3 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Pogoda: Siedlce

Numer 26
30-06 lipca 2022r.

menu

NEWS

W numerze specjalny dodatek edukacyjny: Ucz się, studiuj i pracuj!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Z sensacją w tle - kompendium wiedzy o świętych

Uzdrawiali chorych, wskrzeszali umarłych, wypędzali złe duchy, rozmnażali pokarmy. Otrzymywali od Boga dar inedii - przez wiele lat żywili się jedynie samą hostią. Doznawali mistycznego przebicia serca czy łaski stygmatów. Leczyli dusze i ciała.

Święci. Nieodłącznie kojarzeni z cudami. Św. Ojciec Pio, św. Szarbel, św. Bernadetta Soubirous, św. Gianna Beretta Molla, św.  Maria Goretti, św. Brat Albert Chmielowski, św. Jan Paweł II, św. Maksymilian Kolbe, św. Jose Luis Sanchez del Rio, św. Andrzej Bobola, św. Jadwiga królowa, św. Faustyna Kowalska, św. Rita z Cascii - to tylko niektórzy z wybranych. O nich i o innych cudotwórcach, orędownikach oraz wspomożycielach - najbardziej niesamowitych postaciach, które poprzez swoją działalność zapisały się na kartach historii Kościoła katolickiego - opowiada książka „Cuda wielkich świętych”.

 

Ogrom informacji

Pozycja obejmuje ponad 150 sylwetek największych i najważniejszych świętych Kościoła katolickiego. Przedstawia ich biografie oraz cuda beatyfikacyjne i kanonizacyjne, a także te, których dokonali za życia. Na ponad tysiącu stron tej encyklopedii świętych znajdziemy historyczne relacje z wydarzeń, wypowiedzi uczestników procesów kanonizacyjnych oraz dokumenty potwierdzające autentyczność cudów osób wyniesionych na ołtarze.

Wśród ponad 2,8 tys. efektownych fotografii i ilustracji zobaczymy poświęcone świętym sanktuaria, materiały historyczne, archiwalia, dokumenty i reprodukcje najwspanialszych dzieł sztuki sakralnej. Ponad 100 map wskaże nam miejsca pochodzenia świętych oraz trasy ich apostolskiej aktywności, pomoże umiejscowić opisywane wydarzenia i zrozumieć ich tło historyczne. A żeby czytelnik się nie pogubił, autor podzielił książkę na specjalne rozdziały tematyczne: „Mocarze egzorcyzmów”, „Cuda na wielką skalę”, „Wielkie cuda małych dzieci”, „Czternastu wielkich wspomożycieli”. Niedotyczące ich bezpośrednio, ale mające związek z bohaterami książki wątki poboczne pozwalają zagłębić się w okoliczności, które później miały ogromny wpływ na procesy beatyfikacyjne.

 

Dla ducha

W tomie zamieszczone zostały liczne modlitwy za wstawiennictwem świętych, litanie i akty strzeliste, które czcicielom wielkich świętych pozwolą bezpośrednio się do nich zwrócić. Książka Henryka Bejdy to aktualnie jedyna tak rozbudowana, tak szczegółowo opracowana historia najważniejszych dla katolików osobistości. Skupia w sobie cechy albumu, leksykonu oraz opowieści sensacyjnej, a za sprawą pięknej, oryginalnej szaty graficznej jest idealną propozycją na niepowtarzalny prezent. Serdecznie polecam.

AWO

Henryk Bejda, Cuda Wielkich Świętych, Fronda, Warszawa 2022.

 Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


Przybywamy do Jej sanktuarium, tu w Kodniu. Ona naszym trudnościom potrafi zaradzić - mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w intencji chorych i cierpiących. 2 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej wierni pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Podlasia - Matki Jedności. [ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Z ludowym akcentem
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczął realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Inicjatywa ruszyła 5 czerwca i potrwa do 10 lipca.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Chorych
Zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej oraz Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do kodeńskiego sanktuarium, które odbędę się 2 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


Z sensacją w tle - kompendium wiedzy o świętych
Uzdrawiali chorych, wskrzeszali umarłych, wypędzali złe duchy, rozmnażali pokarmy. Otrzymywali od Boga dar inedii - przez wiele lat żywili się jedynie samą hostią. Doznawali mistycznego przebicia serca czy łaski stygmatów. Leczyli dusze i ciała.
więcej »
 

SONDA

 

Wakacje - odpoczynek od Kościoła?

kto ma żywą więź z Bogiem, nie zaniedba modlitwy także podczas wakacyjnych wyjazdów, urlopu itp.;

to zależy od tego, czy jesteśmy naprawdę wierzący czy tylko praktykujący;

czas wakacji to - po dobie pandemii - czas ożywienia wspólnot i ruchów parafialnych;

odpoczynkiem od chodzenia do kościoła była pandemia, teraz czas nadrabiania duchowych zaległości;

nie mam zdania.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR