7 października 2022 r. Imieniny obchodzą: Mirella, Marek, Sergiusz

Pogoda: Siedlce

Numer 40
06-12 października 2022r.

menu

NEWS

W numerze m.in.: jakich księży potrzebuje dziś świat? I o czym nie wolno zapomnieć, będąc odpowiedzialnym za formację kapłanów - w rozmowie z nowym rektorem naszego seminarium.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Polecamy

 
 
Bóg mówi do wszystkich, choć do każdego coś innego

Świadectwa, czyli osobiste historie ludzi, którzy opowiadają, jak Bóg działa w ich życiu, poruszają i przemawiają najbardziej.

Z nich właśnie składa się książka pt. „Spotkałyśmy Pana. Jego słowo w nas żyje”. Adela Lemańska zebrała wokół siebie grono kobiet o różnej wrażliwości, własnej duchowości, innej historii, pełniących różne role. Są wśród nich m.in. mamy, lekarki, nauczycielki, dziennikarki, pisarki. Łączy je jedno: każda na pewnym etapie swojego życia usłyszała, co Bóg mówi konkretnie do niej. I niekoniecznie miało to miejsce w Kościele, podczas Mszy św. czy modlitewnego uniesienia. Częściej za pomocą małych znaków, słów z Biblii bądź zasłyszanych niby przypadkiem, a jednocześnie stanowiących odpowiedź na ich wołanie czy drugiego człowieka.

Ta publikacja jest bardzo prosta, a jednocześnie niezwykła. 12 rozdziałów, jakby tematów czy myśli przewodnich. W każdym z nich kobiety i ich niesamowite historie. Niesamowite nie dlatego, że niespotykane, ale dlatego, że autorki dostrzegły w nich działanie Boga - mocno, namacalnie, bezdyskusyjnie. Każdy z tych fragmentów zaczyna się cytatem z Biblii, później opowieścią bohaterki, a kończy pytaniami do refleksji.

Można wysłuchać wiele mądrych konferencji, być na wielu rekolekcjach. Jednak bez duchowego doświadczenia - na niewiele się to zda. Droga od mózgu do serca jest bardzo długa, ta książka pomaga pokonać ją w podskokach.

 

Spotkałyśmy Pana. Jego słowo w nas żyje, praca zbiorowa pod red. Adeli Lemańskiej, Święty Wojciech, Poznań 2022.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Pielgrzymka mężczyzn


2 października pod hasłem „Ojciec - strażnik rodziny” w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbyła się XII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. [fot. ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Młodzi o świętym
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
więcej »
W rocznicę bitwy
5 października w gminie Stara Kornica odbędą się uroczystości z okazji 76 rocznicy bitwy pod Kiełbaskami.
więcej »
Musica et Sacrum
W niedzielę 16 października, o 19.00, w kościele parafialnym zainaugurowany zostanie Żelechowski Festiwal Muzyczny „Musica et Sacrum”. XXII Dzień Papieski uświetni koncert „Ave Maria”.
więcej »
Cantate Deo
Już po raz piąty Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach organizuje Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej „Cantate Deo”.
więcej »
 

POLECAMY


Zobacz Anioła
Pisarze, wierni i duchowni Kościoła katolickiego - w miejscach objawień i kultu św. Michała Archanioła - odkrywają tajemnicę pierwszego pośród aniołów światłości. Film w kinach od 29 września!
więcej »
Nie trać czasu!
Kiedy na ekrany kin wchodzi film „Johny”, jednocześnie ukazuje się książka z niepublikowanymi dotąd tekstami ks. Jana Kaczkowskiego.
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR