27 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Hańsk pszczelarstwem stoi

Wójt gminy Hańsk, Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Hańskiej, Stowarzyszenie Pszczelarzy Lubelskich w Lublinie, Nadbużański Związek Pszczelarzy w Chełmie zapraszają na XV Festyn „Dzień Pszczelarza” poświęcony pamięci ks. Jana Dolinowskiego Odbędzie się on w niedzielę 21 lipca.

Na 10.00 zaplanowano konferencję pszczelarską w sali widowiskowej GOK, podczas której poruszone zostaną następujące tematy: „Zabójczy wpływ neonikotynoidów dla rodzin pszczelich”, „Glifosat jako jeden z głównych czynników zagrażających pszczołom”, „Szkodliwy wpływ pyłku i kwitnących roślin GMO na rozwój rodzin pszczelich”, „Bogata bioróżnorodność środowiska ważnym czynnikiem dobrej kondycji rodzin pszczelich”, „Możliwość ochrony rodzin pszczelich przed innymi czynnikami zagrażającymi rodzinom pszczelim”. Konferencję poprowadzi prof. dr hab. Jan Narkiewicz Jodko. O 13.00 w kościele parafialnym rozpocznie się Msza św. w obrządku bizantyjsko-słowiańskim. Po niej przy pomniku ks. Jana Dolinowskiego złożone zostaną kwiatów.

O 15.00, na placu OSP w Hańsku Pierwszym, nastąpi rozpoczęcie drugiej części festynu. W programie są targi miodu i artykułów pszczelarskich, degustacja miodów i wypieków miodowych, ogłoszenie konkursów: „Wiedzy o pszczole”, „Wypieki miodowe”, „Najsmaczniejszy miód z pasieki”, występy artystyczne zespołów lokalnych (Seniorzy z Urszulina, Kresowianki z Włodawy, Poleska Nuta z Kołacz, Seniorki i Zespół męski z Dubeczna, Kulczynianki, Kapela Hańszczanie, Cygańskie rytmy - Koło Aktywnych Kobiet z Hańska). Od 17.00do 18.00 uczestnicy będą mieli okazję zwiedzanie kościelnej wieży widokowej. Po rozstrzygnięciu konkursów i wręczeniu nagród laureatom, o 19.00 polsko-włoskie przeboje zaprezentują na scenie Halina Benedyk i Marco Antonelli, a o 21.00 na scenie pojawi się zespół Extazy. Spotkanie zakończy się zabawą taneczną.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR