26 maja 2020 r. Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna

Pogoda: Siedlce

Numer 21
21-27 maja 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu: siedem konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody książkowe. Zachęcamy do udziału!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
III Forum Miłosierdzia

W sobotę 9 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbędzie się III Forum Miłosierdzia. Wydarzenie to jest formą podziękowania wszystkim darczyńcom Caritas Diecezji Siedleckiej.

- Nie sposób podziękować indywidualnie wszystkim, którzy wspierają Caritas Diecezji Siedleckiej. Pamiętają o nas w modlitwie, przekazują środki finansowe, rzeczowe, swój cenny czas, umiejętności, wiedzę - tłumaczy jej dyrektor, ks. Marek Bieńkowski.

Tegoroczna edycja Forum jest dedykowana darczyńcom, których pomoc finansowa wspomaga działalność statutową Caritas, czyli organizowanie, koordynowanie i kierowanie kościelną działalnością charytatywno-opiekuńczą, a także pracą formacyjną jako praktyczne realizowanie nauki Jezusa Chrystusa o miłosierdziu.

Tematem przewodnim spotkania będą rozważania o uczynkach miłosierdzia względem duszy: „Wątpiącym dobrze radzić” i względem ciała: „Nagich przyodziać”. Wykład na ten temat wygłosi ks. Mateusz Czubak, kapelan Zakładu Karnego w Siedlcach. Ponadto odbędzie się projekcja filmu pt. „Modlitwa o Polskę - z ziemi podlaskiej”. Film opowiada o losach unickich rodzin z połowy lat 70 XIX w. oraz zmaganiach 13 mężczyzn, którzy broniąc unickiej świątyni w Pratulinie, zostali zastrzeleni przez carskie wojsko. 122 lata później papież Jana Paweł II ogłosił ich błogosławionymi. W filmie występują zarówno zawodowi aktorzy, m.in. Marek Bukowski, jak i mieszkańcy Pratulina.

Tegoroczne Forum Miłosierdzia Muzyczny uświetni występ młodej skrzypaczki z Leśnej Podlaski - Oliwii Spychel, stypendystki CDS, która też brała udział w pracach nad filmem. O. Spychel jest zakochana w kulturze ludowej, a w swoim dorobku artystycznym ma debiutancką płytę z najpiękniejszymi polskimi kolędami. Ważną częścią spotkania będą świadectwa osób, które doświadczyły miłosierdzia od bliźnich. Na zakończenie działalność Caritas podsumuje Ilona Trojnar, dyrektor programowy CDS. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Kazimierz Gurda.

MKPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto w cieniu pandemii


Ze względu na pandemię obchody 229 rocznicy Konstytucji 3 Maja w naszym regionie - podobnie jak w całej Polsce - były skromne.

FOTOGALERIA

Podwójne święto


10 maja w parafii św. Stanisława BM w Rossoszu obchodzono odpust ku czci patrona wspólnoty. Uroczystość była połączona z instalacją jego relikwii. [fot. AWAW]

PATRONAT "ECHO"


Przez okno kwarantanny
Gminny Ośrodek Kultury w Suchożebrach, siedleckie starostwo oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach zapraszają mieszkańców powiatu siedleckiego do udziału w konkursie fotograficznym „Przez okno kwarantanny”.
więcej »
Recytacją po angielsku
Zapraszamy dzieci w wieku 5 i 6 lat do udziału w II Miejskim Przeglądzie Recytatorskim z języka angielskiego „A Sea of the words” organizowanego przez Szkołę Językową Eurolingua oraz Miejskie Przedszkole nr 15 w Siedlcach.
więcej »
​V Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już po raz piąty w sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Tym razem w centrum uwagi będą kobiety jako bohaterki codzienności.
więcej »
Eurosong 2020
Do młodzieży i dzieci, którzy chcieliby pochwalić się swoim talentem wokalnym, skierowany jest III Przegląd Piosenki Optymistycznej „Eurosong 2020”.
więcej »
 

POLECAMY


Totus Tuus!
Ogłoszony przez polski parlament Rok św. Jana Pawła II w 100-lecie jego urodzin to doskonała okazja do refleksji nad dziełem oraz spuścizną naszego wielkiego rodaka.
więcej »
Godzina Święta ze św. Janem Pawłem II
Jedną z najpiękniejszych praktyk nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa jest Godzina Święta.
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy nasze mamy?

za to, że urodziły nas i zawsze są obok

za ich mądrą, pełną poświęcenia miłość

za świadectwo życia w bliskości Boga i przekazywany nam świat wartości

za gotowość do wybaczania i zawsze otwarte serca

za to że są - tak po prostu!LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR