23 lutego 2020 r. Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian

Pogoda: Siedlce

Numer 8
20-26 lutego 2020r.

menu

NEWS

W numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do lektury ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Żywy Różaniec na Jasnej Górze

W dniach 31 maja - 1 czerwca odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Jak co roku, wezmą w niej udział członkowie i zelatorzy ŻR wraz z diecezjalnymi moderatorami, aby zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.

Żywy Różaniec to niezwykła wspólnota modlitwy i apostolstwa. - Dołączyć mogą do niej wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać modlitwą świat - podkreślają ss. loretanki.

 

Odpowiedź na trudności

Na czym polega przynależność do ŻR? - Wspólnotę tworzą róże, tj. koła różańcowe. Każda róża skupia 20 osób zobowiązujących się do codziennego odmawiania dziesiątka Różańca, rozważając w nim jedną, zmienianą co miesiąc, tajemnicę różańcową. Dzięki temu jedna róża codziennie odmawia cały Różaniec - wyjaśniają siostry.

Codzienny dziesiątek odmawiany jest w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli intencjach, jakie Ojciec Święty wyznacza na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stają wierni Kościoła i ludzie z całego świata.

Założycielką tego dzieła modlitwy jest sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś prawie w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota ŻR, który ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez KEP.

 

Program pielgrzymki

 

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będzie hasło „W mocy Ducha Świętego z Pauliną Jaricot”. Spotkanie rozpocznie się w piątek 31 maja Apelem Jasnogórskim w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, po którym nastąpi czuwanie modlitewne. Jego zwieńczeniem stanie się Eucharystia o 23.00.

Sobotnią odsłonę pielgrzymki rozpocznie spotkanie przed szczytem jasnogórskim o 9.30. Oprócz wspólnej modlitwy członkowie ŻR będą mieli okazję wysłuchania konferencji ks. Bogdana Michalskiego. Medytację różańcową poprowadzi ks. Stanisław Szczepaniec. Nie zabraknie również świadectw o mocy Różańca. Pielgrzymkę zakończy uroczysta Msza św. o 12.00 pod przewodnictwem abp. Henryka Hosera SAC (czy Długosza?) wizytatora apostolskiego w Medjugorje.

 

Nowenna przed jubileuszem

- Podczas pielgrzymki uroczyście rozpoczniemy drugi rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Tematem przewodnim tego roku będzie duchowość P. Jaricot - założycielki ŻR i Dzieła Rozkrzewiania Wiary - wyjawiają ss. loretanki, przypominając, iż nowenna jest duchowym przygotowaniem przed jubileuszem 200-lecia powstania ŻR. - Przez kolejnych dziewięć lat, jako wspólnota Żywego Różańca, chcemy nie tylko poznać duchowość naszej założycielki - P. Jaricot, ale przede wszystkim doświadczyć mocy modlitwy różańcowej w każdej dziedzinie życia. Ci, którzy wypraszają łaski Boże dla świata, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa - często niewidoczna, zanoszona w cichości serca - jest nie tylko miła Bogu, ale przede wszystkim staje się umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie, a wspaniałą okazją do tego będzie VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę - zapraszają.

AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Kolejna rocznica


Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbyły się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Szpacze Trele-Morele


1 lutego po raz czwarty odbył się przegląd piosenki kabaretowo-biesiadnej. Impreza stała się już lokalną tradycją, co potwierdza wysoka frekwencja i udział zespołów z odległych krańców regionu Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Jarmark na Kazimierza
5 marca na placu przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się Jarmark na Kazimierza - coroczna impreza plenerowa.
więcej »
Zapraszamy na film
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej organizują pokaz filmu „Pójdź za mną. Testament Jana Pawła II” oraz spotkanie z reżyser filmu - Wandą Różycką-Zborowską.
więcej »
Święto Kobiet
8 marca mieszkańcy miasta będą celebrować to szczególne święto. O 16.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się IX Gminny Dzień Kobiet.
więcej »
Pamięci wyklętych
W niedzielę 1 marca ulicami miasta przejdzie II Siedlecki Marsz Żołnierzy Wyklętych. Spotkanie rozpocznie Msza św. w kościele pw. św. Stanisława o 10.15. Start marszu zaplanowany jest na 11.30.
więcej »
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
1 marca w sali konferencyjnej urzędu gminy w Terespolu odbędą się Gminne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
więcej »
IV Ogólnopolski Konkurs Pieśni Legionowej
Przesłuchania do IV Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni Legionowej odbędą się 22 marca, od 10.00, w gmachu Parafialnego Muzeum Ziemi Trojanowskiej, które - obok parafii św. Bartłomieja w Korytnicy - jest organizatorem eliminacji powiatowych.
więcej »
Turniej tańca
W sobotę 28 marca w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach przy ul. Szkolnej odbędzie się XVII Otwarty Turniej Tańca Nowoczesnego.
więcej »
 

POLECAMY


Pismo Święte bronią
Współczesny człowiek odpowiedzi na duchowe problemy często poszukuje w ezoteryce, wróżbach czy duchowości Wschodu. Taka postawa otwiera demonowi drogę do działania.
więcej »
Godny naśladowania
Proces beatyfikacyjny kard. Stefana Wyszyńskiego to wskazanie, że Prymas Tysiąclecia był postacią, którą Pan Bóg postawił światu, a w szczególności nam, Polakom, jako wzór do naśladowania.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR