Kultura
Źródło: Z
Źródło: Z

Młodzi na scenie

W piątek, 11 lipca, w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem odbył się pokaz w wykonaniu młodych artystów uczestniczących w pierwszym turnusie warsztatów Studia Artystycznego Metro działającego przy Teatrze Buffo w Warszawie.

Występ był efektem dwutygodniowej pracy dzieci i młodzieży. Reżyserem oraz prowadzącym widowisko został Wojciech Paszkowski, aktor scen musicalowych w Polsce i za granicą. Podczas pokazu prezentowane były tańce, popisy wokalne i scenki aktorskie. Jak zwykle największe brawa od licznie zgromadzonej publiczności otrzymali najmniejsi i najmłodsi uczestnicy warsztatów.

Na ten niewątpliwy sukces artystyczny złożyła się praca artystów – pedagogów: Beaty Myśińskiej, Joanny Gołębiowskiej, Iwony Runowskiej, Piotra Tolaka (zajęcia taneczne i hip hop), Piotra Hajduka (zajęcia aktorskie i artystyczne), Marioli Napieralskiej, Agnieszki Hajduk – Piotrowskiej (zajęcia wokalne) oraz Anny Badurki (zajęcia z akrobatyki). Nad całością czuwała dyrektor Studium Artystycznego Metro i szefowa tegorocznych warsztatów Danuta Fidusiewicz. W przygotowaniach pomagał i wspierał, a przy okazji robił fotograficzną dokumentację dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Zdzisław Majewski. Wielce pomocni przy realizacji pokazu byli młodzi piłkarze z Klubu Sportowego Stowarzyszenia Edukacji Młodych Piłkarzy „SEMP” z Warszawskiego Ursynowa oraz starsi zawodnicy z MKP Pogoń Siedlce. Piłkarze otrzymali gromkie brawa od artystów i publiczności. To wymowny przykład łączenia kultury i sztuki ze sportem.

Goście z Rosji

Dzień po pokazie nastąpiła zmiana turnusów i do Miętnego przyjechała następna setka młodych artystów. Jest wśród nich grupa z Sankt Petersburga. Pod okiem Janusza Józefowicza artyści przygotowują się do spektaklu „Romeo i Julia”, który zostanie wystawiony na scenie Teatru DK Lensavieta w Sankt Petersburgu. Daria Kozhina, aktorka teatru, zdradziła, że młodzież, która z nią przyjechała, nigdy nie miała takiego rygoru i intensywności prób. Aktorka już współpracowała z J. Józefowiczem przy wystawianym w tym teatrze musicalu „Polita”.

Podsumowaniem warsztatów będzie otwarty dla publiczności pokaz artystyczny w wykonaniu wszystkich uczestników, który odbędzie się w czwartek, 24 lipca, o 19.00.

Eugeniusz J. Lisowiec