3 lipca 2022 r. Imieniny obchodzą: Anatol, Jacek, Tomasz

Pogoda: Siedlce

Numer 26
30-06 lipca 2022r.

menu

NEWS

W numerze specjalny dodatek edukacyjny: Ucz się, studiuj i pracuj!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Patronat "ECHO"

 
 
Z ludowym akcentem

Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczął realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Inicjatywa ruszyła 5 czerwca i potrwa do 10 lipca.

Organizatorzy, pytani o cel przedsięwzięcia, odpowiadają krótko: poznajemy gminne piosenki ludowe. - Zgłosiło się pięć wsi: Litewniki Nowe, Klepaczew, Borsuki, Mierzwice oraz Hołowczyce. To właśnie w tych miejscowościach uczestnicy biesiady przy ognisku powspominają dawne lata i wieś. Wspólnie z Zespołem Pieśni i Tańca „Pasieka” pośpiewają piosenki ludowe, od lat znane i wykonywane w gminie Sarnaki. Dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w dawnych zabawach i grach, a w kąciku plastyczno-rękodzielniczym wykonać szmaciane laleczki, poznać elementy strojów ludowych. Odbędą się również warsztaty kulinarne, w których zawsze chętnie biorą udział i mali, i duzi - zapowiada dyrektor GOK w Sarnakach Magdalena Rudnik.

Pierwsze biesiadne spotkanie odbyło się 5 czerwca w Litewnikach Nowych. - Jak na tak małą miejscowość frekwencja była imponująca. Poza tym przybyli również mieszkańcy okolicznych wsi. Wszyscy dobrze się bawili i chętnie śpiewali poznane piosenki - wspomina M. Rudnik.

Finał projektu zaplanowano na 10 lipca w Sarnakach. - Nie zabraknie wspólnego śpiewania, występów zespołów ludowych. Zapraszamy też na spektakl Teatru Obrzędowego, potańcówkę z kapelą Zdzisława Marczuka, a także warsztaty rękodzielnicze, kulinarne, pokazy tkactwa, wyplatania koszy z wikliny, zagroda ze zwierzętami, folkowe animacje, przejażdżki wozem konnym oraz stoiska z rękodziełem i regionalnymi produktami - wylicza atrakcje dyrektor GOK, jednocześnie zachęcając do udziału w spotkaniu. Szczegóły na stronie goksarnaki.pl.Powrót

 

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

FACEBOOK

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Diecezjalny Dzień Chorego


Przybywamy do Jej sanktuarium, tu w Kodniu. Ona naszym trudnościom potrafi zaradzić - mówił biskup siedlecki Kazimierz Gurda podczas Mszy św. w intencji chorych i cierpiących. 2 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej wierni pielgrzymowali do Sanktuarium Królowej Podlasia - Matki Jedności. [ks. Marek Weresa]

PATRONAT "ECHO"


Z ludowym akcentem
Gminny Ośrodek Kultury w Sarnakach rozpoczął realizację projektu „ Z tamtej strony Buga Panna do mnie mruga”. Inicjatywa ruszyła 5 czerwca i potrwa do 10 lipca.
więcej »
Diecezjalna Pielgrzymka Chorych
Zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Kodeńskiej oraz Diecezjalnej Pielgrzymce Chorych do kodeńskiego sanktuarium, które odbędę się 2 lipca.
więcej »
 

POLECAMY


Z sensacją w tle - kompendium wiedzy o świętych
Uzdrawiali chorych, wskrzeszali umarłych, wypędzali złe duchy, rozmnażali pokarmy. Otrzymywali od Boga dar inedii - przez wiele lat żywili się jedynie samą hostią. Doznawali mistycznego przebicia serca czy łaski stygmatów. Leczyli dusze i ciała.
więcej »
 

SONDA

 

Wakacje - odpoczynek od Kościoła?

kto ma żywą więź z Bogiem, nie zaniedba modlitwy także podczas wakacyjnych wyjazdów, urlopu itp.;

to zależy od tego, czy jesteśmy naprawdę wierzący czy tylko praktykujący;

czas wakacji to - po dobie pandemii - czas ożywienia wspólnot i ruchów parafialnych;

odpoczynkiem od chodzenia do kościoła była pandemia, teraz czas nadrabiania duchowych zaległości;

nie mam zdania.LITURGIA SŁOWACzytania:
; ;

Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR