23 września 2019 r. Imieniny obchodzą: Tekla, Bogusław

Pogoda: Siedlce

Numer 38
19-25 września 2019r.

menu

NEWS

Zachęcamy do lektury!

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

E-WYDANIA

 
 

Wybrany numer:
Jedynka
Numer: 40/2014
(2014-10-02)
Rozmiar: 19.99MB
Pobierz

STRONA GŁÓWNAArchiwum jedynek
Pobierz pełne wydanie
Dodatek Echo Leśne

Aktualności

Więcej artykułów z tej kategorii »

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

FOTOGALERIA

Święto plonów


15 września w Radomyśli mieszkańcy gminy Wiśniew i okolicznych terenów oraz zaproszeni goście obchodzili dożynki gminne. Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną Mszą św. Następnie dożynkowy korowód przeszedł na plac Szkoły Podstawowej. Starostowie dożynek - Anna Oksejuk i Henryk Chromiński - uroczyście przekazali bochen chleba wójtowi Krzysztofowi Kryszczukowi. Świętowanie rozpoczęła „Polka wiśniewska”. Po podzieleniu się chlebem, zasłużonym dla rolnictwa wręczono pamiątkowe medale. Nagrody otrzymały też panie, które mozolnie przez kilka miesięcy wyplatały wieńce. Po części oficjalnej rozpoczęły się występy lokalnych i zaproszonych zespołów. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Gwiazdą wieczoru był zespół Daj to głośniej, przed którym wystąpili Clubbersi. Zabawa trwała do późnej nocy. [fot. Janusz Mazurek]

FOTOGALERIA

Wrota Wolności


Gminne Centrum Kultury w Kobylanach zaprosiło mieszkańców regionu do udziału w VII Festiwalu Biegów „Wrota Wolności”. W tegorocznych zawodach rywalizowało 172 amatorów biegania oraz zawodowców. Imprezę - tradycyjnie - rozpoczął „bieg malucha”, a jej zwieńczeniem był bieg finałowy na dystansie 10 km. Tymczasem Festiwal Biegów to nie tylko impreza sportowa! Ze względu na charakter i liczne atrakcje „Wrota Wolności” to przede wszystkim przedsięwzięcie integrujące mieszkańców. Zawody stają się okazją do spotkań i spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Nie inaczej było w tym roku... [fot. GCK]

PATRONAT "ECHO"


Mężczyźni w Pratulinie
W niedzielę 6 października pratulińskie sanktuarium będzie miejscem 9 Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszy hasło: „Bądź odporny jak uderzone kowadło”.
więcej »
Hosanna Festival
W dniach 20-22 września w Siedlcach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival. Wstęp wolny! Zachęcamy do udziału!
więcej »
Jubileusz szkoły
4 października odbędą się uroczyste obchody 100-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy. Jubileuszowi towarzyszyć ma otwarcie sali sportowej.
więcej »
 

POLECAMY


Książka o alzheimerze
Miejska Biblioteka Publiczna w Siedlcach oraz Siedleckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zapraszają 25 września na spotkanie z Glorią Hide - autorką książki „Usypiając ojca”.
więcej »
Szokuje dobrem
Dzisiejszemu światu nic nie jest tak potrzebne, jak świadectwo człowieka wierzącego. Człowieka, który swoim życiem staje się dowodem na istnienie Boga. To ja mam być dowodem na istnienie Boga.
więcej »
 

SONDA

 

Plon, niesiemy plon...

dożynki to piękna staropolska tradycja

święto plonów jest okazją do podziękowania Panu Bogu za Jego wielką miłość i dobroć oraz rolnikom za trud ich pracy

do świętowania rozumianego jako integrowanie społeczności każda okazja jest dobra

dożynki to lekcja dla młodego pokolenia, jak pielęgnować pamięć o dziedzictwie i tradycjach przodków

dopóki będziemy pielęgnować dawne zwyczaje, Polska nie zginie!LITURGIA SŁOWA


Poniedziałek
Czytania:
;
Ewangelia:


Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

PROMOCJA

 

 
statystyka

NASI PARTNERZY

Copyright 2008 Echo Katolickie

Realizacja KREATOR