18 września 2021 r. Imieniny obchodzą: Irena, Stanisław, Józef

Pogoda: Siedlce

Numer 37
16-22 września 2021r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze: beatyfikacja kard. Wyszyńskiego i matki Czackiej w relacjach przedstawicieli naszej diecezji.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie

W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jego główny cel to przybliżenie młodemu pokoleniu sylwetki o. Rajmunda Kolbego (św. Maksymiliana) - wyjątkowej osoby, kojarzonej przede wszystkim jako męczennik z Auschwitz, symbol ofiary niemieckiego nazizmu.

 

Szukając autorytetów

Poprzez olimpiadę uczestnicy mogą zapoznać się z życiem świętego, poznając go jako kapłana, misjonarza, założyciela klasztoru w Niepokalanowie, wydawcę „Rycerza Niepokalanej” czy też świetnego naukowca - doskonałego matematyka, przedsiębiorcę, osobę o niezwykłej sile ducha, która całe swoje życie zawierzyła Matce Bożej. Organizatorom zależy również na tym, by rozpropagować wśród młodzieży świętego, który także współcześnie może być wzorem pracowitości, pokory i otwartości na drugiego człowieka. Pogłębiając swoją wiedzę o św. Maksymilianie, uczestnicy konkursu mają szansę dowiedzieć się, jak poznać Maryję, bezgranicznie Jej zaufać oraz w jaki sposób w życiu kierować się miłością do bliźniego. „Wszystkich, którzy zastanawiają się nad wzięciem udziału w olimpiadzie, możemy zapewnić, że jest to niezapomniana przygoda ze świętym” - czytamy w zaproszeniu.

 

Cenne nagrody

Olimpiada, organizowana przez franciszkanów we współpracy z UKSW w Warszawie, obejmie trzy poziomy edukacyjne: konkurs plastyczny dla klas 0-V; konkurs wiedzy dla klas VI-VIII; konkurs wiedzy dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem w konkursie plastycznym jest zilustrowanie tematu „Setna rocznica wydania pierwszego numeru «Rycerza Niepokalanej» 1922-2022” na podstawie tekstu zamieszczonego w regulaminie olimpiady. W konkursie wiedzy uczniowie muszą zapoznać się z życiorysem św. Maksymiliana na podstawie wyznaczonej lektury oraz z podaną w regulaminie olimpiady księgą Pisma Świętego.

Na uczestników czekają cenne nagrody; w przypadku konkursu wiedzy - wysokiej klasy sprzęt elektroniczny oraz indeksy na studia. Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie dokonuje na początku roku szkolnego katecheta lub inny nauczyciel z danej szkoły. Regulamin olimpiady, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie olimpiada.franciszkanie-warszawa.pl. XVI Ogólnopolską Franciszkańską Olimpiadę Wiedzy o św. Maksymilianie honorowym patronatem objął minister edukacji narodowej. Jak informuje rzecznik olimpiady dr hab. Joanna Mitrus, pytania dotyczące wydarzenia można kierować na adres: olimpiada@franciszkanie-warszawa.pl. Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Rolnicza wystawa


Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym, połączone z Dniami Siedlec, za nami! Jedną z większych imprez wystawienniczych w regionie można było odwiedzać przez dwa dni - 11 i 12 września. [fot. IZU]

FOTOGALERIA

Diecezjalne dziękczynienie


W Święto Narodzenia NMP 8 września w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej odbyły się uroczystości odpustowe połączone z dożynkami diecezjalnymi. [fot. Agnieszka Bieniek]

PATRONAT "ECHO"


Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie
W roku szkolnym 2021/2022 już po raz 16 ruszą zapisy do Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
więcej »
XI Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina
Wydział duszpasterstwa rodzin przygotował już program kolejnej Pielgrzymki Mężczyzn do Pratulina, która odbędzie się w niedzielę 3 października. W tym roku będzie miała ona wyjątkowy charakter ze względu na 25-lecie beatyfikacji Męczenników Podlaskich i będzie połączona ze ślubowaniem członków Bractwa „Strażnicy Kościoła”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 17-19 września w Siedlcach odbędzie się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Hosanna Festival”.
więcej »
V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej
Wykład, debaty eksperckie, bloki warsztatów - to wszystko czeka na uczestników V Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, który odbędzie się 24 i 25 września w Warszawie.
więcej »
II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej
21 września w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej im. Jana Pawła II w Nowym Opolu odbędzie się II Kongres Kultury Diecezji Siedleckiej.
więcej »
W trosce o wychowanie
„Profilaktyka uzależnień - dobre wychowanie” to hasło tegorocznej edycji XXX Siedleckiego Forum Nauczycieli, Rodziców i Wychowawców, które odbędzie się 18 września.
więcej »
Konkurs poetycki dla młodzieży
​Opowiedzmy strofami o życiu oblackiego męczennika! Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. sługi Bożego o. Ludwika Wrodarczyka OMI.
więcej »
...bo Niepodległa jest dla wszystkich
19 września na terenie Dzieła Międzyfortowego Kobylany I nastąpi otwarcie wystawy „Historia 34 Pułku Piechoty”.
więcej »
 

POLECAMY


Autorytet i wsparcie
Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia stanowi doskonała okazję do poznania jego osoby.
więcej »
Fatima
Film „Fatima” - inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan - najbardziej przekonująca adaptacja objawień w kinach już od 1 października!
więcej »
 

SONDA

 

Czy istnieje recepta na wychowanie?

najważniejsza jest miłość do dziecka i mądrość w jej okazywaniu

liczy się konsekwencja i spójne spojrzenie rodziców

trzeba dbać o emocjonalną więź z dzieckiem, jakość wspólnie spędzanego czasu

lepiej polegać na intuicji

nie ma recepty na sukces wychowawczyLITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR