18 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Pogoda: Siedlce

Numer 2
13-19 stycznia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA! W numerze m.in. fotorelacja z Orszaków Trzech Króli, jakie przeszły ulicami naszych miast i wsi.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Unikatowe dzieło

800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format, znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.

Historia Kościoła katolickiego w Polsce w różnych etapach istnienia państwa polskiego - szczególnie wtedy, gdy pozbawiona była niepodległości bądź pozostawała pod panowaniem tyranii komunistycznej - była powszechnie zakłamywana i zniekształcana. Konsekwencje takiego stanu rzeczy niesiemy do dzisiaj. Tym bardziej, że w wizji „nowoczesnego państwa”, promowanej współcześnie przez wiele środowisk, przeszłość nie liczy się. Mamy po prostu „wybierać przyszłość”. Bezkrytycznie i ślepo. Nie ma znaczenia inna maksyma mówiąca, że ci, którzy nie znają przeszłości, wcześniej czy później narażeni są na popełnianie starych błędów. A starą, dobrą nauczycielkę życia - podążając za inną starożytną mądrością („historia magistra vitae est”) - odsyła się na emeryturę…

W tym kontekście monumentalne opracowanie pt. „Historia Kościoła katolickiego w Polsce” autorstwa publicysty, historyka Tomasza Frasika nabiera szczególnej wartości. Przepięknie wydane, bogato ilustrowane dzieło stanowi kompendium całości dziejów Kościoła katolickiego w Polsce od jego średniowiecznych początków aż po czasy współczesne. Zawiera w sobie wiele przemilczanych - z różnych powodów - faktów, ciekawostek, nigdzie indziej niepublikowanych. Wyjaśnia w prosty sposób zawiłe kwestie z przeszłości, lokuje je w szerokim kontekście historycznym. Cenne są przypisy i bogata bibliografia pozwalające czytelnikowi zajrzeć głębiej w literaturę, poszerzyć swój stan wiedzy na interesujący temat. Walorem książki jest też prosty, niezwykle komunikatywny język, nierażący hermetyczną naukowością i wartko prowadzący czytelnika po zawiłościach minionych wieków.

Autor zawarł w książce wiele tekstów źródłowych oraz statystyk, które nie są obecne w powszechnym obiegu, a pozwalają lepiej uzmysłowić sobie ówczesne warunki rozwoju poszczególnych parafii czy diecezji. Unikatowe ilustracje dopełniają wartości dzieła.

800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format (24 x 33 cm), znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.

XPS

Tomasz Frasik, Historii Kościoła katolickiego w Polsce, wydawnictwo AA, Kraków 2021.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dzień był wesoły


Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli „Dzień dziś wesoły!” miało pokazać, jak ważne dla każdego człowieka powinno być dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości. Mieszkańcy naszego regionu - idąc w orszaku czy gromadząc się na wspólnym kolędowaniu - wzięli sobie te słowa do serca i spędzili wspólnie radosne popołudnie.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Kolędowanie w Zbuczynie
19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.
więcej »
 

POLECAMY


Unikatowe dzieło
800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format, znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.
więcej »
Ojcowska miłość Najwyższego
Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR