25 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo

Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.

Ks. Dolindo Ruotolo, włoski kapłan z Neapolu, doświadczył wielu łask, znane są jego doświadczenia mistyczne, uzdrowienia i liczne cuda, które dokonywały się przez jego wstawiennictwo, ale równie mocno w jego życie i doświadczenie wiary wpisana została Męka Pańska. - Byłem jeszcze niewinny, nadzwyczaj żywiołowy; pociągała mnie Męka Jezusa i starałem się już wtedy śpiewać Jezusowi umęczonemu (…) w tym czasie mogłem mieć najwyżej pięć [lat] - pisał ks. D. Ruotolo w swojej „Autobiografii”. Rozważanie Męki Pańskiej towarzyszyło mu od wczesnego dzieciństwa. Całe jego życie naznaczone było cierpieniem, które postrzegał jako swój udział w Męce Chrystusa.

Choć niewątpliwie nosił w sobie cierpienie, to jednak był człowiekiem obdarzonym ogromną pogodą ducha. W niezwykły sposób spotykało się w nim głębokie przeżywanie Męki Jezusa z radosną nadzieją, jaką przynosi Zmartwychwstanie. Czy można więc wyobrazić sobie lepszego przewodnika na okres Wielkiego Postu?

Teksty rozważań zostały zaczerpnięte z ogromnego bogactwa dzieł, które ks. D. Ruotolo pozostawił. Układ rozważań stopniowo wprowadza nas w okres pokuty - zaczynając od doświadczenia osobistej grzeszności, przez odwrócenie się od zła i pogłębienie życia duchowego, uświęcenie, a na perspektywie Zmartwychwstania kończąc. Rozważania przeznaczone są na 40 dni Wielkiego Postu - od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Palmowej.

Rozważania zawarte w książce dzień po dniu prowadzą do coraz głębszego zanurzenia się w Miłości, która nie zna granic i dla której nie ma nic niemożliwego. Zachęcam do lektury!

MK

Rozważania na Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo, Wydawnictwo M, Kraków 2020.

 Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR