3 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Pogoda: Siedlce

Numer 26
30-06 lipca 2022r.

menu

NEWS

W numerze specjalny dodatek edukacyjny: Ucz się, studiuj i pracuj!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Oczy Maryi

Dlaczego dzięki Maryi powracają do Boga najbardziej zatwardziali grzesznicy i najbardziej przekorni ateiści? Gdyż tam, gdzie jest Maryja, tam powraca się do domu - przekonuje o. Emiliano Antenucci, kapucyn, autor książki „Oczami Maryi. Patrzeć na świat z nieba”.

Wyjaśnia w niej tajemnice patrzenia na świat oczami Maryi. Proponuje, by każdego dnia dokonywać „maryjnego nawrócenia”, przechodząc od zwykłego kultu Matki Bożej do miłowania Jej naprawdę. Opisując Jej życie, przywołuje konkretne sposoby, jak naśladować cnoty Maryi w codzienności. Na wzór Matki Chrystusa uczy czytelników wprowadzania pokoju do swojego serca i wejścia na drogę wdzięczności i miłosierdzia.

„Musimy doświadczać Maryi, pozwolić się Jej kołysać na łożu naszej boleści, ale też przy stole naszych radości. Czasami czujemy zmęczenie i nie jesteśmy w stanie podnieść się z naszych cierpień - co możemy wtedy zrobić? Zwrócić się do Maryi, Matki pokonanych i wątpiących, Matki nadziei i pocieszenia. Z Maryją życie na nowo nabiera rozpędu: daje nam Ona nowe oczy, czysty umysł i serce odnowione mocą Ducha Świętego” - przekonuje autor. I podkreśla, że „Matka Boża jest sprytniejsza od diabła i wykorzystuje swoje «kobiece sposoby», aby przyciągnąć nas do swojego Syna Jezusa”. Chrześcijanie pełni światłości są piękni. „Czasami ludzie mi mówią: «Jaki jesteś piękny!». A ja wtedy odpowiadam: «Gdyż chodzę do kosmetyczki, która dokonuje mojej odnowy. Wiesz, jak się nazywa? Maryja!». Matka Boża jest znakomitą okulistką, kosmetyczką i kardiolożką naszego życia, gdyż jest «niebieską lekarką» leczącą wszystkie choroby dusza i ciała” - podkreśla o. E. Antenucci. Maryja - jak zaznacza autor - jest Matką Życia, Drogi i Prawdy. Na tym łez padole pomaga nam wspinać się na górę życia, aż na szczyt raju.

Jak zatem wzorować się na Maryi? „Starać się naśladować Jej cnoty: milczenie, zdolność do słuchania, uwagę, troskę, łagodność, znoszenie cierpienia z wiarą, cierpliwość w przeciwnościach losu, pokój w sercu i współczucie względem wszystkich” - podkreśla kapucyn.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


Przybywamy do Jej sanktuarium, tu w Kodniu. Ona naszym trudnościom potrafi zaradzić - mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w intencji chorych i cierpiących. 2 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej wierni pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Podlasia - Matki Jedności. [ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Z ludowym akcentem
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczął realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Inicjatywa ruszyła 5 czerwca i potrwa do 10 lipca.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Chorych
Zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej oraz Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do kodeńskiego sanktuarium, które odbędę się 2 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


Z sensacją w tle - kompendium wiedzy o świętych
Uzdrawiali chorych, wskrzeszali umarłych, wypędzali złe duchy, rozmnażali pokarmy. Otrzymywali od Boga dar inedii - przez wiele lat żywili się jedynie samą hostią. Doznawali mistycznego przebicia serca czy łaski stygmatów. Leczyli dusze i ciała.
więcej »
 

SONDA

 

Wakacje - odpoczynek od Kościoła?

kto ma żywą więź z Bogiem, nie zaniedba modlitwy także podczas wakacyjnych wyjazdów, urlopu itp.;

to zależy od tego, czy jesteśmy naprawdę wierzący czy tylko praktykujący;

czas wakacji to - po dobie pandemii - czas ożywienia wspólnot i ruchów parafialnych;

odpoczynkiem od chodzenia do kościoła była pandemia, teraz czas nadrabiania duchowych zaległości;

nie mam zdania.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR