27 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
365 dni z aniołami

Kim są aniołowie i na czym polega powierzone im przez Stwórcę zadanie? Czy każdy z nas ma swojego druha w niebie, który dniem i nocą czuwa nad nami? Książka Marcello Stanzione „365 dni z aniołami” jest zbiorem inspirujących myśli i modlitw do aniołów.

Na każdy dzień roku zostały wybrane krótsze lub dłuższe rozważania Ojców Kościoła, biskupów, papieży, założycieli zakonów, teologów, filozofów, psychologów, pisarzy. Dołączyli do nich także autorzy niekatoliccy (Paracelsus, Aivanhov, Barth, Evdokimov itd.), którzy przez swoje słowa udowodniają, że aniołowie są ważni także w innych tradycjach religijnych.

Myśli zamieszczone w publikacji mają pobudzić nie tylko do rozmyślania, ale i pociągnąć do modlitwy. - Niniejszy tekst powstał z potrzeby ofiarowania chrześcijanom solidnego narzędzia służącego do rozmyślania nad wielką pomocą, jakiej duchy niebieskie udzielają ludziom, strzegąc nas - podkreśla autor. - W dodatku do tego tekstu znalazły się modlitwy do aniołów, które dotąd nie były publikowane w moich poprzednich zbiorach modlitw do duchów anielskich. Ideałem byłoby rozpoczynanie każdego dnia modlitwą do aniołów, przed przeczytaniem anielskiej myśli z danego dnia, a po przemyśleniu jej - zakończenie inną anielską modlitwą - dodaje.

Celem tej książki jest uświadamianie, każdego dnia coraz intensywniej, stałej obecności Anioła Stróż przy każdym z nas. Jej lektura sprawi, że zapragniemy wiedzieć więcej o aniołach i sięgniemy do źródeł. Jednocześnie ze zdumieniem odkryjemy na nowo głęboką więź łączącą człowieka z jego Aniołem Stróżem.

„Duchy niebieskie są pierwszymi istotami stworzonymi przez Boga. Sobór Laterański IV w 1215 r., odnosząc się do stworzenia aniołów, stwierdził, że Bóg w swojej wszechmocy stworzył z niczego, od początku czasów, dwie kategorie stworzeń, duchowe i cielesne, a ściśle: aniołów i świat” - pisze we wstępie M. Stanzione. Aby rozwiać wszelkie nieporozumienia dotyczące natury aniołów, autor tłumaczy, że „modlitwy, jakie wierzący kierują do aniołów, są częścią kultu świętych (dulia), a nie ich boskości (latria), a to oznacza, że są skierowane do błogosławionych duchów, jeśli te są sługami Boga, do którego w rzeczywistości kult jest skierowany”.

- Przeczytaj rano wybraną myśl dnia. Odczytaj ją ponownie wieczorem. Jeżeli będziesz czynił to wiernie przez cały rok, będziesz robił postępy na twojej drodze do świętości oraz będziesz szczęśliwszy! - zachęca M. Stanzione. Warto spróbować!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR