3 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Pogoda: Siedlce

Numer 26
30-06 lipca 2022r.

menu

NEWS

W numerze specjalny dodatek edukacyjny: Ucz się, studiuj i pracuj!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Zakończenie Roku Rodziny

W niedzielę 26 czerwca w parczewskiej bazylice mniejszej będzie miało miejsce zakończenie Roku Rodziny Amoris Laetitia.

Rok Rodziny Amoris laetitia [radość miłości] rozpoczął się 19 marca 2021 r. Ustanowienie go papież Franciszek zapowiedział pod koniec 2020 r. „Postanowiłem ogłosić specjalny rok poświęcony rodzinie Amoris laetitia, który zostanie zainaugurowany podczas zbliżającej się uroczystości św. Józefa, a zakończy obchodami X Światowego Spotkania Rodzin, które odbędzie się tutaj, w Rzymie, w czerwcu 2022 r.” - ogłosił Ojciec Święty w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” 27 grudnia 2021 r.

Zgodnie z tą zapowiedzią w dniach 22-26 czerwca w Rzymie odbędzie się X Światowe Spotkanie Rodzin. Zorganizowane zostanie z rocznym opóźnieniem z powodu pandemii i po raz pierwszy, jak wcześniej ogłosił papież Franciszek, w nowej formule. Spotkanie będzie się odbywać zarówno w Rzymie, jak i w Kościołach lokalnych. „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości” - to hasło zlotu katolickich rodzin z całego świata, jak też hasło spotkań organizowanych przez poszczególne diecezje.

Duszpasterstwo rodzin naszej diecezji w odpowiedzi na wezwanie Ojca Świętego organizuje takie spotkanie w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. W niedzielę 26 czerwca rozpocznie je o 10.15 zawiązanie wspólnoty i słowo powitania wygłoszone przez diecezjalnego duszpasterza rodzin ks. dr. Jacka Seredę. O 10.30 rozpocznie się Eucharystia w intencji rodzin sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Po modlitwie Anioł Pański, w której zebrani w bazylice łączyć się będą z papieżem Franciszkiem, Anna i Tomasz Stephanowie reprezentujący Fraternię Parczewską przedstawią „Historię Światowego Spotkania Rodzin w pigułce”. Na 12.30 zaplanowano konferencję ks. dr. hab. Jacka Golenia z Katedry Duszpasterstwa Rodzin Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który powie nt. „Amoris laetitia. Miłość i duchowość małżeńska”. W programie znalazły się również świadectwa radości życia małżeńskiego oraz agapa. Serdecznie polecamy!


Światowe Spotkania Rodzin zainicjował św. Jan Paweł II. Pierwsze odbyło się w Rzymie w 1994 r. ph. „Rodzina sercem cywilizacji miłości”. Przybyło na nie ok. 200 tys. osób ze 130 krajów. Poprzednie, dziewiąte spotkanie, z udziałem papieża Franciszka, miało miejsce w Dublinie w Irlandii w 2018 r.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


Przybywamy do Jej sanktuarium, tu w Kodniu. Ona naszym trudnościom potrafi zaradzić - mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w intencji chorych i cierpiących. 2 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej wierni pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Podlasia - Matki Jedności. [ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Z ludowym akcentem
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczął realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Inicjatywa ruszyła 5 czerwca i potrwa do 10 lipca.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Chorych
Zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej oraz Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do kodeńskiego sanktuarium, które odbędę się 2 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


Z sensacją w tle - kompendium wiedzy o świętych
Uzdrawiali chorych, wskrzeszali umarłych, wypędzali złe duchy, rozmnażali pokarmy. Otrzymywali od Boga dar inedii - przez wiele lat żywili się jedynie samą hostią. Doznawali mistycznego przebicia serca czy łaski stygmatów. Leczyli dusze i ciała.
więcej »
 

SONDA

 

Wakacje - odpoczynek od Kościoła?

kto ma żywą więź z Bogiem, nie zaniedba modlitwy także podczas wakacyjnych wyjazdów, urlopu itp.;

to zależy od tego, czy jesteśmy naprawdę wierzący czy tylko praktykujący;

czas wakacji to - po dobie pandemii - czas ożywienia wspólnot i ruchów parafialnych;

odpoczynkiem od chodzenia do kościoła była pandemia, teraz czas nadrabiania duchowych zaległości;

nie mam zdania.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR