29 października 2020 r. Imieniny obchodzą: Wioletty, Serafina, Felicjana

Pogoda: Siedlce

Numer 44
29-04 listopada 2020r.

menu

NEWS

Jak możemy pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym? Odpowiedź w bieżącym wydaniu ECHA! Polecamy lekturę...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Nie ma czasu na nudę

Mamy kolejny przewodnik zachęcający do odkrywania piękna miejsca, w którym żyjemy. Poręczna książeczka „Z Drozdem i Zbirkiem przez Łuków i okolice” jeszcze pachnie świeżością, a już zdobyła serca czytelników.

Nie można czegoś pokochać, dopóki się tego nie pozna. Autorzy publikacji - ks. kan. Henryk Drozd i rysownik Mirosław Andrzejewski - przekonują, że ta sama zasada dotyczy miejsca, w którym się żyje. Dając nam do ręki niezwykły przewodnik po naszej małej ojczyźnie, postawili sobie za cel rozbudzić ciekawość, zachęcić do naocznego przekonania się, że i w Łukowie, i w Wojcieszkowie, i w Trzebieszowie, jest co obejrzeć. Oprócz informacji o zabytkach, izbach pamięci, pomnikach przyrody itp., ciekawostkach historycznych, tajemnicach, w przewodniku znajdziemy piękne zdjęcia, wspaniałe rysunkowe inspiracje Zbirka i, oczywiście, dobry humor. Gwarantujemy: wciągnie każdego. Stosik przewodników, który sprezentował naszej redakcji ks. H. Drozd - jak zawsze hojnie - w ciągu kilku dni stopniał w oczach. Najpierw budził zaciekawienie odwiedzających nas osób. Po lekko rzuconym pytaniu „A co to takiego?”, i po przekartkowaniu przewodnika, padało błagalne: „Czy mógłbym taki dostać?”. Przyznajemy się bez bicia: rozdaliśmy wszystkie. Żeby nie było wątpliwości - nasz zespół także się w „małe przewodniki” zaopatrzył, jako że nie lubimy siedzieć na kanapie. Wolimy jeździć, poznawać i oglądać. Zwłaszcza, że mamy co, i to na wyciągnięcie ręki. Bierzcie z nas, drodzy Czytelnicy, przykład. A jeśli nie wiecie jak - zaopatrzcie się w „Przewodnik”.

Można go kupić w wydawnictwie Unitas (ul. Szkolna 22) oraz w księgarniach. Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Internetowa telewizja


10 października bp Grzegorz Suchodolski dokonał poświęcenia nowego studia Internetowej Telewizji Diecezji Siedleckiej. Odpowiedzialnym za dzieło jest ks. Paweł Broński. Patronem studia wybrany został bł. Carlo Acutis zwany „influencerem Boga”. [fot. ks. Marek Weresa]

FOTOGALERIA

Strażnicy Kościoła


4 października pod hasłem „Strażnicy Kościoła” odbyła się X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina. Poprzedził ją dzień skupienia w pratulińskim domu pielgrzyma.

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie IV Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Organowe Matinée
Niedziela, 8 listopada, o 12.00, Organowe Matinée w kościele w Mariańskim Porzeczu.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
Niezłomny, waleczny, ufający
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim papieżem i niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka, miłośnika kremówek, umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu.
więcej »
Widziała więcej
Ludzie od najdawniejszych czasów zastanawiali się, co czeka ich po śmierci. I chociaż nikomu nie udało się zgłębić sedna tajemnicy, na przestrzeni wieków pojawiały się osoby, które wiedziały i widziały więcej…
więcej »
 

SONDA

 

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to dla mnie...

wspominanie bliskich zmarłych i modlitwa w ich intencji

okazja do refleksji nad przemijaniem życia

przypomnienie, że moją ojczyzną jest niebo

sposobność do spotkania z rodziną

dni pamięci o wszystkich moich dobrodziejachLITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR