogi krzyżowej oraz modlitw na poszczególne dni tygodnia, a także wielu innych skierowanych do Boga Ojca, Jezusa Mistrza, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, Maryi Królowej Apostołów, św. Pawła Apostoła i św. Józefa. Znajdziemy tu także gotowe modlitwy po przyjęciu Komunii św. i wiele modlitw za nowoczesne środki przekazu oraz za tych, którzy są uzależnieni od mediów. Uzupełnieniem są modlitwy w języku łacińskim, wciąż pozostającym językiem Kościoła powszechnego. Ta niepozorna publikacja jest skarbnicą tekstów, których piękno, oryginalność i świeżość bez wątpienia pomogą przeżywać swoją wiarę, pogłębiać przyjaźń z Bogiem i wzrastać w zjednoczeniu z Nim każdego dnia.

s. dr Iwona Kopacz PDDM (opr. AWAW)

Modlitewnik, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2019.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolejna rocznica


Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbyły się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Szpacze Trele-Morele


1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Jarmark na Kazimierza
5 marca na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się Jarmark na Kazimierza - coroczna impreza plenerowa.
więcej »
Zapraszamy na film
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej organizują pokaz filmu „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” oraz spotkanie z reżyser filmu - Wandą Różycką-Zborowską.
więcej »
Święto Kobiet
8 marca mieszkańcy miasta będą celebrować to szczególne święto. O 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się IX Gminny Dzień Kobiet.
więcej »
Pamięci wyklętych
W niedzielę 1 marca ulicami miasta przejdzie II Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele pw. św. Stanisława o 10.15. Start marszu zaplanowany jest na 11.30.
więcej »
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca w sali konferencyjnej urzędu gminy w Terespolu odbędą się Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
więcej »
IV Ogólnopolski Konkurs Pieśni Legionowej
Przesłuchania do IV Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Legionowej odbędą się 22 marca, od 10.00, w gmachu Parafialnego Muzeum Ziemi Trojanowskiej, które - obok parafii św. Bartłomieja w Korytnicy - jest organizatorem eliminacji powiatowych.
więcej »
Turniej tańca
W sobotę 28 marca w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach przy ul. Szkolnej odbędzie się XVII Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego.
więcej »
Inwestycja w moją przyszłość
27 lutego odbędzie się II Powiatowa Konferencja Edukacyjna „Inwestycja w moją przyszłość”. Rozpocznie się o 14.00 w Łosickim Domu Kultury.
więcej »
 

POLECAMY


Pismo Święte bronią
Współczesny człowiek odpowiedzi na duchowe problemy często poszukuje w ezoteryce, wróżbach czy duchowości Wschodu. Taka postawa otwiera demonowi drogę do działania.
więcej »
Godny naśladowania
Proces beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego to wskazanie, że Prymas Tysiąclecia był postacią, którą Pan Bóg postawił światu, a w szczególności nam, Polakom, jako wzór do naśladowania.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR