20 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Pielgrzymka do Loretto

W sobotę 14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzą się uczestnicy XIII Pielgrzymki Czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej.

Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej to miejsce wyjątkowe. Matka Boża czeka tu na każdego pielgrzyma - przypominają ss. loretanki i serdecznie zapraszają do udziału w dorocznym wydarzeniu, jakim jest majowa pielgrzymka czytelników miesięcznika „Różaniec” i członków Rodziny Loretańskiej.

Tegorocznej - organizowanej już po raz 13 - przewodzić będzie hasło: „Różaniec modlitwą o pokój”.

 

Co w programie?

- Spotkanie rozpoczniemy o 9.30. Przywitamy Maryję Loretańską śpiewem Godzinek - wprowadzają w program wydarzenia ss. loretanki.

Następnie uczestnicy pielgrzymki wysłuchają konferencji ks. Łukasza Wiśniewskiego MIC. Na 11.15 przewidziana jest modlitwa różańcowa. Mszy św. o 12.00 przewodniczyć będzie ks. Paweł Siedlanowski, dyrektor Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci, stały współpracownik miesięcznika „Różaniec”.

- W trakcie pielgrzymki nie zabraknie oczywiście sposobności, by bliżej się poznać i miło spędzić ze sobą czas przy ciepłym posiłku. Pomoże nam w tym koncert kapeli folkowej Góralska Hora zaplanowany na 14.00. Pielgrzymkę zakończymy wspólną modlitwą: o 15.00 odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia - informują siostry.

 

Zapraszamy wszystkich!

Loretanki dodają, że choć jest to pielgrzymka czytelników miesięcznika „Różaniec” i członków Rodziny Loretańskiej, zaproszeni są na nią wszyscy - zwłaszcza ci, którzy kochają Maryję i którym bliski jest Różaniec i którzy chcą modlić się o pokój.

- Większe grupy zorganizowane prosimy zgłaszać do redakcji miesięcznika „Różaniec”: rozaniec@loretanki.pl, tel. 22 612-93-64. Pomoże nam to w lepszej organizacji wydarzenia, by każdy poczuł się jak w domu - mówią ss. loretanki.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR