25 czerwca 2019 r. Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Pogoda: Siedlce

Numer 25
20-26 czerwca 2019r.

menu

NEWS

Bp Piotr Sawczuk nowym biskupem drohiczyńskim

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
W drodze do świętości

W „Modlitewniku” obok pozycji obowiązkowych znajdziemy piękne, pełne teologicznej i duchowej głębi, niezwykle wciągające modlitwy, rozważania i wprowadzenia bł. ks. Jakuba Alberionego.

Był on założycielem Rodziny Świętego Pawła, którą tworzy dziesięć instytutów. Wśród nich jest pięć zgromadzeń zakonnych, cztery instytuty życia konsekrowanego oraz stowarzyszenie wiernych świeckich. Bł. J. Alberione był przekonany, że celem uświęcenia każdego wierzącego jest to, do czego doszedł św. Paweł Apostoł: „Żyję już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus” (Ga 2,20).

Modlitwy odmawiane świadomie i głęboko przeżywane będą kształtowały nasze myślenie oraz kierowały wysiłki na to, czego rzeczywiście oczekuje od nas Pan. Nie można ich jednak traktować jak magicznych formuł. Nie zmieni nas samo ich odmawianie. Konieczne jest podjęcie wysiłku przemiany naszego życia. Słowa, które wypowiadamy, kształtują jednak nasze spojrzenie na rzeczywistość, pomagają ją określać i interpretować.

W „Modlitewniku” znajdziemy modlitwy codzienne. Ich głębia i piękno sprawiają, że relacja z Bogiem może stać się bliższa. Tu otrzymamy też wyjaśnienia dotyczące Mszy św. czy podpowiedzi, w jaki sposób ją przeżywać, by przyniosła owoce. Każdej części Eucharystii przypisane zostały intencje obejmujące potrzeby nasze i całego Kościoła. Może to być szczególnie ważne dla osób, które bardziej świadomie oraz pełniej pragną uczestniczyć w Eucharystii; nie chcą, aby był to jedynie wyraz ich własnej pobożności, ale także udział w ewangelizacji, do której podjęcia jesteśmy nieustannie zachęcani.

Wiele osób nie wie, jak modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Czują się zagubieni, mimo że odczuwają silne pragnienie trwania przed Bogiem. Wskazaniem i ulgą dla nich może być fragment tekstu wprowadzenia bł. Jakuba Alberionego do adoracji, w którym czytamy, że to sam „Chrystus pragnie nas oświecać, pouczać, rozgrzewać, umacniać i podnosić na duchu”, a „Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu to spotkanie duszy i całej naszej osoby z Jezusem”. Znajdziemy tu wspaniałe i pełne świeżości propozycje, jak przeżywać adorację Najświętszego Sakramentu, a także modlitwy, które podczas niej możemy przedstawiać Bogu.

W „Modlitewniku” nie zabrakło rozważań różańcowych, Drogi krzyżowej oraz modlitw na poszczególne dni tygodnia, a także wielu innych skierowanych do Boga Ojca, Jezusa Mistrza, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, Maryi Królowej Apostołów, św. Pawła Apostoła i św. Józefa. Znajdziemy tu także gotowe modlitwy po przyjęciu Komunii św. i wiele modlitw za nowoczesne środki przekazu oraz za tych, którzy są uzależnieni od mediów. Uzupełnieniem są modlitwy w języku łacińskim, wciąż pozostającym językiem Kościoła powszechnego. Ta niepozorna publikacja jest skarbnicą tekstów, których piękno, oryginalność i świeżość bez wątpienia pomogą przeżywać swoją wiarę, pogłębiać przyjaźń z Bogiem i wzrastać w zjednoczeniu z Nim każdego dnia.

s. dr Iwona Kopacz PDDM (opr. AWAW)

Modlitewnik, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2019.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Wernisaż w parku


14 czerwca w parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej otwarto plenerową wystawę fotografii prof. Leszka Mądzika pt. „Sacrum Miejsca”. Częścią wernisażu była etiuda teatralna „Maski”. [fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Moda na pomaganie


Co i dla kogo mogę zrobić - na te pytania można było znaleźć odpowiedź podczas III Dnia Siedleckich Organizacji Pozarządowych. Pogoda dopisała, stąd też zainteresowanie piknikiem NGO, który odbył się 6 czerwca na siedleckim placu Sikorskiego, było spore. Choć idea spotkania co roku jest taka sama, czyli prezentacja oferty oraz wymiana doświadczeń między organizacjami pozarządowymi z regionu, zmienia się zarówno grono uczestników, jak i wystawiające się grupy. A warto pamiętać o tym, że w tego typu formacjach, których głównym celem jest wsparcie codziennego życia mieszkańców regionu, działają tysiące osób, poświęcając swój czas. [fot. JAG]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Kultura bez Granic
29 czerwca na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach w gminie Terespol odbędzie się festiwal Kultura bez Granic. To już 16 edycja imprezy, której celem jest prezentacja folkloru polsko-białoruskiego pogranicza.
więcej »
Spływy kajakowe
Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zaprasza 20 czerwca, od 11.00, na spływ kajakowy Zielawą na trasie Wisznice - Studzianka na dystansie 20 km.
więcej »
 

POLECAMY


Droga na ołtarze
Św. Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze.
więcej »
 

SONDA

 

Czerwiec to dla mnie....

miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

czas wyczekiwania wakacji

najpiękniejszy miesiąc w roku

okazja do refleksji nad szybko mijającym czasem

miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR