18 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Pogoda: Siedlce

Numer 37
12-18 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Powiatowe święto plonów

Miejscem tegorocznych dożynek powiatu siedleckiego jest Krzesk-Majątek w gminie Zbuczyn. Święto plonów zaplanowano na niedzielę 25 sierpnia. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk.

Uroczystości dożynkowe zainauguruje o 12.00 Msza św. w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krzesku-Majątku. O 13.15 nastąpi oficjalne otwarcie święta plonów połączone z ceremoniałem dzielenia chleba oraz rozstrzygnięciem konkursu na powiatowy wieniec dożynkowy.

Od 14.30 na placu parafialnym zaprezentują się zespoły ludowe z terenu powiatu siedleckiego: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Siedleckiej „Chodowiacy” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Niwa”. Publiczność bawić będą również grupa dożynkowa z Krzesku-Królowej Niwy, a także zespoły śpiewacze: Białki, Wiśniewiacy, Wolenianki z Wodyń, Przesmyczanki, Złote Kłosy z Mordów oraz zespół wokalny Ulibabki ze Zbuczyna. Imprezę poprowadzi Przemysław Redkowski, aktor znany telewidzom m.in. z popularnego serialu „Barwy szczęścia”.

Wyczekiwany przez widownię blok koncertowy rozpocznie się o 20.00. Na dożynkowej scenie wystąpią zespoły Start i Freestyle. Gwiazdą wieczoru będzie… Zenek Martyniuk!

Nie lada atrakcją dla miłośników dobrej zabawy pod chmurką okaże się z pewnością towarzyszący tegorocznym dożynkom pokaz sprzętu wojskowego XVIII Dywizji Zmechanizowanej z Siedlec. Niedzielny program obejmuje również finał VII Siedleckiego Rajdu Oldtimerów.

Do dyspozycji uczestników święta plonów będą też - zgodnie z tradycją - stoiska instytucji i firm związanych z branżą rolniczą. Okazję do prezentacji będą miały także poszczególne gminy należące do powiatu siedleckiego.

Smakosze staną z kolei przed szansą degustacji produktów tradycyjnych i regionalnych przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich. Jak na plenerową imprezę przystało, nie zabraknie również pysznej wojskowej grochówki oraz wielu darmowych atrakcji dla dzieci.

Zachęcamy do udziału!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto Żelaznej Dywizji


W dniach 6-8 września żołnierze 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka uczcili pierwszą rocznicę powstania swojej jednostki. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w katedrze. W programie obchodów był też piknik, mecz piłki nożnej, konferencja naukowa, a także defilada pododdziałów. [fot. M. Król]

FOTOGALERIA

By dzielić się chlebem


8 września na placu przy świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwowie odbyło się święto plonów gminy Trzebieszów. Dożynki rozpoczęły się Mszą św. dziękczynną. Po Eucharystii uczestnicy święta plonów przejechali do Karwowa, gdzie uformowano korowód prowadzony przez jadących bryczką starostów dożynkowych i orkiestrę dętą OSP Trzebieszów. Za nimi niesiono piękne wieńce przygotowane przez mieszkańców sołectwa Karwów, Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety z Pasją” z Celin, sołectwa Szaniawy-Matysy i Szaniawy-Poniaty oraz Płudy.

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
 

POLECAMY


Unici na ekranie
21 września w auli Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbędzie się premiera filmu „Modlitwa o Polskę. Z ziemi podlaskiej”, opowiadającego o losach i męczeństwie naszych unitów.
więcej »
Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR