18 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 33
18-24 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

W sobotę 27 sierpnia odbędzie się doroczna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Siedleckiej do Leśnej Podlaskiej.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Ojcowska miłość Najwyższego

Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?

Trzeba przyznać, że nie jest nam tak bliski jak Jezus. Wielu z nas widzi w Ojcu srogiego sędziego lub policjanta, który tylko czeka, by nas ukarać. Czas to zmienić, bo prawda o Najwyższym jest zupełnie inna. W nawiązaniu lub odnowieniu żywej i pięknej relacji z Bogiem pomocą może służyć najnowsza książka s. Bożeny Marii Hanusiak. Publikacja „Bóg Ojciec mówi do ciebie” to zbiór króciutkich rozważań na wszystkie dni roku. Każda refleksja poprzedzona jest konkretnym cytatem z Pisma Świętego. Myślę, że można je porównać do małej, ale dającej energię i przebudzenie espresso. Autorka nie zanudza nas wielosłowiem. Każde zdanie podanej nam refleksji budzi do osobistych przemyśleń. Rozważania mają formę minilistu skierowanego od Ojca Niebieskiego do każdego człowieka. Wczytując się w poszczególne myśli, przybliżamy się do Boga, który kocha nas bezgraniczną miłością, patrzy na nas z miłosierdziem i błogosławi temu, co czynimy. W rozważaniach spotkamy Ojca, który nieustannie troszczy się o swoje dzieci, zapewnia o czułej obecności i prosi o ufność oraz zawierzenie Jego woli. Z poszczególnych refleksji płynie też wezwanie do porzucenia lęku, do podjęcia nawrócenia i szukania Boga w swoim życiu. W rozważaniach nieustannie napotykamy na zapewnienie o tym, że Ojciec jest blisko, że zależy Mu na swoim stworzeniu i że On nigdy nas nie opuści. W świecie, który karmi nas strachem, banałami i kłamstwami, słowa Boga Ojca stają się oparciem i umocnieniem. Mają moc, by nas podnieść, pocieszyć i przynieść nam pokój. Wspólnym mianownikiem tych 365 refleksji są słowa św. Pawła, który pisał: „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” (Rz 8,31).

S. Bożena Maria Hanusiak pokazuje, że Najwyższy towarzyszy nam w każdej chwili naszego życia, zna nasze trudy, zmartwienia i troski. On pragnie, byśmy pokładali w Nim całą nadzieję i nigdy nie porzucali drogi, na jaką nas zaprasza. Życie ze świadomością, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga, zmienia naprawdę bardzo dużo. On nas nigdy nie odrzuca, nie potępia, ani nie przestaje kochać. Od nas zależy, czy pozwolimy, by ogarnęła nas Jego miłość. Tylko z Nim możemy żyć pełnią życia.

Agnieszka Wawryniuk

s. Bożena Maria Hanusiak, Bóg Ojciec mówi do ciebie, wydawnictwo Esprit 2021.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 

fot. Archiwum EK
 

fot. arch. Epitafium Kraków
 

fot. Archiwum EK
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dobrze, że jesteście


Sierpniowy odpust ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej zgromadził w sanktuarium tysiące pielgrzymów. Takich tłumów nie było tu od kilku ostatnich lat. Obchody jak zwykle rozpoczęły się już 14 sierpnia. Tego dnia, późnym popołudniem, ojcowie oblaci tradycyjnie witali pielgrzymki piesze.

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Regionalne dania i rękodzieło
Tradycyjny korowód ze żniwnymi wieńcami będzie centralnym punktem gminnych dożynek, które odbędą się 21 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu.
więcej »
Podziękują za plony
Tegoroczne święto plonów gminy Zbuczyn odbędzie się 21 sierpnia w Krzesku Królowej-Niwie. Dożynki w tej miejscowości mają ponad 100-letnią tradycję.
więcej »
Zaproszenie na dożynki
W niedzielę 21 sierpnia odbędą się dożynki gminy Mokobody. Święto plonów rozpocznie o 11.30 Msza św. dziękczynna odprawiona w miejscowym kościele.
więcej »
Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne
W czwartek 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowkiej odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za Boże dary naszych pól.
więcej »
Randka małżonków i narzeczonych
Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej ks. kan. Marian Daniluk oraz działająca przy niej wspólnota Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie organizują 10 września randkę małżonków i narzeczonych „Muzyka piękna jak nasza miłość - wyjątkowa randka małżonków i narzeczonych”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
Pierwsza odsłona Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej
21 sierpnia w kościele Przemienienia Pańskiego wystąpi z koncertem organowym Johannes Skudlik. Artysta zaprezentuje się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR