24 listopada 2020 r. Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman

Pogoda: Siedlce

Numer 47
19-25 listopada 2020r.

menu

NEWS

W numerze m.in. konkursy z atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Rekolekcje ODDANIE33

Zapraszamy z CAŁEGO SERCA do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję - 1 stycznia 2021 r.

CZYM SĄ REKOLEKCJE ODDANIE33?

Są to 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Na materiały składa się słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków oraz przesłanie objawień Matki Bożej z Fatimy.

Od 8 września do 10 października przeprowadzona została pierwsza edycja internetowych rekolekcji ODDANIE33. W projekt zaangażowało się kilkanaście stron oraz kanałów katolickich - pierwszy dzień rekolekcji miał ponad 500 tys. wyświetleń. Organizatorzy otrzymali tysiące świadectw. Przygotowane materiały okazały się być konkretnym umocnieniem duchowym. Dlatego jako Różaniec Do Granic chcemy pomóc organizatorom dotrzeć z tymi rekolekcjami do jak największej grupy osób i społeczności.

Uroczystej inauguracji rekolekcji ODDANIE33 przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki - 29 listopada, o 10.00, w katedrze poznańskiej. Msza św. będzie transmitowana w internecie.

Materiały 33-dniowych rekolekcji posiadają imprimatur oraz nihil obstat Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua. Projekt jednoczy różne środowiska, ruchy oraz wspólnoty katolickie.

Uwaga: gdyby któryś z podanych niżej linków nie działał, prosimy o przeklejenie go do przeglądarki.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W REKOLEKCJACH?

Można to zrobić na kilka sposobów:

1. Od 29 listopada codziennie rano gotowe materiały pojawią się na wszystkich stronach Różańca do Granic, czyli na:

a) stronie www RdG>> https://rozaniecdogranic.pl/
b) kanale youtube RdG >>https://www.youtube.com/channel/UCM7i7hnwXS9Dj8...
c) stronie RdG na facebooku >> https://www.facebook.com/RozaniecDoGranic

2. Na kanale Misjonarzy Świętej Rodziny - Różaniec bez Granic od 29 listopada, codziennie przez 33 dni, będą transmisje na żywo na kanale youtube https://www.youtube.com/channel/UCXiNu0gDQbfpg4...
 

Plan transmisji na żywo:

21.00 - Apel Jasnogórski z Jasnej Góry

21.15 - medytacja rekolekcyjna na dany dzień

Oko. 21.30-21.45 - Różaniec (dla chętnych).

 

3. Można dołączyć też do grup w aplikacji whatsapp, gdzie przez 33 dni, codziennie wieczorem, będą wysyłane linki do rozważań na kolejny dzień >> https://oddanie33.pl/whatsapp 
 

Wprowadzenie: ważne informacje duchowe oraz teologiczne na temat rekolekcji ODDANIE33 można znaleźć we wprowadzeniu do rekolekcji: https://oddanie33.pl/wprowadzenie.

 

PROPOZYCJA DLA PARAFII

Rekolekcje ODDANIE33 wyrosły z doświadczenia prowadzenia rekolekcji w parafiach. Przez ostatnie półtora roku zostały one przeprowadzone w ponad 100 parafiach.

Materiały są tak przygotowane, że można te rekolekcje przeprowadzić bez względu na okoliczności zewnętrzne. Parafianie mogą przeżywać je w kościele lub domu - za pośrednictwem książki, płyty CD lub przez internet.

 

PROPONOWANE TERMINY REKOLEKCJI

Parafia może przeprowadzić rekolekcje w dowolnym wybranym przez siebie terminie lub włączyć w jeden z terminów rekolekcji ogólnopolskich.

Najbliższe terminy rekolekcji ogólnopolskich są następujące:

 a) od 29.11 - 31.12 (uroczysty akt oddania: 1.01.2021)

b) od 1.01 - 2.02 (uroczysty akt oddania: 2.02.2021)

c) od 20.02 - 24.03 (uroczysty akt oddania: 25.03.2021)
 

Banery oraz inne materiały dla parafii można zamawiać przez adres mail: oddanie33@gmail.com lub pod nr. tel. 604-987-781.

We wszelkich kwestiach organizacyjnych oraz technicznych - prosimy o kontakt mailowy: oddanie33@gmail.com lub telefoniczny: 604-987-781, 733-005-505, 695-595-101.

OPR. AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Uczcili Niepodległą


Msze św., złożenie kwiatów przy pomnikach i honorowe warty to stałe elementy uroczystych obchodów Święta Niepodległości. I choć tegoroczne uroczystości - z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa - miały dużo skromniejszą oprawę niż w minionych latach, przedstawiciele władz i mieszkańców godnie uczcili pamięć o rodakach, którzy z poświęceniem walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

FOTOGALERIA

Odszedł do domu Ojca


11 listopada w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. prałata Henryka Hołoweńki. Mszy św. przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Zmarłego kapłana, pierwszego proboszcza parafii, w której sprawowana była Msza św. pogrzebowa, rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, żegnali duchowni i wierni.

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie IV Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Świąteczna akcja
Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działający przy parafii pw. Chrystusa Króla w Jedlance kolejny raz zaprasza do konkursu „Razem tworzymy tradycję”. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
Organowe Siedlce
W niedzielę 22 listopada, o 19.00, odbędzie się ostatni koncert - uwaga: tylko online! - w ramach festiwalu Organowe Siedlce.
więcej »
Orszak św. Mikołaja
Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w ramach tegorocznego Orszaku św. Mikołaja 6 grudnia odwołany zostaje sam pochód - korowód ze Starego Miasta na plac przy kościele św. Mikołaja w Lublinie.
więcej »
 

POLECAMY


Pokażą nasze zabytki
W każdy piątek o 19.45 w TVP Warszawa program o zabytkach diecezji siedleckiej pt. „Sztuka cenniejsza niż czas”. Zachęcamy do oglądania!
więcej »
Sztuka w sieci
„Splendor Podlasia - tkaniny kościelne i złotnictwo” - to tytuł wystawy przygotowanej przez Muzeum Diecezjalne w Siedlcach, której wyjątkowo nie można obejrzeć w siedzibie placówki, ale na stronie internetowej.
więcej »
O Bogu bliskim
Chrześcijaństwo - o czym przypomina autor książki - to nie tylko unikanie grzechu. „Jest jeszcze jeden krok, czyli pytanie o to, co zrobiliśmy z łaską, ile nieba wprowadziliśmy w swoje życie” - prowokuje do refleksji.
więcej »
Cyfryzacja ARiMR - aplikacja mobilna
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła aplikację na smartfony, będącą platformą do wzajemnych kontaktów ARiMR i rolników.
więcej »
Lektura na dziś
Ze względu na fałszywe oskarżenia ks. Dolindo Ruotolo w 1921 r. został postawiony przed Świętym Oficjum.
więcej »
Rekolekcje ODDANIE33
Zapraszamy z CAŁEGO SERCA do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję - 1 stycznia 2021 r.
więcej »
 

SONDA

 

Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana oznacza dla mnie...

ufność w Jego miłosierną opiekę

ratunek dla naszej ojczyzny

wiarę w pojednanie między ludźmi

jedyne antidotum na bolączki tego świata

świadectwo wiary każdego chrześcijaninaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR