7 maja 2021 r. Imieniny obchodzą: Ludmiła, Gizela, Benedykt

Pogoda: Siedlce

Numer 18
06-12 maja 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: „Dajmy młodym Słowo” - materiały formacyjne dla tych, co przed i po przyjęciu bierzmowania.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Rekolekcje ODDANIE33

Zapraszamy z CAŁEGO SERCA do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję - 1 stycznia 2021 r.

CZYM SĄ REKOLEKCJE ODDANIE33?

Są to 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Na materiały składa się słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków oraz przesłanie objawień Matki Bożej z Fatimy.

Od 8 września do 10 października przeprowadzona została pierwsza edycja internetowych rekolekcji ODDANIE33. W projekt zaangażowało się kilkanaście stron oraz kanałów katolickich - pierwszy dzień rekolekcji miał ponad 500 tys. wyświetleń. Organizatorzy otrzymali tysiące świadectw. Przygotowane materiały okazały się być konkretnym umocnieniem duchowym. Dlatego jako Różaniec Do Granic chcemy pomóc organizatorom dotrzeć z tymi rekolekcjami do jak największej grupy osób i społeczności.

Uroczystej inauguracji rekolekcji ODDANIE33 przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki - 29 listopada, o 10.00, w katedrze poznańskiej. Msza św. będzie transmitowana w internecie.

Materiały 33-dniowych rekolekcji posiadają imprimatur oraz nihil obstat Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie.

Uwaga: gdyby któryś z podanych niżej linków nie działał, prosimy o przeklejenie go do przeglądarki.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W REKOLEKCJACH?

Można to zrobić na kilka sposobów:

1. Od 29 listopada codziennie rano gotowe materiały pojawią się na wszystkich stronach Różańca do Granic, czyli na:

a) stronie www RdG>> https://rozaniecdogranic.pl/
b) kanale youtube RdG >>https://www.youtube.com/channel/UCM7i7hnwXS9Dj8...
c) stronie RdG na facebooku >> https://www.facebook.com/RozaniecDoGranic

2. Na kanale Misjonarzy Świętej Rodziny - Różaniec bez Granic od 29 listopada, codziennie przez 33 dni, będą transmisje na żywo na kanale youtube https://www.youtube.com/channel/UCXiNu0gDQbfpg4...
 

Plan transmisji na żywo:

21.00 - Apel Jasnogórski z Jasnej Góry

21.15 - medytacja rekolekcyjna na dany dzień

Oko. 21.30-21.45 - Różaniec (dla chętnych).

 

3. Można dołączyć też do grup w aplikacji whatsapp, gdzie przez 33 dni, codziennie wieczorem, będą wysyłane linki do rozważań na kolejny dzień >> https://oddanie33.pl/whatsapp 
 

Wprowadzenie: ważne informacje duchowe oraz teologiczne na temat rekolekcji ODDANIE33 można znaleźć we wprowadzeniu do rekolekcji: https://oddanie33.pl/wprowadzenie.

 

PROPOZYCJA DLA PARAFII

Rekolekcje ODDANIE33 wyrosły z doświadczenia prowadzenia rekolekcji w parafiach. Przez ostatnie półtora roku zostały one przeprowadzone w ponad 100 parafiach.

Materiały są tak przygotowane, że można te rekolekcje przeprowadzić bez względu na okoliczności zewnętrzne. Parafianie mogą przeżywać je w kościele lub domu - za pośrednictwem książki, płyty CD lub przez internet.

 

PROPONOWANE TERMINY REKOLEKCJI

Parafia może przeprowadzić rekolekcje w dowolnym wybranym przez siebie terminie lub włączyć w jeden z terminów rekolekcji ogólnopolskich.

Najbliższe terminy rekolekcji ogólnopolskich są następujące:

 a) od 29.11 - 31.12 (uroczysty akt oddania: 1.01.2021)

b) od 1.01 - 2.02 (uroczysty akt oddania: 2.02.2021)

c) od 20.02 - 24.03 (uroczysty akt oddania: 25.03.2021)
 

Banery oraz inne materiały dla parafii można zamawiać przez adres mail: oddanie33@gmail.com lub pod nr. tel. 604-987-781.

We wszelkich kwestiach organizacyjnych oraz technicznych - prosimy o kontakt mailowy: oddanie33@gmail.com lub telefoniczny: 604-987-781, 733-005-505, 695-595-101.

OPR. AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Niedziela Dobrego Pasterza


W Niedzielę Dobrego Pasterza społeczność seminarium siedleckiego wybrała się do parafii św. Anny w Wohyniu. Odwiedzili m.in. las Planta, gdzie 30 maja 1940 r. rozstrzelani przez Niemców zostali ks. Roman Ryczkowski wraz z wiernymi z Rudna. Podczas wyjazdu klerycy poznawali relacje złożone przez naocznych świadków ostatnich dni życia kapłana.

FOTOGALERIA

IV Ojcowski Poligon Duchowy


17 kwietnia w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbył się IV Ojcowski Poligon Duchowy. Organizatorami spotkania - ph. „Wychowanie do wiary i męstwa” - były Kluby Ojca z Siedlec, Łukowa i Łosic. W programie „poligonu” były m.in.: konferencja wygłoszona przez dr. hab. Mieczysława Guzewicza, konsultora rady ds. rodziny KEP, oraz świadectwo Krzysztofa Plażuka, ojca trójki dzieci, przeniesionego do rezerwy podpułkownika Wojska Polskiego. Pielgrzymi wzięli udział również w nabożeństwie Drogi Światła. Zwieńczeniem, a zarazem punktem kulminacyjnym wydarzenia była Eucharystia sprawowana o północy.

PATRONAT "ECHO"


Fulla na ekranie
„Świętych obcowanie” - to tytuł filmu o życiu i mistycznych doświadczeniach Fulli Horak. Ruszyła zbiórka pieniędzy umożliwiających powstanie dokumentu.
więcej »
Oddać się w opiekę Świętej Rodzinie
Na sobotę 8 maja planowana jest doroczna Pielgrzymka Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej. - Jest to wydarzenie, które co roku przyciąga do Loretto pielgrzymów z całej Polski - potwierdzają ss. loretanki.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
Pojednanie w małżeństwie będzie tematem Diecezjalnego Dnia Rodziny, który odbędzie się 9 maja. Jak co roku uczestników gościć będzie parczewska bazylika mniejsza w Parczewie.
więcej »
Jubileuszowa edycja
Trwa jubileuszowa, 25 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. - Głównym celem OKWB od początku było wyjście do młodego człowieka z przesłaniem zawartym na kartach Pisma Świętego - mówi Ewa Urbanek, koordynator OKWB w diecezji siedleckiej.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
Gminne Centrum Kultury w Kobylanach realizuje projekt pt. „... bo Niepodległa jest dla wszystkich”.
więcej »
Recytują po angielsku
7 maja upływa termin wysyłania zgłoszeń do udziału w III Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego dla pięcio- i sześciolatków „A Sea of the Words”.
więcej »
Festiwal online
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mordach zaprasza do udziału w III Festiwalu Piosenki Europejskiej. Tegoroczny finał - z uwagi na sytuację pandemiczną - odbędzie się online.
więcej »
Eurolingua dzieciom
12 czerwca, o 17.00, w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się XVIII Gala Charytatywna Hot Summer Party 2021 w ramach akcji „Dzieci Eurolingua - Dzieciom lokalnie i międzynarodowo”.
więcej »
 

POLECAMY


W drodze do Pana Boga
Wspólnota wiary jest konieczna, aby łaska wiary nie została zmarnowana i pierwsze zakochanie w Bogu przemieniło się w dojrzałą miłość do Pana i braci - pisze bp Adam Bab, polecając książkę ks. Krzysztofa Kralki SAC.
więcej »
Nowenna przed Diecezjalnym Dniem Rodziny
9 maja w bazylice mniejszej w Parczewie - ph. „Pojednanie w małżeństwie” odbędzie się Diecezjalny Dzień Rodziny. Uroczystość poprzedzi nowenna (szczegóły na plakacie).
więcej »
Na styku nauki i wiary
Stygmaty, nienaruszone rozkładem ciała po śmierci, objawienia, profetyczne sny, cudowne uzdrowienia… Począwszy od Jezusa i jego pierwszych uczniów, a skończywszy na współczesnych mistykach, cuda ubarwiają całą historię Kościoła katolickiego.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR