21 maja 2019 r. Imieniny obchodzą: Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

Pogoda: Siedlce

Numer 20
16-22 maja 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Żywy Różaniec na Jasnej Górze

W dniach 31 maja - 1 czerwca odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Jak co roku, wezmą w niej udział członkowie i zelatorzy ŻR wraz z diecezjalnymi moderatorami, aby zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.

Żywy Różaniec to niezwykła wspólnota modlitwy i apostolstwa. - Dołączyć mogą do niej wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać modlitwą świat - podkreślają ss. loretanki.

 

Odpowiedź na trudności

Na czym polega przynależność do ŻR? - Wspólnotę tworzą róże, tj. koła różańcowe. Każda róża skupia 20 osób zobowiązujących się do codziennego odmawiania dziesiątka Różańca, rozważając w nim jedną, zmienianą co miesiąc, tajemnicę różańcową. Dzięki temu jedna róża codziennie odmawia cały Różaniec - wyjaśniają siostry.

Codzienny dziesiątek odmawiany jest w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli intencjach, jakie Ojciec Święty wyznacza na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stają wierni Kościoła i ludzie z całego świata.

Założycielką tego dzieła modlitwy jest sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś prawie w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota ŻR, który ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez KEP.

 

Program pielgrzymki

 

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będzie hasło „W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot”. Spotkanie rozpocznie się w piątek 31 maja Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, po którym nastąpi czuwanie modlitewne. Jego zwieńczeniem stanie się Eucharystia o 23.00.

Sobotnią odsłonę pielgrzymki rozpocznie spotkanie przed szczytem jasnogórskim o 9.30. Oprócz wspólnej modlitwy członkowie ŻR będą mieli okazję wysłuchania konferencji ks. Bogdana Michalskiego. Medytację różańcową poprowadzi ks. Stanisław Szczepaniec. Nie zabraknie również świadectw o mocy Różańca. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza św. o 12.00 pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC (czy Długosza?) wizytatora apostolskiego w Medjugorje.

 

Nowenna przed jubileuszem

- Podczas pielgrzymki uroczyście rozpoczniemy drugi rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Tematem przewodnim tego roku będzie duchowość P. Jaricot - założycielki ŻR i Dzieła Rozkrzewiania Wiary - wyjawiają ss. loretanki, przypominając, iż nowenna jest duchowym przygotowaniem przed jubileuszem 200-lecia powstania ŻR. - Przez kolejnych dziewięć lat, jako wspólnota Żywego Różańca, chcemy nie tylko poznać duchowość naszej założycielki - P. Jaricot, ale przede wszystkim doświadczyć mocy modlitwy różańcowej w każdej dziedzinie życia. Ci, którzy wypraszają łaski Boże dla świata, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa - często niewidoczna, zanoszona w cichości serca - jest nie tylko miła Bogu, ale przede wszystkim staje się umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie, a wspaniałą okazją do tego będzie VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę - zapraszają.

AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Rodziny


W niedzielę 12 maja do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie przybyli narzeczeni, małżeństwa i rodziny z dziećmi z całej diecezji. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem „Małżeństwo bez lęku”. [fot. KO]

FOTOGALERIA

Festiwal Pieśni Maryjnej


W niedzielę 5 maja w kościele pw. św. Małgorzaty w Ulanie odbył się III Festiwal Pieśni Maryjnej. W muzycznym wydarzeniu ku czci Matki Bożej udział wzięło dziewięć chórów reprezentujących diecezję siedlecką.

PATRONAT "ECHO"


Konkurs Papieski
Czego nie wiemy o życiu i nauczaniu św. Jana Pawła II? Okazją do zweryfikowania wiedzy na temat spuścizny Papieża Polaka jest konkurs organizowany przez Instytut Tertio Millennio. Tegorocznej, jubileuszowej edycji przyświeca hasło „Dar na stulecie”.
więcej »
Żywy Różaniec na Jasnej Górze
W dniach 31 maja - 1 czerwca odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Jak co roku, wezmą w niej udział członkowie i zelatorzy ŻR wraz z diecezjalnymi moderatorami, aby zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.
więcej »
Zachęcą do ruchu
W niedzielę 19 maja od 15.00 do 17.00 w parku miejskim w Łukowie odbędą się IV Międzynarodowe Wyścigi Wózków w chodzie BuggyGym.
więcej »
Pieszy rajd śladami kpt. Ostoi
Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się w sobotę 15 czerwca. Rajd jest wyrazem pamięci o stacjonujących w czasie II wojny światowej na terenie rezerwatu Jata formacjach wojskowych Polskiego Państwa Podziemnego, w szczególności I batalionie 35 pp Armii Krajowej.
więcej »
IV Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
​Miejsce kobiety - katoliczki we współczesnym świecie będzie kanwą tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet do Pratulina, które odbędzie się 26 maja.
więcej »
XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie. Podczas dziewięciodniowego zmagania się z trudem i wysiłkiem pątnicy doświadczą także niezwykłej gościnności.
więcej »
Charytatywny Maraton Dobra
​Caritas Diecezji Siedleckiej zaprasza na plenerową imprezę rodzinną o nazwie „Charytatywny Maraton Dobra”, która odbędzie się 19 maja na placu przy milanowskim Gminnym Ośrodku Kultury.
więcej »
Bliżej Alzheimera
W piątek 7 czerwca w sali widowiskowej Podlasie w Siedlcach odbędzie się konferencja ph. BLIŻEJ ALZHEIMERA.
więcej »
Festiwal Piosenki Europejskiej
22 maja w sali teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach odbędzie się XII Festiwal Piosenki Europejskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Dokąd zmierzamy?
Jaka jest kondycja współczesnego Kościoła i czego potrzebuje, by sprostać wyzwaniom dzisiejszych czasów?
więcej »
Strażnik wśród nocy
To opowieść o Benedykcie XVI, papieżu atakowanym przez wszelkiego rodzaju nieprzyjazne siły w Kościele i spoza Kościoła, sprzymierzone przeciwko niemu.
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją...

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy mi się z wiosną

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

jest jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR