19 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
18-24 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 11.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Strażnik wśród nocy

To opowieść o Benedykcie XVI, papieżu atakowanym przez wszelkiego rodzaju nieprzyjazne siły w Kościele i spoza Kościoła, sprzymierzone przeciwko niemu.

Benedykt bez owijania w bawełnę, a czasem może też bez koniecznej zręczności medialnej przypominał, że wiele z propozycji świata i jego panów - jawnych i ukrytych - wymierzonych jest w człowieka, w jego zasadniczą prawdę. Że pod zwodniczym szyldem swobód kryją się nowe i stare zniewolenia. Benedykt nie głaskał świata, a przede wszystkim, ani sobie, ani Kościołowi, nie pozwalał na dwuznaczności - pisze Marco Tossati w przedmowie do książki „Benedykt XVI. Strażnik wśród prawdy”.

Autor opowieści Aldo Maria Valli, dziennikarz i pisarz zajmujący się tematyką religijną, watykanista, który zrelacjonował 40 międzynarodowych podróży Jana Pawła II i jego odchodzenie z tego świata w 2015 r., ukazuje na jej łamach postać Josepha Ratzingera, jego dążenie do prawdy i cenę, jaką poniósł, stając w jej obronie. Ten „Papież prawdy”, który w czasie swojego pontyfikatu wielokrotnie musiał zderzyć się z wieloma trudnościami i przeszkodami, nie poddając się i nie wychodząc poza swoją rolę, zdołał być nie tylko współpracownikiem, ale i świadkiem prawdy.

- Kiedy zostałem biskupem, przyszły mi na myśl te słowa z Trzeciego Listu św. Jana, że my jesteśmy »współpracownikami prawdy«. Z prawdą można współpracować bo jest osobą. Dla niej można się trudzić, można starać się jej domagać, utwierdzać ją” - tak papież w wywiadzie z Peterem Seewaldem na łamach książki „Ostatnie rozmowy” wyjaśnia, skąd wzięło się jego zawołanie biskupie Cooperatores veritatis. Zachęcam do lektury.

MK

Aldo Maria Valli, Benedykt XVI. Strażnik wśród nocy, Wydawnictwo Aromat Słowa, Kraków 2019.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z wiśniowym smakiem


Z wiśniowym smakiem - pod tym hasłem 14 lipca odbył się w Wiśniewie XII Festiwal Kuchni Regionalnej. Świętowanie rozpoczęło się w południe uroczystą Mszą św. w miejscowym kościele. [fot. JM]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR