18 sierpnia 2022 r. Imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 33
18-24 sierpnia 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze m.in.: Dlaczego Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest jednym z najważniejszych katolickich świąt?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Kolędowanie w Zbuczynie

19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.

W przypadku wpłynięcia wielu zgłoszeń organizatorzy, tj. GOK i Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, zastrzegają sobie prawo do rozłożenia konkursu na dwa dni, tj. 19 i 20 stycznia. Wręczenie nagród laureatom planowane jest na 26 stycznia w DPT „Reymontówka”.

***

Zaproszenie do udziału w przeglądzie kierowane jest do mieszkańców powiatu siedleckiego: dzieci, młodzieży oraz seniorów z placówek kulturalno-oświatowych, szkół i kół gospodyń wiejskich. Każda placówka może zgłosić maksymalnie dwóch wykonawców w danej kategorii wiekowej. W przeglądzie biorą udział zarówno soliści, jak i duety. Wykonawca prezentuje jeden utwór. Zespół akompaniujący może liczyć maksymalnie trzy osoby. Akompaniament stanowią podkłady muzyczne w formacie MP3 (należy przesłać je najpóźniej do 17 stycznia na adres: konkursygok@interia.pl), muzyka „na żywo” lub acapella.

Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie poprawnie wypełnionej karty zgłoszeniowej (dostępnej na www.gokzbuczyn.pl) do 14 stycznia, do 17.00.

***

Tegoroczna edycja przeglądu odbędzie się bez udziału publiczności. Lista uczestników wraz z dokładnym terminem i godziną występu zostanie opublikowana na www.gokzbuczyn.pl do 18 stycznia. W przypadku obostrzeń uniemożliwiających organizację koncertu finałowego nagrania wideo z występami zwycięzców zostaną opublikowane na kanale youtube GOK w Zbuczynie.

Patronat honorowy nad przeglądem sprawują starosta siedlecki Karol Tchórzewski i wójt gminy Zbuczyn Hubert Pasiak.

Zachęcamy do udziału!

AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 

fot. Archiwum EK
 

fot. Archiwum EK
 

fot. arch. Epitafium Kraków
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dobrze, że jesteście


Sierpniowy odpust ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej zgromadził w sanktuarium tysiące pielgrzymów. Takich tłumów nie było tu od kilku ostatnich lat. Obchody jak zwykle rozpoczęły się już 14 sierpnia. Tego dnia, późnym popołudniem, ojcowie oblaci tradycyjnie witali pielgrzymki piesze.

PATRONAT "ECHO"


Hosanna Festiwal
Utalentowane zespoły i soliści muzyki chrześcijańskiej na siedleckiej scenie zagoszczą już po raz 29. Termin zgłoszeń do tegorocznej edycji muzycznego święta mija 28 sierpnia.
więcej »
Regionalne dania i rękodzieło
Tradycyjny korowód ze żniwnymi wieńcami będzie centralnym punktem gminnych dożynek, które odbędą się 21 sierpnia na boisku w Starym Zadybiu.
więcej »
Podziękują za plony
Tegoroczne święto plonów gminy Zbuczyn odbędzie się 21 sierpnia w Krzesku Królowej-Niwie. Dożynki w tej miejscowości mają ponad 100-letnią tradycję.
więcej »
Zaproszenie na dożynki
W niedzielę 21 sierpnia odbędą się dożynki gminy Mokobody. Święto plonów rozpocznie o 11.30 Msza św. dziękczynna odprawiona w miejscowym kościele.
więcej »
Zaproszenie na Dożynki Diecezjalne
W czwartek 8 września, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, w sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowkiej odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za Boże dary naszych pól.
więcej »
Randka małżonków i narzeczonych
Proboszcz parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej ks. kan. Marian Daniluk oraz działająca przy niej wspólnota Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie organizują 10 września randkę małżonków i narzeczonych „Muzyka piękna jak nasza miłość - wyjątkowa randka małżonków i narzeczonych”.
więcej »
 

POLECAMY


Pod Jej opieką
Królowa Polski nie jest Polką. Nie jest też Niemką, Francuzką, Włoszką czy Amerykanką. Nie pochodzi z żadnej z arystokratycznych rodzin europejskich. Jest Żydówką, skromną dziewczyną z Ziemi Świętej. A mimo to jest najbardziej wpływową kobietą wszech czasów.
więcej »
Pierwsza odsłona Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej
21 sierpnia w kościele Przemienienia Pańskiego wystąpi z koncertem organowym Johannes Skudlik. Artysta zaprezentuje się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej.
więcej »
 

SONDA

 

Po co pielgrzymujemy?

aby uprosić cud uzdrowienia, nawrócenia itp.;

z wdzięczności za otrzymane łaski;

po duchową podbudowę;

aby wyrazić swoją wierność Panu Bogu;

w dzisiejszym świecie chaosu pielgrzymowanie jest okazją do złapania dystansu.LITURGIA SŁOWA


Czwartek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR