19 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Konstancja, January

Pogoda: Siedlce

Numer 38
17-23 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Zranione różą

Poznając historię Kościoła, można natknąć się na pewien interesujący fakt. Przynajmniej dziewięć niezwykłych kobiet umarło w wieku 33 lat. I Oprócz wieku łączy je coś jeszcze.

Katarzyna ze Sieny, Domenica Lazerri, Mariam Baouardy, Louise Lateau, Józefa Mendez, Dina Belanger, Marie Rose Ferron, Faustyna Kowalska i Teresa Musco - to katolickie mistyczki, które zmarły w opinii świętości. Posiadały także dar stygmatów, które wiązały się z łaską udziału w przezywaniu Męki Jezusa. Śmierć w 33 roku życia wydaje się wyraźnym znakiem opatrznościowym. Według chrześcijańskiej tradycji jest to tzw. wiek chrystusowy, ponieważ Chrystus umarł, mając właśnie tyle lat. „Można więc chyba bez żadnej przesady stwierdzić, że 33 lata życia to stygmat, który oznacza ich całkowite zjednoczenie z Chrystusem. Ten mistyczny fenomen na pewno zasługuje na to, żeby poświęcić mu nieco więcej uwagi i zastanowić się nad tym, jakie ma znaczenie dla nas, ludzi żyjących tu i teraz” - czytamy we wstępie książki pt. „Zranione różą. Świadectwo życia i śmierci dziewięciu stygmatyczek”, w której Damian Dorn przybliża życie i przesłanie tych szczególnych kobiet. Autor porusza również kwestie prawdy na temat sensu dziewictwa, poświęcenia, cierpienia i konieczności zmagania się z pokusami oraz własnymi słabościami. Ciekawe, że spośród 450 stygmatyków zdecydowaną większość stanowią kobiety. D. Dorn uzasadnia to emocjonalnością kobiet oraz zdolnością do kochania i zapominania o sobie. To, co przeżywały bohaterki jego książki, sens ich cierpienia - zdumiewa i inspiruje. Jednak przede wszystkim pokazuje, jak wiele potrafi znieść człowiek dla prawdziwej miłości i bliskości z Jezusem.

 

Damian Dorn, Zranione różą. Świadectwo życia i śmierci dziewięciu stygmatyczek, eSPe, Kraków 2018.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Żołnierz z powołania


W niedzielę 13 września w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz pomnika generała dywizji Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego.

FOTOGALERIA

Dziękczynienie za zbiory


8 września w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września odbyły się diecezjalne dożynki i odpust parafialny. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
Hosanna Młodych
W sobotę 19 września - już po raz drugi - odbędzie się Hosanna Młodych - spotkanie włączające się w Hosanna Festival organizowany w Siedlcach w dniach od 18 do 20 września.
więcej »
Jak wygrać z uzależnieniami?
Tegoroczne Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 19 września, po raz pierwszy będzie miało formułę spotkania online. Za to jego program jak zawsze zachęca do udziału.
więcej »
Spotkajmy się online!
Organizowany w dniach 18-19 września IV Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie odbędzie się w formie transmisji online.
więcej »
Hosanna Festival
Przed nami XXVII Ogólnopolski Festival Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna. Modlitwa, uwielbienie i dużo dobrej muzyki składają się na program kolejnej festiwalowej edycji.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
Dzień Dziedzictwa Lokalnego
20 września, o 14.00, na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach rozpocznie się Dzień Dziedzictwa Lokalnego.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR