15 października 2019 r. Imieniny obchodzą: Jadwigi, Teresy, Brunona

Pogoda: Siedlce

Numer 41
10-16 października 2019r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in.: 500+ dla emerytów i rencistów KRUS! W jaki sposób ubiegać się o świadczenie?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

W dniach 18-19 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Celem FKNS jest propagowanie nauczania społecznego Kościoła wśród osób aktywnie uczestniczących w życiu samorządowym i gospodarczym oraz działających w obszarach ekonomii społecznej i edukacji. Wydarzenie - co akcentują organizatorzy - służy także integracji środowisk realizujących zasady katolickiej nauki społecznej, jak też wymianie dobrych praktyk w tej dziedzinie.

 

Program na piątek

Rejestracja uczestników rozpocznie się o 15.00 w sali kolumnowej pałacu przy ul. Senatorskiej 13/15. Podczas zaplanowanej na 17.00 inauguracji wydarzenia głos zabiorą: Tomasz Nakielski - prezes zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz mons. Adriano Vincenzi - prezes Fundacji Giuseppe Toniolo w Weronie. Wykład wprowadzający poprowadzi abp Józef Kupny - metropolita wrocławski i przewodniczący rady ds. społecznych Konferencji Episkopatu Polski.

O 18.00 rozpocznie się pierwsza debata ekspercka pt. „Kaganek czy kaganiec oświaty?”, w której udział wezmą: ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, redaktor Jan Wróbel reprezentujący TOK FM oraz Barbara Nowak - małopolski kurator oświaty. Moderatorem debaty będzie red. Jan Pospieszalski.

Podczas uroczystej gali przewidzianej na 21.00 nastąpi wręczenie wyróżnienia „Bonum et Lucrum”. Złotą honorową odznakę stowarzyszenia organizującego wydarzenie otrzyma abp Salvatore Pennacchio - nuncjusz apostolski w Polsce.

Zwieńczeniem dnia będzie koncert muzyki neapolitańskiej w wykonaniu Rodziny Kaczmarków.

 

Dzień z warsztatami

W sobotę 19 października, o 9.00. w kościele środowisk twórczych pw. św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła przy pl. Teatralnym sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. dr. Dariusza Wojteckiego - asystenta krajowego „Civitas Christiana”. Dwie godziny później w Pałacu Prymasowskim odbędą się dwugodzinne warsztaty „Młodzi w cyberświecie - katechezy profilaktyczne”. O 11.00 rozpocznie się też druga debata ekspercka - tym razem pod hasłem: „Made in Poland. Metka czy łatka?” z udziałem: ks. prof. Krzysztofa Kietlińskiego z UKSW, Tomasza Janika - prezesa Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Marka Wróbla - prezesa zarządu Fundacji Republikańskiej, a także dr. Andrzeja Pawluka - wiceprezesa zarządu Grupa INCO S.A. Zakończenie festiwalu przewidziane jest na 13.00.

Honorowy patronat nad III FKNS sprawuje abp Stanisław Gądecki - przewodniczący KEP. Rejestracja uczestników na www.festiwalkns.pl. Zachęcamy do udziału!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

LUZ na rzecz hospicjum dziecięcego!


3 października w sali widowiskowej „Podlasie” Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach Alternatywny Teatr Tańca LUZ wystawił spektakl „Dzieci Powstania’44”. Cały dochód ze sprzedaży biletów - cegiełek został przekazany na rzecz Fundacji Siedleckie Hospicjum Domowe dla Dzieci. [fot. Jarosław Grudziński]

FOTOGALERIA

IX Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn


Cnota męstwa ma dwa wymiary - to odwaga mierzenia się z problemami, ale też wytrwałość, tj. trwanie i wierność - wskazanie dla uczestników IX Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn odbywającej się w tym roku pod hasłem „Bądź odporny jak uderzone kowadło” wybrzmiało bardzo dobitnie. Do sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, które od lat jest miejscem wspólnej modlitwy przedstawicieli kilku pokoleń mężczyzn naszej diecezji, w niedzielę 6 października przyjechało ponad tysiąc osób - zarówno w zorganizowanych grupach, autokarami i motocyklami, jak też indywidualnie. Jak co roku, w programie znalazły się konferencje, modlitwa różańcowa i Eucharystia. [fot. Jarosław Kurzawa]

PATRONAT "ECHO"


Spotkanie z lokalną historią
16 października w Izbie Pamięci „Orlika” w Rykach odbędzie się wykład z cyklu „Spotkanie z lokalną historią”.
więcej »
A gdyby Jej nie było...
27 października, o 16.00, w Rykach odbędzie się spotkanie z lokalną historią. Wykład wygłosi prof. Ewa M, kierownik Zakładu Myśli Politycznej UMCS w Lublinie.
więcej »
Moniuszko w dwóch odsłonach
To tytuł muzycznego projektu, który powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwa koncerty w trzech miastach województwa mazowieckiego: Siedlcach, Mińsku Mazowieckim i Długosiodle.
więcej »
III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
W dniach 18-19 października w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się III Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.
więcej »
Biesiada Podlasko-Mazowiecka
19 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się konkurs kulinarny pn. „Biesiada Podlasko-Mazowiecka”.
więcej »
Mistyczka z ziemi siedleckiej
W sobotę 19 października w Wyższym Seminarium Diecezjalnym w Nowym Opolu odbędzie się sympozjum ph. „Mistyczka z Ziemi Siedleckiej”, poświęcone 80 rocznicy śmierci sługi Bożej s. Hilarii Emilii Główczyńskiej (1887-1939).
więcej »
 

POLECAMY


Prawdziwie wierzą
Losy unitów z Pratulina trafiły na wielki ekran. Premiera filmu „Modlitwa o Polskę z ziemi podlaskiej”, która miała miejsce 21 września w Białej Podlaskiej to okazja do pokazania historii Męczenników Podlaskich oraz ich potomków całej Polsce, a także światu.
więcej »
Broń nas w walce!
Kim dla nas - współczesnych - jest Michał Archanioł? Czy odczuwamy jego obecność w naszym życiu? Jak obronić się przed osobowym złem? Czy jego misja wciąż trwa?
więcej »
Archaniołowie
Marcello Stanzione, jeden z największych ekspertów w dziedzinie angelologii, autor książki „Archaniołowie”, przedstawia katolickie nauczanie o wodzach zastępów niebieskich.
więcej »
Czy wiesz, o co prosisz?
Odmawiana po wielokroć, rano i wieczorem, wyznawana wspólnie podczas Eucharystii, znana od dziecka. „Ojcze nasz” powtarzamy tysiące razy, ale czy naprawdę rozumiemy, co mówimy?
więcej »
 

SONDA

 

Różaniec w moim życiu...

to modlitwa, która dodaje mi sił

jest wyrazem dziecięcej ufności we wstawiennictwo Maryi

to modlitwa, bez której nie wyobrażam już sobie życia

jest sposobem na przedstawianie Bogu próśb i podziękowań

piękno i sens tej modlitwy odkrywam każdego dniaLITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR