20 maja 2022 r. Imieniny obchodzą: Aleksander, Bernardyn, Bazyli

Pogoda: Siedlce

Numer 20
19-25 maja 2022r.

menu

NEWS

W najnowszym numerze ECHA m.in.: czy przeciętny Polak powinien się martwić, że zostanie odcięty od gazu? * Bycie matką chrześcijanką to specjalne powołanie od Pana Boga. Jak je wypełnić? * Czy powtórzy się historia z 39 r., gdy Polska została oszukana przez swoich sojuszników?

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Zaśpiewaj!

16 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Mordach odbędzie się XIV Festiwal Piosenki Europejskiej.

Celem festiwalu jest muzyczna aktywizacja młodzieży, w tym szansa doskonalenia warsztatu wokalnego i językowego młodego pokolenia. Wydarzenie z założenia służyć ma również zwiększeniu poczucia przynależności młodzieży do Unii Europejskiej.

Festiwal jest imprezą o zasięgu ogólnopolskim i ma charakter otwarty. Udział w nim mogą wziąć uczniowie w wieku od 13 do 16 lat w dwóch kategoriach: „soliści 13-14 lat” i „soliści 15-16 lat”. Każda placówka ma prawo dokonać nie więcej niż dwóch zgłoszeń we wskazanych kategoriach. Uczestnicy wykonają dwa utwory: w języku polskim i obcego kraju, który należy lub należał do Unii Europejskiej. Czas prezentacji nie powinien przekraczać 7 minut. Podczas wystąpienia dozwolone jest korzystanie z półplaybacków, jak też akompaniamentu na żywo.

Warunkiem udziału w festiwalu jest przesłanie karty zgłoszenia na adres e-mail: kbuzuk@mgokmordy.pl oraz dołączenia podkładów w formacie mp3. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów (uwaga: termin mija 10 maja!), w tym opłaty akredytacyjnej, dostępne są na stronie: mgokmordy.pl.

Przesłuchania konkursowe zaplanowane na 16 maja rozpoczną się o 9.00.

Zachęcamy do udziału!Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Z modlitwą o pokój


14 maja w Loretto koło Wyszkowa zgromadzili się uczestnicy XIII Pielgrzymki czytelników „Różańca” i członków Rodziny Loretańskiej. W modlitewnym spotkaniu udział wzięło ok. 1,5 tys. wiernych. [fot. Robert Sobkowicz]

PATRONAT "ECHO"


VII Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet
Już 29 maja w sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej spotkają się uczestniczki dorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet organizowanej przez duszpasterstwo rodzin diecezji siedleckiej.
więcej »
Marsz dla Życia i Rodziny
W niedzielę 5 czerwca Mszą św. sprawowaną o 16.00 pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy w siedleckiej katedrze rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.
więcej »
Jerycho Młodych
„CarloStrada” - to hasło tegorocznego Jerycha Młodych. Spotkanie poświęcane tematowi: „Eucharystia - moja droga do nieba” odbędzie się w weekend 17-18 czerwca w Woli Gułowskiej.
więcej »
 

POLECAMY


Inspiracje do Różańca
Na czym polega sztuka modlitwy różańcowej? „Na uczeniu się Chrystusa pośród doświadczeń życia” - wyjaśnia we wstępie do rozważań „Cały Twój” Tomasz Grabowski OP.
więcej »
Maryja wprowadzająca pokój
Czego Maryja chce dla swoich dzieci? Jaka jest treść Jej współczesnych objawień? I czy zapowiadany przez Nią koniec czasu właśnie nadchodzi?
więcej »
 

SONDA

 

Miesiąc z Maryją

uczestniczę w nabożeństwach majowych

kojarzy się mi z wiosną i polnymi kapliczkami

odmawiam Litanię loretańską

nabożeństwo do Maryi nie powinno ograniczać się do jednego miesiąca

maj to miesiąc jak każdy innyLITURGIA SŁOWA


Piątek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR