22 listopada 2019 r. Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

Pogoda: Siedlce

Numer 47
21-27 listopada 2019r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

W dniach 18-19 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Celem FKNS jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach ekonomii społecznej i edukacji. Wydarzenie - co akcentują organizatorzy - służy także integracji środowisk realizujących zasady katolickiej nauki społecznej, jak też wymianie dobrych praktyk w tej dziedzinie.

 

Program na piątek

Rejestracja uczestników rozpocznie się o 15.00 w sali kolumnowej pałacu przy ul. Senatorskiej 13/15. Podczas zaplanowanej na 17.00 inauguracji wydarzenia głos zabiorą: Tomasz Nakielski - prezes zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz mons. Adriano Vincenzi - prezes Fundacji Giuseppe Toniolo w Weronie. Wykład wprowadzający poprowadzi abp Józef Kupny - metropolita wrocławski i przewodniczący rady ds. społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

O 18.00 rozpocznie się pierwsza debata ekspercka pt. „Kaganek czy kaganiec oświaty?”, w której udział wezmą: ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, redaktor Jan Wróbel reprezentujący TOK FM oraz Barbara Nowak - małopolski kurator oświaty. Moderatorem debaty będzie red. Jan Pospieszalski.

Podczas uroczystej gali przewidzianej na 21.00 nastąpi wręczenie wyróżnienia „Bonum et Lucrum”. Złotą honorową odznakę stowarzyszenia organizującego wydarzenie otrzyma abp Salvatore Pennacchio - nuncjusz apostolski w Polsce.

Zwieńczeniem dnia będzie koncert muzyki neapolitańskiej w wykonaniu Rodziny Kaczmarków.

 

Dzień z warsztatami

W sobotę 19 października, o 9.00. w kościele środowisk twórczych pw. św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła przy pl. Teatralnym sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Dariusza Wojteckiego - asystenta krajowego „Civitas Christiana”. Dwie godziny później w Pałacu Prymasowskim odbędą się dwugodzinne warsztaty „Młodzi w cyberświecie - katechezy profilaktyczne”. O 11.00 rozpocznie się też druga debata ekspercka - tym razem pod hasłem: „Made in Poland. Metka czy łatka?” z udziałem: ks. prof. Krzysztofa Kietlińskiego z UKSW, Tomasza Janika - prezesa Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Marka Wróbla - prezesa zarządu Fundacji Republikańskiej, a także dr. Andrzeja Pawluka - wiceprezesa zarządu Grupa INCO S.A. Zakończenie festiwalu przewidziane jest na 13.00.

Honorowy patronat nad III FKNS sprawuje abp Stanisław Gądecki - przewodniczący KEP. Rejestracja uczestników na www.festiwalkns.pl. Zachęcamy do udziału!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

III Forum Miłosierdzia


9 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbyło się III Forum Miłosierdzia, zorganizowane przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wydarzenie było formą podziękowania darczyńcom, którzy na co dzień wspierają organizację. [fot. Monika Król]

FOTOGALERIA

Konkurs Pieśni Patriotycznej


13 listopada odbył się Konkurs Pieśni Patriotycznej „Patriota 2019” zorganizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Wystąpiły dzieci i młodzież z terenu diecezji siedleckiej. Koncert był bardzo zróżnicowany, śpiewali soliści, ale nie zabrakło też wieloosobowych chórów i zespołów. Uczestnikom towarzyszyły również instrumenty, była gitara, skrzypce a nawet akordeon. Wszystkich połączył duch patriotyzmu i pamięć o tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za wolność naszej ojczyzny. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Przegląd teatrów obrzędowych
23 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach po raz trzeci odbędzie się Regionalny Przegląd Teatrów Obrzędowych.
więcej »
Duchowy prezent św. Mikołaja
Już po raz trzeci Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Mikołaja w Lublinie organizuje akcję „Duchowy prezent św. Mikołaja”.
więcej »
Widzę i reaguję
Grupa społecznych instruktorów młodzieżowych PCK Włodawa zaprasza dzieci i młodzież do udziału w spotkaniu edukacyjnym „Widzę, reaguję”. Odbędzie się ono 21 listopada, o 10.30, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. ks. J. Twardowskiego we Włodawie.
więcej »
O historii regionu
29 listopada w Instytucie Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie odbędzie się sesja naukowa pn. Osadnictwo nad górną Toczną we wczesnym i późnym średniowieczu.
więcej »
 

POLECAMY


Żniwo wielkie
Z uczciwością i w prostocie swe misyjne powołania podjęli dwaj karmelici bosi: br. Marceli Szlósarczyk i br. Ryszard Żak. Drogi wyznaczone przez Boga powiodły ich z południa Polski, znad rzeki Raby, nad jezioro Tanganika, do Burundi i Rwandy.
więcej »
Czytam, bo lubię!
To tytuł powiatowego konkursu teatralnego, którego organizatorem jest Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach. Jest on częścią zadania „Ku chwale książki”, które dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
więcej »
Broń dla wytrwałych
„Podajcie mi moją broń…” - mawiał często św. ojciec Pio, prosząc braci o podanie mu koronki Różańca. Tak, Różaniec jest bronią.
więcej »
 

SONDA

 

Przepowiednie o końcu świata to...

stek bzdur; w końcu nikt nie zna dnia ani godziny

wymysł sekt i różnej maści wróżbitów zbijających na ludzkiej naiwności majątek

powód do zmartwień dla tych, którzy nie przejmują się wiecznością

nie interesuje mnie to - żyję tym, co tu i teraz

nie mam zdaniaLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR