20 kwietnia 2019 r. Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław

Pogoda: Siedlce

Numer 16
18-24 kwietnia 2019r.

menu

NEWS

Zmartwychwstały Pan niech obdarza miłością i pokojem, aby zmartwienia i smutki dnia codziennego nie przesłoniły celu naszej wędrówki wiary. Bądźmy prawdziwymi apostołami Dobrej Nowiny płynącej z pustego grobu. Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodziny i najbliższych.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Pielgrzymka do Loretto

​W sobotę 18 maja w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej spotkają się czytelnicy miesięcznika „Różaniec” i członkowie Rodziny Loretańskiej. Pielgrzymka do Loretto to stały punkt rocznej formacji czcicieli Matki Bożej oraz duchowych dzieci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Nadbużański Park Krajobrazowy, malownicza rzeka Liwiec, śpiew ptaków, zieleń i cisza tego miejsca sprzyjają modlitwie. - Matka Boża czeka tu na każdego pielgrzyma - zaznaczają siostry loretanki, wskazując na słynący łaskami wizerunek Czarnej Madonny Loretańskiej, sprzed którego wierni zaczerpują siły do życia wiarą i mierzenia się z wyzwaniami codzienności.

Tegorocznej, XI Pielgrzymce Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej towarzyszy hasło „Maryja Mistrzynią życia w Duchu Świętym”.

 

Miesięcznik i rodzina

Miesięcznik „Różaniec” - jedno z najstarszych pism formacyjnych w Polsce - założył bł. ks. I. Kłopotowski w 1909 r. Nosiło ono wówczas tytuł „Kółko Różańcowe”. Pismo od początku adresowane było do wszystkich, którzy u Matki Bożej i w modlitwie różańcowej szukali ratunku i umocnienia. Przesłanie miesięcznika wydawanego aktualnie przez Zgromadzenie Sióstr Loretanek pozostaje niezmienne: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję. - Mamy doświadczenie, że „Różaniec” to nie tylko gazeta katolicka, ale „miejsce spotkania” tych, którzy chcą dzielić się swoją wiarą. Dlatego wspólne pielgrzymowanie pozwala nie tylko lepiej się poznać, ale także umocnić duchowo - podkreślają siostry loretanki.

O uczestniczących w pielgrzymce członkach Rodziny Loretańskiej mówią: „Boża Armia” wspierająca Maryję w wypraszaniu łask dla świata. Należeć do niej może każdy, kto chce być pomocnikiem Matki Bożej Loretańskiej. Siostry wspierają współpracowników Maryi, dając im udział w owocach swoich modlitw. W intencji Rodziny Loretańskiej, liczącej obecnie ok. 4 tys. członków, sprawowana jest także comiesięczna Msza św.

 

Program pielgrzymki

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się o 9.30. Zainauguruje ją przywitanie Maryi Loretańskiej śpiewem „Godzinek”. W programie jest także konferencja i modlitwa różańcowa. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył bp Wojciech Osial. Zachęcając do uczestnictwa, siostry podkreślają, iż nie zabraknie czasu, aby bliżej się poznać i miło spędzić czas przy ciepłym posiłku. - Pomoże nam w tym zespół Oberek, który swoim występem wzbogaci nasze spotkanie. Pielgrzymkę zakończymy wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Program poprowadzi Rafał Porzeziński.

Choć jest to pielgrzymka czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej, do udziału w niej loretanki zapraszają wszystkich chętnych - zwłaszcza tych, którzy kochają Maryję i którym bliska jest modlitwa różańcowa. Większe grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze zgłoszenie w redakcji miesięcznika „Różaniec” (tel. 22-612-93-64; e-mail: rozaniec@loretanki.pl). Pomoże to w lepszej organizacji wydarzenia - tak, aby każdy mógł poczuć się jak w domu. Zachęcamy do udziału!

AW


Loretto (pośród Puszczy Kamienieckiej) założył ponad 90 lat temu bł. ks. Ignacy Kłopotowski i oddał je pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. Do dziś miejsce to gromadzi tysiące pielgrzymów. W 2018 r. w Loretto pobłogosławiona została także nowa świątynia ku czci Matki Bożej Loretańskiej.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Konkurs Biblijny


6 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach odbył się finał III Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Spotkania z Jezusem w Ewangelii wg św. Łukasza”. O miejsca na podium i tytuł laureata rywalizowała 20 finalistów - uczniów klas siódmych szkół podstawowych. W etapie szkolnym udział wzięło 2306 uczniów z 230 szkół. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 74 uczniów, etap ten odbył się w pięciu rejonach diecezji. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Kacper Kowalczyk z parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie, Jan Garwoliński z parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i Kacper Rosa z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Targi ogrodnicze


7 kwietnia teren oddziału Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ul. Kazimierzowskiej w Siedlcach był miejscem XIII Wiosny na Polu i w Ogrodzie. Jak co roku - obok firm z branży rolniczej i ogrodniczej oraz szkółek roślin - swoje wyroby prezentowali właściciele pasiek, gospodarstw agroturystycznych, rękodzielnicy, producenci żywności i przedstawiciele wyższych uczelni. Zwiedzający mogli zaopatrzyć się w drzewka owocowe i krzewy ozdobne, jak też sprzęt ogrodniczy. O uatrakcyjnienie spotkania dbały zespoły ludowe. Chętni mieli także okazję uczestnictwa w licznych konkursach. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
O Bożym miłosierdziu
„Miłość i Miłosierdzie” to niezwykła opowieść o polskiej zakonnicy, s. Faustynie - uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji.
więcej »
Diecezjalny Dzień Rodziny
12 maja w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie będzie miał miejsce Diecezjalny Dzień Rodziny. Już dzisiaj zapraszamy do udziału!
więcej »
Pielgrzymka do Loretto
​W sobotę 18 maja w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej spotkają się czytelnicy miesięcznika „Różaniec” i członkowie Rodziny Loretańskiej. Pielgrzymka do Loretto to stały punkt rocznej formacji czcicieli Matki Bożej oraz duchowych dzieci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.
więcej »
Inauguracja organów
W sobotę 27 kwietnia, o 19.00, w katedrze siedleckiej odbędzie się koncert Dextera Domini - inauguracja organów Dominika Biernackiego.
więcej »
III Festiwal Pieśni Maryjnej
W niedzielę 5 maja, o 13.00, w kościele św. Małgorzaty w Ulanie odbędzie się już po raz trzeci Festiwal Pieśni Maryjnej. Prezentację chórów poprzedzi Msza św. o 12.00.
więcej »
Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking
28 kwietnia odbędzie się V Siedlecki Marsz Charytatywny Nordic Walking. „Start” i „meta” wyznaczone są w Cichej Stanicy nad zalewem. - Spędźmy tę niedzielę rekreacyjnie i rodzinnie! - zachęca Łukasz Witczuk. Pomysłodawca przedsięwzięcia wskazuje też cel imprezy: wsparcie Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci.
więcej »
 

POLECAMY


W Jego ranach
Nabożeństwo Drogi krzyżowej to czas łaski. Jeśli podczas tych wyjątkowych rozważań otworzymy się na działanie Boga w nas, doświadczymy Jego wyzwalającej mocy.
więcej »
W drodze do świętości
W „Modlitewniku” obok pozycji obowiązkowych znajdziemy piękne, pełne teologicznej i duchowej głębi, niezwykle wciągające modlitwy, rozważania i wprowadzenia bł. ks. Jakuba Alberionego.
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR