18 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
VI Dożynkowy Festyn Parafialny

W niedzielę 25 sierpnia parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła w Grębkowie organizuje VI Dożynkowy Festyn Parafialny.

Uroczystości rozpocznie o 12.00 Msza św. dziękczynna za zebrane plony. Na 13.10 zaplanowano przejście korowodu dożynkowego na plac przy plebanii. Otwarcie festynu dożynkowego przez proboszcza parafii ks. Marka Zalewskiego nastąpi o 13.30.

Podczas tegorocznych obchodów dożynkowego święta odbędzie się m.in. wystawa i prezentacja wieńców dożynkowych. Stałym elementem uroczystości jest także dzielenie się chlebem starostów dożynek i radnych parafialnych z uczestnikami spotkania. Na dzieci czekać mają i zjeżdżalnie, i basen z kulkami. Nie lada atrakcją dla najmłodszych okaże się z pewnością „strefa dobrej zabawy” z minigolfem i konkursami. Wszyscy chętni będą mieli też sposobność wzięcia udziału w kiermaszu rozmaitości czy zajrzenia do kącika naukowego. Rolnicy - w razie potrzeby - będą mogli z kolei zasięgnąć opinii fachowców. Swoje stoiska na festynie zapowiedzieli już przedstawiciele KRUS oraz WTZ w Jaworku. Program dożynkowych obchodów obfituje również w inne niespodzianki, jak pokazy OSP, znakowanie rowerów czy prezentacja radiowozu policyjnego wraz z wyposażeniem. Ponadto chętni będą mieli okazję zmierzenia tego dnia poziomu cukru i ciśnienia. W planach jest także rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejsze ciasto drożdżowe i smalec domowej roboty. Imprezie towarzyszyć ma konkurs wiedzy o regionie oraz degustacja wiejskich przysmaków przygotowanych przez mieszkańców Podsusza.

Natomiast w bloku artystycznym zaprezentują się m.in. uczniowie i absolwenci szkoły w Grębkowie oraz Trzebuczy. Odbędą się pokazy taneczne, zaś na 17.00 zaplanowano... wielkie losowanie. Gwiazdą dożynek będzie koncert zespołu Diverse Band planowany na 18.00. parafialne święto zakończy Apel Jasnogórski o 21.00.

Zachęcamy do udziału!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR