8 sierpnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Iza, Cyprian, Dominik

Pogoda: Siedlce

Numer 32
06-12 sierpnia 2020r.

menu

NEWS

W numerze - relacje z wyjścia poszczególnych grup Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej. Polecamy lekturę!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Wszystko będzie dobrze…

Na wiele wieków przed objawieniami św. s. Faustyny Julianna spisała treść widzeń, z których wypływa orędzie o Bożym miłosierdziu.

Wszystko będzie dobrze, wszystko będzie dobrze, wszystko będzie do cna dobrze! - mówił Pan Jezus do angielskiej mistyczki która żyła na przełomie XIV i XV w. Nazwano ją Julianną z Norwich.

Niewiele wiemy o jej pochodzeniu i życiu. Nie znamy nawet jej prawdziwego imienia. Nazywano ją Julianną z Norwich. Imię to zawdzięcza najprawdopodobniej św. Julianowi, patronowi Kościoła w Norwich, przy którym znajdowała się jej pustelnia. Urodziła się 1343 r., o czym wspomina sama pustelnica w zapisie objawień. Prawdopodobnie całe życie spędziła w Norwich, które było wówczas drugim co do znaczenia miastem w Anglii. Gdy Julianna miała sześć lat, miasto zostało opanowane przez dżumę, która w ciągu dwóch lat zabrała życie jednej trzeciej mieszkańców. Julianna była świadkiem jeszcze dwóch innych dramatów. Pierwszym był wybuch powstania chłopów w 1381 r., a drugim kolejna faza zarazy.

Pod wpływem takich doświadczeń nawet ludzie wierzący zaczynają powątpiewać w Bożą Opatrzność. Tym bardziej niezwykłe było to, że właśnie w tym czasie młoda dziewczyna doświadczyła wizji, które są orędziem Bożej miłości, miłosierdzia i troski o każdego człowieka.

Książka zawiera fragmenty „Objawień Miłości Bożej”, które mogą stać się niewyczerpanym źródłem wsparcia i otuchy w trudnych chwilach. - Bóg pragnie być poznany i upodobał sobie, gdy w Nim spoczywamy, wszystko zaś, co poniżej Boga, nie zadowala nas - czytamy w jednym z fragmentów objawień.

Nie trzeba czytać wszystkiego po kolei; można wyszukiwać fragmenty, które odpowiadają na nasze potrzeby. Każdy z nich stanowi dawkę duchowego lekarstwa, które rozlewa się po całym ciele i przynosi ulgę. Jak pisała Joanna z Norwich: „Dobroć Boga jest najwyższą modlitwą, która schodzi na dno najgłębsze naszych potrzeb. Ona ożywia naszą duszę, przywodzi ją do życia, pobudza do wzrastania w łasce i cnocie”. Zachęcam do lektury.

MK

 

Wszystko będzie dobrze... Objawienia Julianny z Norwich, Wydawnictwo M, Kraków 2020.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymi na szlaku


W niedzielę, 2 sierpnia, po porannej Mszy św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Suchodolskiego na pątniczy szlak wyruszyli z Siedlec uczestnicy 40 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę. Z powodu epidemii tegoroczne pielgrzymowanie ma formę sztafety - każdego dnia w pielgrzymce uczestniczy po dziesięć osób. [fot. Jarosław Kurzawa]

FOTOGALERIA

Teściowie z nieba rodem


W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbyła się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.

PATRONAT "ECHO"


Bitwa o wolność
Zapraszamy do udziału w muzycznym konkursie piosenki patriotycznej organizowanym przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach.
więcej »
Zastawiłem Cię? Zadzwoń!
Uczniowie Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych nr 2 w Siedlcach stworzyli specjalne karty dla kierowców. Umieszczony na nich numer telefonu pozwoli w przypadku zastawienia samochodu zadzwonić do jego właściciela.
więcej »
Bitwa Warszawska
14 sierpnia Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza na wykład historyczny online o Bitwie Warszawskiej.
więcej »
Patriotyczny konkurs fotograficzny
Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo zaprasza do udziału w patriotycznym konkursie pod nazwą #Nasza Flaga.
więcej »
Ponad 23 artystów
Nadbużański Festiwal Teatrów dla Dzieci „Gaducha” w Sarnakach to trzydniowe wydarzenie skierowane do całych rodzin. Rozpocznie się w piątek 7 sierpnia, a zakończy w niedzielę 9 sierpnia.
więcej »
Klasyka w Rykach
9 sierpnia, o 16.00, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach zaprasza na koncert „Klasyka w Rykach” realizowany w ramach projektu „Wolność jest w nas”.
więcej »
Festiwal kapel ludowych
W niedzielę 9 sierpnia Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie organizuje po raz 14 Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych. Do udziału w imprezie zaproszeni są zarówno soliści, jak i zespoły.
więcej »
 

POLECAMY


W oku kamery
Jakie skarby i zabytki kryją się na wschodzie Mazowsza? O tym będzie można się dowiedzieć z programu „Sztuka cenniejsza niż czas” emitowanego w TVP3 Warszawa.
więcej »
Podążać za Papieżem Polakiem
Nasz rodak znany był z zamiłowania do podróżowania. Ale zanim jako papież okrążał glob ziemski, niosąc Dobra Nowinę, swe kroki stawiał na rodzimej ziemi, podziwiając jej piękno.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR