14 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 33
13-19 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze: cykl artykułów poświęconych 100 rocznicy cudu nad Wisłą. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
To historia dla wszystkich i o wszystkich

Zdradzony przez braci, sprzedany w niewolę, żyjący w obcym kraju, samotny i odrzucony. Miał pełne prawo popaść w rozpacz i obrazić się na Boga. I nikt specjalnie by się temu nie dziwił. Ale Józef nawet przez chwilę nie użala się nad sobą.

„Zapraszam cię do lektury jednej z najpiękniejszych historii opisanych w Biblii. To historia z Księgi Rodzaju, opowieść o Józefie zwanym Józefem Egipskim. (…) Jego historia - jeśli pozwolisz, by dotknęła twojego serca - przyniesie uzdrowienie” - pisze we wstępie swojej najnowszej książki pt. „Długa szata z rękawami” ks. Waldemar Grzyb, duszpasterz wspólnoty Rhema Christou z Gorzowa Wielkopolskiego. Jest to nie tylko opowieść, ale przede wszystkim zaproszenie do głębszego spojrzenia w głąb siebie. To książka dla tych, którzy doświadczają trudów życia, są przygnieceni problemami dnia codziennego. Jest ona jednak - jak podkreśla autor - szczególnie pomocna tym, którzy doświadczyli zdrady, zwłaszcza ze strony osób bliskich i kochanych, którzy nie potrafią wybaczyć. Powinni po nią sięgnąć również osoby mające kłopot z odkryciem własnych talentów i zdolności. „Długa szata z rękawami” to historia dla każdego z nas. Na końcu każdego rozdziału autor umieszcza trafne pytania, które są w stanie naruszyć skorupę samozadowolenia i stanąć w prawdzie. Warto poznać historię Józefa, który przeprowadzi nas przez zawirowania i zaprowadzi do zwycięstwa.

Ks. Waldemar Grzyb, Długa szata z rękawami. O Józefie egipskim, Wydawnictwo eSPe, Kraków 2019.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pod Siedlcami w Wiśniewie


Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych na dobre wpisał się w krajobraz gminy Wiśniew. Dopisała pogoda i nie zawiodła publiczność. W biesiadzie ludowej, której w tym roku przewodziła kapela podwórkowa Z kopyta, i wspaniałej zabawie nie przeszkodziła nawet pandemia koronawirusa. [fot. J. Mazurek]

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Bitwa Warszawska
14 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na wykład historyczny online o Bitwie Warszawskiej.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Rodzinna niedziela
16 sierpnia w Domu Rekolekcyjnym w Siedlanowie odbędzie się „Rodzinna niedziela”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy pragną czegoś więcej w małżeństwie.
więcej »
Dożynki w Rykach
W niedzielę 23 sierpnia w Rykach odbędą się dożynki gminne. Wzorem lat ubiegłych mają one bardzo ciekawy program. Rozpoczną się Mszą św. dziękczynną o 12.00.
więcej »
Oranżeria 2020
Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na 25 Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Autorską „Oranżeria 2020”. Impreza, która odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia, ma być m.in. transmitowana na żywo w Telewizji Radzyń.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Miriam z Nazaretu
Maryja z wiarą przyjęła Boże orędzie, które zmieniło całkowicie nie tylko jej życie, ale także bieg historii świata.
więcej »
 

SONDA

 

Polski sierpień

to miesiąc rocznic patriotycznych;

w tym roku świętujemy szczególną rocznicę - 100-lecie cudu nad Wisłą;

wspominamy powstanie warszawskie i wszystkich poległych w walce o wolną ojczyznę;

to czas pieszych pielgrzymek do sanktuariów maryjnych;

miesiąc jak każdy inny.LITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR