10 kwietnia 2020 r. Imieniny obchodzą: Małgorzata, Michał, Makary

Pogoda: Siedlce

Numer 15
09-15 kwietnia 2020r.

menu

NEWS

Życzymy, aby czas radości Wielkiej Nocy stale nam przypominał, że miłość Jezusa Chrystusa jest silniejsza niż śmierć, nasz grzech i wszelkie zło. Niech rany Zmartwychwstałego pomogą nam patrzeć na nasze życie oczami nadziei.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Różaniec Mężczyzn po raz pierwszy

7 marca, w pierwszą sobotę miesiąca, w Siedlcach odbędzie się Różaniec Mężczyzn.

To inicjatywa, która zrodziła się w sercach mężczyzn kierujących się wewnętrzną potrzebą modlitwy wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie obelgi i bluźnierstwa, chcących również modlić się za swoje rodziny, Kościół i ojczyznę. Męski Różaniec odbywa się w wielu miastach Polski. Jak informuje Jerzy Dmowski z siedleckiego Klubu Ojca, mężczyźni z Podlasia wpatrzeni w przykład bł. Męczenników Podlaskich pragną tak jak oni stanąć ramię w ramię we wspólnocie mężczyzn, by przez wspólną modlitwę umacniać wiarę, męską tożsamość oraz bronić wartości i ochraniać swoje rodziny. 
Spotkanie modlitewne rozpocznie się w katedrze Eucharystią o 7.00. Po Mszy św. mężczyźni, idąc w zwartym szyku za krzyżem i z wizerunkiem Matki Bożej Kodeńskiej, modląc się słowami Litanii do bł. Męczenników Podlaskich, przejdą chodnikami ul. Kochanowskiego, Piłsudskiego i Starowiejskiej na plac przed kaplicą Świętego Krzyża na ul. Starowiejskiej 13. Przy figurze Matki Bożej, po zakończonej modlitwie różańcowej, medytacji nad jedną z tajemnic i odśpiewaniu Apelu jasnogórskiego, uczestnicy zostaną pobłogosławieni. 
Do wspólnej modlitwy zaproszeni są mężczyźni z siedleckich parafii i sąsiednich dekanatów, niezależnie od wieku i stanu, bez względu na przynależność do innych wspólnot.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PATRONAT "ECHO"


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w 24 Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej odbywającym się w roku szkolnym 2019/2020.
więcej »
XVI Konkurs Papieski
Hasło przewodnie tegorocznego, XVI Konkursu Papieskiego brzmi: „Życie i wolność - dar i zadanie”. Do spojrzenia na swoje życie w kontekście daru i zadania zaproszeni są młodzi ludzie z całej Polski.
więcej »
 

POLECAMY


Męska modlitwa
„Józef” to tytuł dziewiątego odcinka rekolekcji wielkopostnych pt. „Męska modlitwa” prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ i o. Michała Legana OSPPE. Bądźcie z nami. To czas wyjątkowy...
więcej »
24 godziny Męki Pańskiej
Niezwykły zbiór modlitw, medytacji i kontemplacyjnych wizji jednej z największych współczesnych mistyczek.
więcej »
Modlitwa do św. Rity w czasach koronawirusa
Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo. Abp Renato Boccardo, ordynariusz diecezji Spoleto-Norcia, gdzie znajduje się sanktuarium św. Rity w Cascii, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
więcej »
Wielki Post z ks. Dolindo Ruotolo
Książka stanowi wybór myśli, modlitw, tekstów ks. Dolindo, które mogą nam pomóc owocnie przeżyć okres Wielkiego Postu.
więcej »
 

SONDA

 

Który moment liturgii Triduum Paschalnego porusza cię najbardziej?

przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy

adoracja Krzyża

odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Wiglię Paschalną

procesja rezurekcyjna

nawiedzenie pustego GrobuLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR