27 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Juliusz, Magdalena, Jan

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

W dniach 18-19 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Celem FKNS jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach ekonomii społecznej i edukacji. Wydarzenie - co akcentują organizatorzy - służy także integracji środowisk realizujących zasady katolickiej nauki społecznej, jak też wymianie dobrych praktyk w tej dziedzinie.

 

Program na piątek

Rejestracja uczestników rozpocznie się o 15.00 w sali kolumnowej pałacu przy ul. Senatorskiej 13/15. Podczas zaplanowanej na 17.00 inauguracji wydarzenia głos zabiorą: Tomasz Nakielski - prezes zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz mons. Adriano Vincenzi - prezes Fundacji Giuseppe Toniolo w Weronie. Wykład wprowadzający poprowadzi abp Józef Kupny - metropolita wrocławski i przewodniczący rady ds. społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

O 18.00 rozpocznie się pierwsza debata ekspercka pt. „Kaganek czy kaganiec oświaty?”, w której udział wezmą: ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, redaktor Jan Wróbel reprezentujący TOK FM oraz Barbara Nowak - małopolski kurator oświaty. Moderatorem debaty będzie red. Jan Pospieszalski.

Podczas uroczystej gali przewidzianej na 21.00 nastąpi wręczenie wyróżnienia „Bonum et Lucrum”. Złotą honorową odznakę stowarzyszenia organizującego wydarzenie otrzyma abp Salvatore Pennacchio - nuncjusz apostolski w Polsce.

Zwieńczeniem dnia będzie koncert muzyki neapolitańskiej w wykonaniu Rodziny Kaczmarków.

 

Dzień z warsztatami

W sobotę 19 października, o 9.00. w kościele środowisk twórczych pw. św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła przy pl. Teatralnym sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Dariusza Wojteckiego - asystenta krajowego „Civitas Christiana”. Dwie godziny później w Pałacu Prymasowskim odbędą się dwugodzinne warsztaty „Młodzi w cyberświecie - katechezy profilaktyczne”. O 11.00 rozpocznie się też druga debata ekspercka - tym razem pod hasłem: „Made in Poland. Metka czy łatka?” z udziałem: ks. prof. Krzysztofa Kietlińskiego z UKSW, Tomasza Janika - prezesa Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Marka Wróbla - prezesa zarządu Fundacji Republikańskiej, a także dr. Andrzeja Pawluka - wiceprezesa zarządu Grupa INCO S.A. Zakończenie festiwalu przewidziane jest na 13.00.

Honorowy patronat nad III FKNS sprawuje abp Stanisław Gądecki - przewodniczący KEP. Rejestracja uczestników na www.festiwalkns.pl. Zachęcamy do udziału!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR