19 lipca 2019 r. Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Pogoda: Siedlce

Numer 29
18-24 lipca 2019r.

menu

NEWS

20 lipca, o 11.00, odbędzie się ingres bp. Piotra Sawczuka do drohiczyńskiej katedry.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Żywy Różaniec na Jasnej Górze

W dniach 31 maja - 1 czerwca odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Jak co roku, wezmą w niej udział członkowie i zelatorzy ŻR wraz z diecezjalnymi moderatorami, aby zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.

Żywy Różaniec to niezwykła wspólnota modlitwy i apostolstwa. - Dołączyć mogą do niej wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać modlitwą świat - podkreślają ss. loretanki.

 

Odpowiedź na trudności

Na czym polega przynależność do ŻR? - Wspólnotę tworzą róże, tj. koła różańcowe. Każda róża skupia 20 osób zobowiązujących się do codziennego odmawiania dziesiątka Różańca, rozważając w nim jedną, zmienianą co miesiąc, tajemnicę różańcową. Dzięki temu jedna róża codziennie odmawia cały Różaniec - wyjaśniają siostry.

Codzienny dziesiątek odmawiany jest w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli intencjach, jakie Ojciec Święty wyznacza na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stają wierni Kościoła i ludzie z całego świata.

Założycielką tego dzieła modlitwy jest sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś prawie w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota ŻR, który ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez KEP.

 

Program pielgrzymki

 

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będzie hasło „W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot”. Spotkanie rozpocznie się w piątek 31 maja Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, po którym nastąpi czuwanie modlitewne. Jego zwieńczeniem stanie się Eucharystia o 23.00.

Sobotnią odsłonę pielgrzymki rozpocznie spotkanie przed szczytem jasnogórskim o 9.30. Oprócz wspólnej modlitwy członkowie ŻR będą mieli okazję wysłuchania konferencji ks. Bogdana Michalskiego. Medytację różańcową poprowadzi ks. Stanisław Szczepaniec. Nie zabraknie również świadectw o mocy Różańca. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza św. o 12.00 pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC (czy Długosza?) wizytatora apostolskiego w Medjugorje.

 

Nowenna przed jubileuszem

- Podczas pielgrzymki uroczyście rozpoczniemy drugi rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Tematem przewodnim tego roku będzie duchowość P. Jaricot - założycielki ŻR i Dzieła Rozkrzewiania Wiary - wyjawiają ss. loretanki, przypominając, iż nowenna jest duchowym przygotowaniem przed jubileuszem 200-lecia powstania ŻR. - Przez kolejnych dziewięć lat, jako wspólnota Żywego Różańca, chcemy nie tylko poznać duchowość naszej założycielki - P. Jaricot, ale przede wszystkim doświadczyć mocy modlitwy różańcowej w każdej dziedzinie życia. Ci, którzy wypraszają łaski Boże dla świata, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa - często niewidoczna, zanoszona w cichości serca - jest nie tylko miła Bogu, ale przede wszystkim staje się umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie, a wspaniałą okazją do tego będzie VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę - zapraszają.

AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z wiśniowym smakiem


Z wiśniowym smakiem - pod tym hasłem 14 lipca odbył się w Wiśniewie XII Festiwal Kuchni Regionalnej. Świętowanie rozpoczęło się w południe uroczystą Mszą św. w miejscowym kościele. [fot. JM]

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w kodeńskim sanktuarium świętowano odpust ku czci Matki Bożej Kodeńskiej. Tradycyjnie został on połączony z Diecezjalnym Dniem Chorego. Centralnym punktem obchodów była suma odpustowa, której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


XXVII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka
16 sierpnia pielgrzymi z całej Polski wyruszą z białostockiej katedry do Ostrej Bramy w Wilnie.
więcej »
Słoneczne lato
28 lipca na rynku w centrum miasta Mordy odbędzie się jubileuszowa, 20 edycja festynu „Słoneczne lato”.
więcej »
Dla każdego
Atrakcje dla starszych i młodszych oraz moc zabawy - tak zapowiadają się tegoroczne Dni Łosic. Impreza odbędzie się w dniach 19-21 lipca.
więcej »
Hańsk pszczelarstwem stoi
Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.
więcej »
Jubileuszowe świętowanie
27 lipca odbędą się jubileuszowe, 50 Dni Sławatycz.
więcej »
 

POLECAMY


By pamięć trwała
Trudno o przykład większego męstwa i poświęcenia niż obrona Lwowa w latach 1918-1919. Kiedy „wielka wojna” dobiegła końca, mieszkańcy tego pięknego miasta w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1918 r., wyszli rankiem na ulice.
więcej »
 

SONDA

 

I znowu wakacje...

to czas wypoczynku i ładowania akumulatorów

spędzam je w ruchu - kocham sport!

planuję wyjazd na własną rękę - nie ufam biurom podróży

nie lubię wakacji - nudzę się latem

czas jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR