19 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Marta, Henryk, Mariusz

Pogoda: Siedlce

Numer 2
13-19 stycznia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA! W numerze m.in. fotorelacja z Orszaków Trzech Króli, jakie przeszły ulicami naszych miast i wsi.

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Ojcowska miłość Najwyższego

Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?

Trzeba przyznać, że nie jest nam tak bliski jak Jezus. Wielu z nas widzi w Ojcu srogiego sędziego lub policjanta, który tylko czeka, by nas ukarać. Czas to zmienić, bo prawda o Najwyższym jest zupełnie inna. W nawiązaniu lub odnowieniu żywej i pięknej relacji z Bogiem pomocą może służyć najnowsza książka s. Bożeny Marii Hanusiak. Publikacja „Bóg Ojciec mówi do ciebie” to zbiór króciutkich rozważań na wszystkie dni roku. Każda refleksja poprzedzona jest konkretnym cytatem z Pisma Świętego. Myślę, że można je porównać do małej, ale dającej energię i przebudzenie espresso. Autorka nie zanudza nas wielosłowiem. Każde zdanie podanej nam refleksji budzi do osobistych przemyśleń. Rozważania mają formę minilistu skierowanego od Ojca Niebieskiego do każdego człowieka. Wczytując się w poszczególne myśli, przybliżamy się do Boga, który kocha nas bezgraniczną miłością, patrzy na nas z miłosierdziem i błogosławi temu, co czynimy. W rozważaniach spotkamy Ojca, który nieustannie troszczy się o swoje dzieci, zapewnia o czułej obecności i prosi o ufność oraz zawierzenie Jego woli. Z poszczególnych refleksji płynie też wezwanie do porzucenia lęku, do podjęcia nawrócenia i szukania Boga w swoim życiu. W rozważaniach nieustannie napotykamy na zapewnienie o tym, że Ojciec jest blisko, że zależy Mu na swoim stworzeniu i że On nigdy nas nie opuści. W świecie, który karmi nas strachem, banałami i kłamstwami, słowa Boga Ojca stają się oparciem i umocnieniem. Mają moc, by nas podnieść, pocieszyć i przynieść nam pokój. Wspólnym mianownikiem tych 365 refleksji są słowa św. Pawła, który pisał: „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” (Rz 8,31).

S. Bożena Maria Hanusiak pokazuje, że Najwyższy towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia, zna nasze trudy, zmartwienia i troski. On pragnie, byśmy pokładali w Nim całą nadzieję i nigdy nie porzucali drogi, na jaką nas zaprasza. Życie ze świadomością, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, zmienia naprawdę bardzo dużo. On nas nigdy nie odrzuca, nie potępia, ani nie przestaje kochać. Od nas zależy, czy pozwolimy, by ogarnęła nas Jego miłość. Tylko z Nim możemy żyć pełnią życia.

Agnieszka Wawryniuk

s. Bożena Maria Hanusiak, Bóg Ojciec mówi do ciebie, wydawnictwo Esprit 2021.



Powrót

 

STRONA GŁÓWNA



Archiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dzień był wesoły


Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli „Dzień dziś wesoły!” miało pokazać, jak ważne dla każdego człowieka powinno być dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości. Mieszkańcy naszego regionu - idąc w orszaku czy gromadząc się na wspólnym kolędowaniu - wzięli sobie te słowa do serca i spędzili wspólnie radosne popołudnie.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Kolędowanie w Zbuczynie
19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.
więcej »
 

POLECAMY


Unikatowe dzieło
800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format, znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.
więcej »
Ojcowska miłość Najwyższego
Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...



LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR