Aktualności

Lekcja patriotyzmu i honoru

9 marca, o 12.00, w cykle Kino Seniora w NovymKinie Siedlce wyświetlony zostanie film pt. „Pojedynek”.

To poruszająca, oparta na faktach lekcja patriotyzmu i honoru, w której plejada gwiazd polskiego kina przypomina o niezłomności ducha naszych bohaterów w najtrudniejszych chwilach historii.

„Pojedynek” to trzymający w napięciu dramat historyczny osadzony w mrocznych realiach 1939 r., gdy losy tysięcy polskich jeńców wojennych trafiły w ręce sowieckiego agresora. Centralnym punktem opowieści jest psychologiczne starcie dwóch wybitnych jednostek: młodego, światowej sławy pianisty (Jakub Gierszał), który staje się symbolem oporu dla współwięźniów, oraz bezwzględnego rosyjskiego agenta, pragnącego złamać jego ducha dla celów propagandowych. W obozie, gdzie manipulacja, groźby i obietnice wolności są na porządku dziennym, każdy bohater musi opowiedzieć się po jednej ze stron. Reżyser Łukasz Palkowski kreśli obraz desperackiej walki o zachowanie godności w obliczu śmiertelnego zagrożenia, stawiając pytanie: czy w świecie pozbawionym zasad można wygrać pojedynek, w którym stawką jest nie tylko życie, ale i narodowa tożsamość?

– Po seansie tradycyjnie zapraszamy Państwa do kinowego foyer. Przy kawie, herbatce i słodkim poczęstunku porozmawiamy o filmie, wspomnieniach i o tym, że na miłość i nowe początki nigdy nie jest za późno – zapraszają organizatorzy.

Bilety i szczegóły: https://www.novekino.pl/kina/siedlce/film.php?id=18919