20 września 2020 r. Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy

Pogoda: Siedlce

Numer 38
17-23 września 2020r.

menu

NEWS

W bieżącym wydaniu m.in. wiele konkursów, w których do wygrania są ciekawe książki. Polecamy!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Jak wygrać z uzależnieniami?

Tegoroczne Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 19 września, po raz pierwszy będzie miało formułę spotkania online. Za to jego program jak zawsze zachęca do udziału.

Mottem forum są słowa św. Jana Pawła II - „Musicie od siebie wymagać”, a tematyka dotyczy nasilającego się problemu uzależnień.
Tegorocznego forum nie rozpocznie jak zawsze wspólna Eucharystia. Organizatorzy proszą natomiast uczestników, by spotkanie zawierzyć Bogu, uczestnicząc w porannej Mszy św. w swojej parafii. Rozpoczęcie przewidziano na 10.10. Pierwszy wystąpienie intryguje samym tytułem - „Dziecinnie proste, czyli czego my dorośli powinniśmy się nauczyć od dzieci”. Michał Zawadka przypomni w nim dorosłym, jak proste w życiu jest to, czego chcemy nauczyć nasze dzieci, co jednak komplikujemy swoją dorosłością. Będzie mówił o otwartości na zmiany i nowości, o relacjach, o emocjach i urazach noszonych w sercu, o szukaniu uzasadnień swoich działań, o bezinteresowności w relacjach, o byciu tu i teraz, o empatii i słuchaniu bez odpowiedzi, o codziennym zachwycie, o odpowiedzialności, o zmianach i ciekawości. 
Po przerwie trwającej do 12.35 Jolanta Osińska-Kurek i Małgorzata Percińska zaprezentują zbiory Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach. Temat „Od profilaktyki do terapii - zadania Miasta w przeciwdziałaniu uzależnieniom” zreferuje Katarzyna Marciniak-Paprocka. Kolejny prelegent - Paweł Strumiński - podejmie dwa problemy: „Wirtualna próżnia - kiedy sieć pochłania uwagę” oraz „Poczucie własnej wartości i budowanie relacji w dobie social mediów”. Z kolei Antoni Buchała zwróci uwagę na relację nauczyciel - uczeń „w drodze do mądrości” (14.10). Zarówno przed przerwą, jak też po ostatnim referacie będzie możliwość zdawania specjalistom pytań. 
Program jest bez wątpienia ciekawy. Wszystkim, którym zależy na tym, by wychowanie dzieci zmierzało w dobrym kierunku, jak też na tym, by zrozumieć to, co współcześnie zaburza ten proces - gorąco polecamy włączenie się forum.
FNRiW organizują: Katolicka Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Siedlcach, Urząd Miasta Siedlce oraz Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach.
Uwaga - zgłoszenia należy składać od 7 do 15 września, na adres:forum2020@kspsiedlce.pl. W odpowiedzi, organizatorzy prześlą link do transmisji.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Żołnierz z powołania


W niedzielę 13 września w Terespolu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy oraz pomnika generała dywizji Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego.

FOTOGALERIA

Dziękczynienie za zbiory


8 września w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września odbyły się diecezjalne dożynki i odpust parafialny. Uroczystościom przewodniczył biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski. [fot. ks. M. Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Konkurs wiedzy biblijnej
1 września ruszyła rejestracja uczniów do 24 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego terminarz (z powodu pandemii) został zmieniony z wiosennego na jesienny.
więcej »
Hosanna Młodych
W sobotę 19 września - już po raz drugi - odbędzie się Hosanna Młodych - spotkanie włączające się w Hosanna Festival organizowany w Siedlcach w dniach od 18 do 20 września.
więcej »
Jak wygrać z uzależnieniami?
Tegoroczne Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 19 września, po raz pierwszy będzie miało formułę spotkania online. Za to jego program jak zawsze zachęca do udziału.
więcej »
Spotkajmy się online!
Organizowany w dniach 18-19 września IV Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej w Warszawie odbędzie się w formie transmisji online.
więcej »
Hosanna Festival
Przed nami XXVII Ogólnopolski Festival Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna. Modlitwa, uwielbienie i dużo dobrej muzyki składają się na program kolejnej festiwalowej edycji.
więcej »
X Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej zaprasza do udziału w jubileuszowej - X Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się jak zawsze w pierwszą niedzielę października w sanktuarium bł. Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy.
więcej »
Dzień Dziedzictwa Lokalnego
20 września, o 14.00, na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Rykach rozpocznie się Dzień Dziedzictwa Lokalnego.
więcej »
 

POLECAMY


Papież na ekranie
25 września na ekrany kin trafia film pt. „Wojtyła. Śledztwo”.
więcej »
Prosta modlitwa
Modlitwa nie jest zaklęciem spełniającym prośby. Jest za to wyjątkowym i autentycznym obcowaniem z Bogiem, które wymaga zaufania i bliskości.
więcej »
Zniszczyć świętego
23 września Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie św. o. Pio. Jego droga do świętości nie była łatwa.
więcej »
Rekolekcje dla kapłanów
„Trudności w radosnym i twórczym przeżywaniu kapłaństwa” to temat rekolekcji dla księży w Loretto, które odbędą się w dwóch terminach: 12-15 października i 3-6 listopada.
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR