22 stycznia 2020 r. Imieniny obchodzą: Anastazy, Wincenty, Wiktor

Pogoda: Siedlce

Numer 4
23-29 stycznia 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym numerze piszemy m.in. o sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie i parafii neounickiej w Kostomłotach. Polecamy lekturę ECHA!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Kolędowanie przedszkolaków

14 stycznia katolickie przedszkole „Ogródek św. Franciszka” w Siedlcach będzie gospodarzem I Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”.

Inspiracją do scenicznych występów dzieci, które zaprezentują muzyczne talenty, stały się słowa św. Augustyna, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

Celem konkursu - jak wyjaśniają organizatorzy - jest więc i przybliżenie znaczenia wartości chrześcijańskich w życiu dzieci, i odkrywanie piękna muzyki religijnej poprzez nowatorskie sposoby jej prezentacji. Udział w imprezie dla przedszkolaków stanie się niewątpliwie okazją do dobrej zabawy w duchu integracji, zaś dla ich opiekunów i wychowawców - sposobnością do wymiany pomysłów i cennych doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi.

 

Wspólne kolędowanie

- Jako przedszkole katolickie chcemy kultywować zwyczaj śpiewania kolęd i pastorałek, a więc pieśni na chwałę narodzonego Jezusa - wprowadza w ideę konkursu Emilia Butkiewicz, nauczyciel wychowawca z „Ogródka św. Franciszka”. - Wspólne kolędowanie tworzy niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę. Wyrażamy w ten sposób radość i wdzięczność z wydarzeń sprzed 2 tys. lat - dodaje.

W nawiązaniu do nazwy placówki przedszkolanka zauważa, iż według tradycji chrześcijańskiej autorem pierwszej kolędy był właśnie św. Franciszek z Asyżu, a została ona wykonana w zorganizowanej przez niego szopce. - Jako nowo otwarte przedszkole chcemy zaprezentować się na rynku oświatowym, a tym samym promować naszą placówkę. Doświadczeniu kadry pedagogicznej zawdzięczamy możliwość podjęcia takiego przedsięwzięcia już na początku działalności - zaznacza.

 

Nagrody czekają

Konkurs kolęd i pastorałek zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola (dzieci trzy- i czteroletnie) oraz przedszkola i klasy „0” (pięć - sześć lat). Udział w przeglądzie wezmą zarówno soliści, jak też zespoły wokalne w składzie do czterech osób. Uwaga: każda szkoła czy przedszkole mogą zgłosić tylko jeden podmiot wykonawczy. Uczestnicy zaśpiewają wybraną kolędę lub pastorałkę o tematyce religijnej przy własnym akompaniamencie bądź z podkładem muzycznym.

W ocenie wystąpień jury pod uwagę brać będzie m.in.: intonację głosu, interpretację prezentowanego utworu, muzykalność, poczucie rytmu i dobór repertuaru. - Każdy uczestnik konkursu otrzyma upominek, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody - po trzy w każdej kategorii - zdradza E. Butkiewicz, dodając, iż jako organizatorzy liczą na szerokie zainteresowanie konkursową ofertą.

Patronat honorowy nad konkursem objął bp Kazimierz Gurda.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Orszaki Trzech Króli


W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia barwne i liczne Orszaki Trzech Króli przeszły ulicami miast i wiosek naszego regionu. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Jak zaznaczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda, uczestnictwo w orszakach pomaga nam przeżywać tajemnice naszej wiary.

FOTOGALERIA

Kolędowanie przedszkolaków


14 stycznia katolickie przedszkole „Ogródek św. Franciszka” w Siedlcach było gospodarzem I Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”. Inspiracją do scenicznych występów dzieci, które zaprezentują muzyczne talenty, stały się słowa św. Augustyna, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”. [fot. Monika Król]

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
Festiwal Kolęd i Szczodrywek
25 stycznia we Włodawskim Domu Kultury po raz 19 zaprezentują się zespoły śpiewacze z Polski oraz przygranicznych obszarów Białorusi i Ukrainy.
więcej »
Abby Johnson z wizytą w Polsce
Jej historia podbiła serca Polaków: dyrektor jednej z klinik aborcyjnych pod wpływem swoich doświadczeń porzuca pracę i staje się obrończynią życia. O swojej niezwykłej przemianie Abby Johnson opowie w lutym na spotkaniach w Bydgoszczy, Krakowie, Pile, Rumi oraz w Warszawie.
więcej »
Dzieci Zamojszczyzny
Siedleckie uroczystości upamiętniające 77 rocznicę ratowania Dzieci Zamojszczyzny odbędą się w niedzielę 2 lutego. Organizatorem obchodów jest Stowarzyszenie Domu Dziecka - Pomnika im. Dzieci Zamojszczyzny.
więcej »
 

POLECAMY


Za Nim
Każde powołanie ma wyjątkową wartość, bo opowiada historię zwycięstwa łaski Bożej. Książka „Za Nim” zawiera świadectwa kapłanów i sióstr zakonnych, którzy opowiedzieli o swojej drodze poszukiwania i odnalezienia Boga.
więcej »
Święty na nasze czasy
W pamięci Polaków kard. Stefan Wyszyński, Prymas Polski, zapisał się jako wielki mąż stanu, człowiek wyjątkowej odwagi, ale nade wszystko nieugięty świadek Chrystusa.
więcej »
 

SONDA

 

Czego uczą nas bł. Męczennicy Podlascy?

że są wartości, których za wszelką cenę trzeba bronić, nawet za cenę życia

że wierność Bogu bardzo dużo kosztuje

zaufania mimo wszystko - z wiarą, że wyda ono błogosławione owoce

są wzorem odwagi - także, a może zwłaszcza, dla młodych ludzi

trudno powiedzieć - unici żyli w innych czasach, borykali się z innymi problemamiLITURGIA SŁOWA


Środa
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR