5 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Karolina, Antoni, Filomena

Pogoda: Siedlce

Numer 27
02-08 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in. o nowej inicjatywie duszpasterstwa rodzin: I Diecezjalnej Pielgrzymce Teściowych i Teściów...

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Kolędowanie przedszkolaków

14 stycznia katolickie przedszkole „Ogródek św. Franciszka” w Siedlcach będzie gospodarzem I Międzyprzedszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „W drodze do Betlejem”.

Inspiracją do scenicznych występów dzieci, które zaprezentują muzyczne talenty, stały się słowa św. Augustyna, że „kto śpiewa, ten dwa razy się modli”.

Celem konkursu - jak wyjaśniają organizatorzy - jest więc i przybliżenie znaczenia wartości chrześcijańskich w życiu dzieci, i odkrywanie piękna muzyki religijnej poprzez nowatorskie sposoby jej prezentacji. Udział w imprezie dla przedszkolaków stanie się niewątpliwie okazją do dobrej zabawy w duchu integracji, zaś dla ich opiekunów i wychowawców - sposobnością do wymiany pomysłów i cennych doświadczeń w zakresie pracy artystycznej z dziećmi.

 

Wspólne kolędowanie

- Jako przedszkole katolickie chcemy kultywować zwyczaj śpiewania kolęd i pastorałek, a więc pieśni na chwałę narodzonego Jezusa - wprowadza w ideę konkursu Emilia Butkiewicz, nauczyciel wychowawca z „Ogródka św. Franciszka”. - Wspólne kolędowanie tworzy niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę. Wyrażamy w ten sposób radość i wdzięczność z wydarzeń sprzed 2 tys. lat - dodaje.

W nawiązaniu do nazwy placówki przedszkolanka zauważa, iż według tradycji chrześcijańskiej autorem pierwszej kolędy był właśnie św. Franciszek z Asyżu, a została ona wykonana w zorganizowanej przez niego szopce. - Jako nowo otwarte przedszkole chcemy zaprezentować się na rynku oświatowym, a tym samym promować naszą placówkę. Doświadczeniu kadry pedagogicznej zawdzięczamy możliwość podjęcia takiego przedsięwzięcia już na początku działalności - zaznacza.

 

Nagrody czekają

Konkurs kolęd i pastorałek zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola (dzieci trzy- i czteroletnie) oraz przedszkola i klasy „0” (pięć - sześć lat). Udział w przeglądzie wezmą zarówno soliści, jak też zespoły wokalne w składzie do czterech osób. Uwaga: każda szkoła czy przedszkole mogą zgłosić tylko jeden podmiot wykonawczy. Uczestnicy zaśpiewają wybraną kolędę lub pastorałkę o tematyce religijnej przy własnym akompaniamencie bądź z podkładem muzycznym.

W ocenie wystąpień jury pod uwagę brać będzie m.in.: intonację głosu, interpretację prezentowanego utworu, muzykalność, poczucie rytmu i dobór repertuaru. - Każdy uczestnik konkursu otrzyma upominek, a na laureatów czekają atrakcyjne nagrody - po trzy w każdej kategorii - zdradza E. Butkiewicz, dodając, iż jako organizatorzy liczą na szerokie zainteresowanie konkursową ofertą.

Patronat honorowy nad konkursem objął bp Kazimierz Gurda.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Na straży wspólnoty


Od niedzieli 21 czerwca w łukowskiej kolegiacie na stałe zagościła figura św. Michała Archanioła, pobłogosławiona przez biskupa pomocniczego diecezji siedleckiej Grzegorza Suchodolskiego, który przewodniczył też Mszy o 12.00. [fot. J. Kiciński]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR