12 lipca 2020 r. Imieniny obchodzą: Jan, Wera, Brunon

Pogoda: Siedlce

Numer 28
09-15 lipca 2020r.

menu

NEWS

W najnowszym wydaniu naszego tygodnika - jak zginał ks. Franciszek Blachnicki?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Stawimy się przed tronem Matki Bożej… sercem

W dniach 5-6 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca, by - jak co roku - zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej.

Jak przebiegnie spotkanie, skoro ograniczenia związane z epidemią nie pozwalają na tak liczne zgromadzenie? Pielgrzymi - jak wyjaśniają siostry loretanki organizujące wydarzenie - stawią się przed tronem Matki Bożej… sercem.

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią tegoroczna VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę będzie miała charakter duchowy. Przed oblicze Madonny przybędą przedstawiciele ŻR z całej Polski, którzy poprowadzą dwudniowe czuwanie, a wierni będą uczestniczyć w uroczystościach za pośrednictwem Radia Maryja, Telewizji Trwam i strony internetowej: jasnagora.pl.

 

Co w programie?

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego: „Wszystko postawiłem na Maryję”. Spotkanie zainauguruje w piątek 5 czerwca, o 20.20, transmisja modlitwy różańcowej. O 21.00 odbędzie się Apel jasnogórski, do którego rozważanie poprowadzi ks. Jacek Gancarek, moderator krajowy ŻR, zaś błogosławieństwa udzieli metropolita częstochowski abp Wacław Depo, opiekun ŻR z ramienia Konferencji Episkopatu Polski. W sobotę 6 czerwca, o 13.30, za pośrednictwem Telewizji Trwam rozpocznie się transmisja Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Pielgrzymka zainauguruje także trzeci rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Temat tegorocznych rozważań, które będą ukazywały się również na łamach miesięcznika formacyjnego „Różaniec”, to: „Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem”.

Ponadto odczytane zostanie słowo, które skierował do pielgrzymów abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski. Nie zabraknie też tradycyjnej pamiątki z pielgrzymki. W tym roku będzie to obrazek z wizerunkiem Prymasa Tysiąclecia i modlitwą „Aktu osobistego oddania Matce Bożej”. Obrazek dołączony będzie także do czerwcowego numeru „Różańca”.

W tym trudnym czasie dla całego świata nie ustajemy w modlitwie. Bądźcie razem z nami duchowo na Jasnej Górze 5-6 czerwca. Jeśli stawimy się wszyscy - ponaddwumilionowa armia ŻR - być może będzie to największa w historii Ogólnopolska Duchowa Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę - zachęcają do wspólnej modlitwy siostry loretanki.

 

Żywy Różaniec, czyli…

Żywy Różaniec określany jest jako niezwykła wspólnota modlitwy i apostolstwa. Mogą do niej dołączyć wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać świat modlitwą. ŻR tworzą róże (koła) różańcowe. Do jednej róży należy 20 osób, z których każda zobowiązuje się do codziennego odmawiania jednego dziesiątka Różańca, rozważając w nim jedną tajemnicę różańcową (zmienianą co miesiąc). Dzięki temu róża codziennie odmawia cały Różaniec.

Codzienny dziesiątek odmawiany jest w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach wyznaczonych przez papieża na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata. Założycielką tego dzieła modlitwy jest sługa Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś prawie w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca, który ma także swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez KEP.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


2 lipca w sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej świętowano odpust ku czci Patronki i tradycyjnie obchodzono Diecezjalny Dzień Chorego. Uroczystościom przewodniczył o. Paweł Zając, prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.[fot. AWAW]

FOTOGALERIA

Występ zespołu Guadalupe


28 czerwca w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starym Opolu odbyły się uroczystości odpustowe. Uświetnił je występ zespołu Guadalupe.

PATRONAT "ECHO"


Najświętsze Serce
Film trafia do kin w szczególnym okresie. W tym roku przypada 100 rocznica kanonizacji św. Małgorzaty Marii Alacoque oraz 100 rocznica zawierzenia losów naszej ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
więcej »
I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów
W niedzielę 26 lipca w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się I Diecezjalna Pielgrzymka Teściowych i Teściów.
więcej »
 

POLECAMY


Nabici w Facebooka
„Nie masz profilu na Facebooku? To cię nie ma!” - ileż razy ową przestrogę wielu czytelników (szczególnie tych „fejsbukoodpornych”) słyszało w swoim życiu. Okazuje się, że można bez niego żyć, choć zadanie jawi się proporcjonalnie trudniejsze wraz z malejącym wiekiem respondentów.
więcej »
Ona zawsze stoi po naszej stronie
Wzrok Maryi pełen miłości utkwiony jest także w nasze życie. Gdy tylko spostrzeże, że dzieje się cos złego, woła Jezusa: „Nie maja wina” - jak wtedy na weselu w Kanie. Nie przejdzie nigdy obojętnie wobec naszej krzywdy, naszych smutków - zapewnia ks. Dolindo Ruotolo.
więcej »
Kto się boi Jana Pawła II?
Książka stawia ważne pytania: dlaczego w Kościele i poza nim są osoby, które kwestionują dorobek świętego papieża? Dlaczego marginalizuje się rolę, jaką odegrał Jana Paweł II w przeobrażeniu Kościoła i świata?
więcej »
 

SONDA

 

Sport sposobem na...

nudę

kształtowanie charakteru

zawieranie nowych przyjaźni

to strata czasu

energię życiową można wykorzystać w inny, lepszy sposóbLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR