24 listopada 2020 r. Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

Pogoda: Siedlce

Numer 47
19-25 listopada 2020r.

menu

NEWS

W numerze m.in. konkursy z atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Wszystko będzie dobrze…

Na wiele wieków przed objawieniami św. s. Faustyny Julianna spisała treść widzeń, z których wypływa orędzie o Bożym miłosierdziu.

Wszystko będzie dobrze, wszystko będzie dobrze, wszystko będzie do cna dobrze! - mówił Pan Jezus do angielskiej mistyczki która żyła na przełomie XIV i XV w. Nazwano ją Julianną z Norwich.

Niewiele wiemy o jej pochodzeniu i życiu. Nie znamy nawet jej prawdziwego imienia. Nazywano ją Julianną z Norwich. Imię to zawdzięcza najprawdopodobniej św. Julianowi, patronowi Kościoła w Norwich, przy którym znajdowała się jej pustelnia. Urodziła się 1343 r., o czym wspomina sama pustelnica w zapisie objawień. Prawdopodobnie całe życie spędziła w Norwich, które było wówczas drugim co do znaczenia miastem w Anglii. Gdy Julianna miała sześć lat, miasto zostało opanowane przez dżumę, która w ciągu dwóch lat zabrała życie jednej trzeciej mieszkańców. Julianna była świadkiem jeszcze dwóch innych dramatów. Pierwszym był wybuch powstania chłopów w 1381 r., a drugim kolejna faza zarazy.

Pod wpływem takich doświadczeń nawet ludzie wierzący zaczynają powątpiewać w Bożą Opatrzność. Tym bardziej niezwykłe było to, że właśnie w tym czasie młoda dziewczyna doświadczyła wizji, które są orędziem Bożej miłości, miłosierdzia i troski o każdego człowieka.

Książka zawiera fragmenty „Objawień Miłości Bożej”, które mogą stać się niewyczerpanym źródłem wsparcia i otuchy w trudnych chwilach. - Bóg pragnie być poznany i upodobał sobie, gdy w Nim spoczywamy, wszystko zaś, co poniżej Boga, nie zadowala nas - czytamy w jednym z fragmentów objawień.

Nie trzeba czytać wszystkiego po kolei; można wyszukiwać fragmenty, które odpowiadają na nasze potrzeby. Każdy z nich stanowi dawkę duchowego lekarstwa, które rozlewa się po całym ciele i przynosi ulgę. Jak pisała Joanna z Norwich: „Dobroć Boga jest najwyższą modlitwą, która schodzi na dno najgłębsze naszych potrzeb. Ona ożywia naszą duszę, przywodzi ją do życia, pobudza do wzrastania w łasce i cnocie”. Zachęcam do lektury.

MK

 

Wszystko będzie dobrze... Objawienia Julianny z Norwich, Wydawnictwo M, Kraków 2020.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uczcili Niepodległą


Msze św., złożenie kwiatów przy pomnikach i honorowe warty to stałe elementy uroczystych obchodów Święta Niepodległości. I choć tegoroczne uroczystości - z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - miały dużo skromniejszą oprawę niż w minionych latach, przedstawiciele władz i mieszkańców godnie uczcili pamięć o rodakach, którzy z poświęceniem walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

FOTOGALERIA

Odszedł do domu Ojca


11 listopada w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. prałata Henryka Hołoweńki. Mszy św. przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Zmarłego kapłana, pierwszego proboszcza parafii, w której sprawowana była Msza św. pogrzebowa, rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, żegnali duchowni i wierni.

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie IV Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Świąteczna akcja
Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działający przy parafii pw. Chrystusa Króla w Jedlance kolejny raz zaprasza do konkursu „Razem tworzymy tradycję”. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
Organowe Siedlce
W niedzielę 22 listopada, o 19.00, odbędzie się ostatni koncert - uwaga: tylko online! - w ramach festiwalu Organowe Siedlce.
więcej »
Orszak św. Mikołaja
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w ramach tegorocznego Orszaku św. Mikołaja 6 grudnia odwołany zostaje sam pochód - korowód ze Starego Miasta na plac przy kościele św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
Sztuka w sieci
„Splendor Podlasia - tkaniny kościelne i złotnictwo” - to tytuł wystawy przygotowanej przez Muzeum Diecezjalne w Siedlcach, której wyjątkowo nie można obejrzeć w siedzibie placówki, ale na stronie internetowej.
więcej »
O Bogu bliskim
Chrześcijaństwo - o czym przypomina autor książki - to nie tylko unikanie grzechu. „Jest jeszcze jeden krok, czyli pytanie o to, co zrobiliśmy z łaską, ile nieba wprowadziliśmy w swoje życie” - prowokuje do refleksji.
więcej »
Cyfryzacja ARiMR - aplikacja mobilna
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła aplikację na smartfony, będącą platformą do wzajemnych kontaktów ARiMR i rolników.
więcej »
Lektura na dziś
Ze względu na fałszywe oskarżenia ks. Dolindo Ruotolo w 1921 r. został postawiony przed Świętym Oficjum.
więcej »
Rekolekcje ODDANIE33
Zapraszamy z CAŁEGO SERCA do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję - 1 stycznia 2021 r.
więcej »
 

SONDA

 

Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana oznacza dla mnie...

ufność w Jego miłosierną opiekę

ratunek dla naszej ojczyzny

wiarę w pojednanie między ludźmi

jedyne antidotum na bolączki tego świata

świadectwo wiary każdego chrześcijaninaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR