19 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Pogoda: Siedlce

Numer 38
17-23 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Pięć kroków do świętości

Do piekła idzie wiele dusz - te słowa, skierowane do pastuszków w Fatimie do dziś poruszają serca wierzących. Maryja postanowiła podarować ludziom ostatnią deskę ratunku: pięć pierwszych sobót.

„Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wielu zostanie przed piekłem uratowanych i nastanie pokój na świecie” - przyrzekła Matka Boża w Fatimie w związku z nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca. Zapewnie wielu z nas o nim słyszało, zna czy odprawia. Ale jak obchodzić je prawidłowo, tak by odnieść stałą korzyść duchową? Pomocą będzie publikacja „Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca”. To wyjątkowy przewodnik, obok którego nie sposób przejść obojętnie! Znajduje się w nim wszystko, co trzeba wiedzieć na temat nabożeństwa - jego geneza, charakterystyka i sposób odprawiania. Autorem jest dr Wincenty Łaszewski, mariolog, znawca objawień maryjnych i wielki czciciel Matki Bożej. „Podejmuje się tego, co było dla mnie zawsze najtrudniejsze: pisania o nabożeństwie pierwszych sobót. Nie wiem, dlaczego, ale ten temat wykrzywia stalówki, wysusza atrament, wprowadza w chaos w technologiczny ład komputerów, nadweręża zdrowie, burzy spokój domowego ogniska. Tej książce też nie było to oszczędzone. Wyglądała inaczej, miała odmienną koncepcję, potem wszystko zaczęła wirować i narodziła się książka będąca przede wszystkim świadectwem. (…) Wierzę, że ta książka stanie się w tobie spotkaniem. Spotkasz Tę, która zasiada na tronie chrześcijańskiej mistyki - Maryję. Zapatrzysz się w niebo i w jego chwalebny Znak. Zaczniesz liczyć dni od jednej pierwszej soboty do następnej. I zaczniesz wyglądać chwili triumfu Niepokalanego Serca. Triumfu, w którym będziesz miał swój udział” - pisze we wstępie autor. To najlepsza rekomendacja, by sięgnąć po tę książkę. 

 

Wincenty Łaszewski, Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2020.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Żołnierz z powołania


W niedzielę 13 września w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz pomnika generała dywizji Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego.

FOTOGALERIA

Dziękczynienie za zbiory


8 września w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września odbyły się diecezjalne dożynki i odpust parafialny. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
Hosanna Młodych
W sobotę 19 września - już po raz drugi - odbędzie się Hosanna Młodych - spotkanie włączające się w Hosanna Festival organizowany w Siedlcach w dniach od 18 do 20 września.
więcej »
Jak wygrać z uzależnieniami?
Tegoroczne Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 19 września, po raz pierwszy będzie miało formułę spotkania online. Za to jego program jak zawsze zachęca do udziału.
więcej »
Spotkajmy się online!
Organizowany w dniach 18-19 września IV Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie odbędzie się w formie transmisji online.
więcej »
Hosanna Festival
Przed nami XXVII Ogólnopolski Festival Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna. Modlitwa, uwielbienie i dużo dobrej muzyki składają się na program kolejnej festiwalowej edycji.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
Dzień Dziedzictwa Lokalnego
20 września, o 14.00, na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach rozpocznie się Dzień Dziedzictwa Lokalnego.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
 

SONDA

 

Czy pamiętamy o weteranach walk o wolną Polskę?

tak, ich obecność uświetnia uroczystości państwowe

nie, należy patrzeć w przyszłość, a nie skupiać się na tym, co minęło...

poszanowanie historii jest obowiązkiem każdego patrioty

patriotyzm to pusty slogan

nie mam zdaniaLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR