26 lutego 2020 r. Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Pogoda: Siedlce

Numer 8
20-26 lutego 2020r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do lektury ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Pielgrzymka do Loretto

​W sobotę 18 maja w sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej spotkają się czytelnicy miesięcznika „Różaniec” i członkowie Rodziny Loretańskiej. Pielgrzymka do Loretto to stały punkt rocznej formacji czcicieli Matki Bożej oraz duchowych dzieci bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.

Nadbużański Park Krajobrazowy, malownicza rzeka Liwiec, śpiew ptaków, zieleń i cisza tego miejsca sprzyjają modlitwie. - Matka Boża czeka tu na każdego pielgrzyma - zaznaczają siostry loretanki, wskazując na słynący łaskami wizerunek Czarnej Madonny Loretańskiej, sprzed którego wierni zaczerpują siły do życia wiarą i mierzenia się z wyzwaniami codzienności.

Tegorocznej, XI Pielgrzymce Czytelników „Różańca” i Członków Rodziny Loretańskiej towarzyszy hasło „Maryja Mistrzynią życia w Duchu Świętym”.

 

Miesięcznik i rodzina

Miesięcznik „Różaniec” - jedno z najstarszych pism formacyjnych w Polsce - założył bł. ks. I. Kłopotowski w 1909 r. Nosiło ono wówczas tytuł „Kółko Różańcowe”. Pismo od początku adresowane było do wszystkich, którzy u Matki Bożej i w modlitwie różańcowej szukali ratunku i umocnienia. Przesłanie miesięcznika wydawanego aktualnie przez Zgromadzenie Sióstr Loretanek pozostaje niezmienne: przybliżać ludzi do Boga przez Maryję. - Mamy doświadczenie, że „Różaniec” to nie tylko gazeta katolicka, ale „miejsce spotkania” tych, którzy chcą dzielić się swoją wiarą. Dlatego wspólne pielgrzymowanie pozwala nie tylko lepiej się poznać, ale także umocnić duchowo - podkreślają siostry loretanki.

O uczestniczących w pielgrzymce członkach Rodziny Loretańskiej mówią: „Boża Armia” wspierająca Maryję w wypraszaniu łask dla świata. Należeć do niej może każdy, kto chce być pomocnikiem Matki Bożej Loretańskiej. Siostry wspierają współpracowników Maryi, dając im udział w owocach swoich modlitw. W intencji Rodziny Loretańskiej, liczącej obecnie ok. 4 tys. członków, sprawowana jest także comiesięczna Msza św.

 

Program pielgrzymki

Tegoroczna pielgrzymka rozpocznie się o 9.30. Zainauguruje ją przywitanie Maryi Loretańskiej śpiewem „Godzinek”. W programie jest także konferencja i modlitwa różańcowa. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczył bp Wojciech Osial. Zachęcając do uczestnictwa, siostry podkreślają, iż nie zabraknie czasu, aby bliżej się poznać i miło spędzić czas przy ciepłym posiłku. - Pomoże nam w tym zespół Oberek, który swoim występem wzbogaci nasze spotkanie. Pielgrzymkę zakończymy wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Program poprowadzi Rafał Porzeziński.

Choć jest to pielgrzymka czytelników „Różańca” i Rodziny Loretańskiej, do udziału w niej loretanki zapraszają wszystkich chętnych - zwłaszcza tych, którzy kochają Maryję i którym bliska jest modlitwa różańcowa. Większe grupy zorganizowane proszone są o wcześniejsze zgłoszenie w redakcji miesięcznika „Różaniec” (tel. 22-612-93-64; e-mail: rozaniec@loretanki.pl). Pomoże to w lepszej organizacji wydarzenia - tak, aby każdy mógł poczuć się jak w domu. Zachęcamy do udziału!

AW


Loretto (pośród Puszczy Kamienieckiej) założył ponad 90 lat temu bł. ks. Ignacy Kłopotowski i oddał je pod opiekę Matki Bożej Loretańskiej. Do dziś miejsce to gromadzi tysiące pielgrzymów. W 2018 r. w Loretto pobłogosławiona została także nowa świątynia ku czci Matki Bożej Loretańskiej.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolejna rocznica


Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbyły się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Szpacze Trele-Morele


1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Jarmark na Kazimierza
5 marca na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się Jarmark na Kazimierza - coroczna impreza plenerowa.
więcej »
Zapraszamy na film
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej organizują pokaz filmu „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” oraz spotkanie z reżyser filmu - Wandą Różycką-Zborowską.
więcej »
Święto Kobiet
8 marca mieszkańcy miasta będą celebrować to szczególne święto. O 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się IX Gminny Dzień Kobiet.
więcej »
Pamięci wyklętych
W niedzielę 1 marca ulicami miasta przejdzie II Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele pw. św. Stanisława o 10.15. Start marszu zaplanowany jest na 11.30.
więcej »
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca w sali konferencyjnej urzędu gminy w Terespolu odbędą się Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
więcej »
IV Ogólnopolski Konkurs Pieśni Legionowej
Przesłuchania do IV Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Legionowej odbędą się 22 marca, od 10.00, w gmachu Parafialnego Muzeum Ziemi Trojanowskiej, które - obok parafii św. Bartłomieja w Korytnicy - jest organizatorem eliminacji powiatowych.
więcej »
Turniej tańca
W sobotę 28 marca w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach przy ul. Szkolnej odbędzie się XVII Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego.
więcej »
Inwestycja w moją przyszłość
27 lutego odbędzie się II Powiatowa Konferencja Edukacyjna „Inwestycja w moją przyszłość”. Rozpocznie się o 14.00 w Łosickim Domu Kultury.
więcej »
 

POLECAMY


Pismo Święte bronią
Współczesny człowiek odpowiedzi na duchowe problemy często poszukuje w ezoteryce, wróżbach czy duchowości Wschodu. Taka postawa otwiera demonowi drogę do działania.
więcej »
Godny naśladowania
Proces beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego to wskazanie, że Prymas Tysiąclecia był postacią, którą Pan Bóg postawił światu, a w szczególności nam, Polakom, jako wzór do naśladowania.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR