4 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Elżbieta, Malwina, Teodor

Pogoda: Siedlce

Numer 27
02-08 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o nowej inicjatywie duszpasterstwa rodzin: I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Duchowy prezent św. Mikołaja

Już po raz trzeci Bractwo Różańcowe Akademii Młodzieżowej przy parafii św. Mikołaja w Lublinie organizuje akcję „Duchowy prezent św. Mikołaja”.

Celem akcji jest podjęcie przez rodziców modlitwy i duchowej walki za swoje dzieci. Materialnym potwierdzeniem udziału są tzw. duchowe prezenty św. Mikołaja, czyli obrazki z wizerunkiem świętego, które organizatorzy wysyłają pocztą tradycyjną w dowolny zakątek świata. Przesyłka jest całkowicie darmowa. W poprzednich edycjach akcji dotarły one do ponad 4 tys. dzieci w dziewięciu krajach świata. Duchowe prezenty św. Mikołaja zostaną wręczone dzieciom przez rodziców 6 grudnia, we wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona dzieci i młodzieży.

Rozpoczęcie akcji nastąpiło 2 listopada, podczas nabożeństwa Bractwa Różańcowego w kościele św. Mikołaja w Lublinie i wspólnej modlitwy we wszystkich trudnych sprawach wychowawczych. 6 grudnia będzie miało miejsce wręczanie dzieciom duchowych prezentów św. Mikołaja przez rodziców - podczas Mszy św. odpustowej o 18.00 w kościele św. Mikołaja. Natomiast 8 grudnia, o 13.00, w bazylice oo. dominikanów odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za złożone przez rodziców dla dzieci duchowe prezenty św. Mikołaja; będzie też miało miejsce błogosławieństwo dzieci i młodzieży. Po Mszy ulicami Lublina na Wzgórze Czwartek przejdzie orszak św. Mikołaja.

Wszelkie szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie: www.duchowyprezent.pl. Poprzez tę stronę można też składać zamówienie na duchowy prezent św. Mikołaja. Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na straży wspólnoty


Od niedzieli 21 czerwca w łukowskiej kolegiacie na stałe zagościła figura św. Michała Archanioła, pobłogosławiona przez biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego, który przewodniczył też Mszy o 12.00. [fot. J. Kiciński]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWA


Sobota
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR