18 stycznia 2022 r. Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Pogoda: Siedlce

Numer 2
13-19 stycznia 2022r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania ECHA! W numerze m.in. fotorelacja z Orszaków Trzech Króli, jakie przeszły ulicami naszych miast i wsi.

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Kolędowanie w Zbuczynie

19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.

W przypadku wpłynięcia wielu zgłoszeń organizatorzy, tj. GOK i Gminna Biblioteka Publiczna w Zbuczynie oraz Dom Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach, zastrzegają sobie prawo do rozłożenia konkursu na dwa dni, tj. 19 i 20 stycznia. Wręczenie nagród laureatom planowane jest na 26 stycznia w DPT „Reymontówka”.

***

Zaproszenie do udziału w przeglądzie kierowane jest do mieszkańców powiatu siedleckiego: dzieci, młodzieży oraz seniorów z placówek kulturalno-oświatowych, szkół i kół gospodyń wiejskich. Każda placówka może zgłosić maksymalnie dwóch wykonawców w danej kategorii wiekowej. W przeglądzie biorą udział zarówno soliści, jak i duety. Wykonawca prezentuje jeden utwór. Zespół akompaniujący może liczyć maksymalnie trzy osoby. Akompaniament stanowią podkłady muzyczne w formacie MP3 (należy przesłać je najpóźniej do 17 stycznia na adres: konkursygok@interia.pl), muzyka „na żywo” lub acapella.

Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie poprawnie wypełnionej karty zgłoszeniowej (dostępnej na www.gokzbuczyn.pl) do 14 stycznia, do 17.00.

***

Tegoroczna edycja przeglądu odbędzie się bez udziału publiczności. Lista uczestników wraz z dokładnym terminem i godziną występu zostanie opublikowana na www.gokzbuczyn.pl do 18 stycznia. W przypadku obostrzeń uniemożliwiających organizację koncertu finałowego nagrania wideo z występami zwycięzców zostaną opublikowane na kanale youtube GOK w Zbuczynie.

Patronat honorowy nad przeglądem sprawują starosta siedlecki Karol Tchórzewski i wójt gminy Zbuczyn Hubert Pasiak.

Zachęcamy do udziału!

AWPowrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Dzień był wesoły


Tegoroczne hasło Orszaku Trzech Króli „Dzień dziś wesoły!” miało pokazać, jak ważne dla każdego człowieka powinno być dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości. Mieszkańcy naszego regionu - idąc w orszaku czy gromadząc się na wspólnym kolędowaniu - wzięli sobie te słowa do serca i spędzili wspólnie radosne popołudnie.

PATRONAT "ECHO"


Diecezjalny Konkurs Wiedzy i Konkurs Plastyczny o bł. kard. S. Wyszyńskim
Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej organizuje konkurs wiedzy i konkurs plastyczny dla szkół podstawowych noszących imię Prymasa Tysiąclecia.
więcej »
Kolędowanie w Zbuczynie
19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zbuczynie odbędzie się XIII Powiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. Finał konkursu planowany jest na 26 stycznia.
więcej »
 

POLECAMY


Unikatowe dzieło
800 stron pasjonującej lektury, duży, albumowy format, znakomita jakość wydania czynią z „Historii Kościoła katolickiego w Polsce” pożądane uzupełnienie domowej biblioteczki, jak też potencjalnie świetny upominek dla pasjonatów przeszłości.
więcej »
Ojcowska miłość Najwyższego
Jakie miejsce w naszej wierze zajmuje Bóg Ojciec? Jaki obraz naszego Stwórcy nosimy w swoim sercu? Jak często zwracamy się do Boga?
więcej »
 

SONDA

 

Za co kochamy babcie i dziadków?

za ich bezgraniczną i bezinteresowną miłość;

za czas poświęcany wnukom;

za to, że zawsze można na nich liczyć;

za ich mądrość i doświadczenie;

za to, że są...LITURGIA SŁOWA


Wtorek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR