Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Niebezpieczni cudotwórcy

Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że do 2025 r. na raka zachoruje 19 mln ludzi. To problem, który dotyczy każdego z nas. Znamy go ze słyszenia, z rodzinnych tragedii. Według szacunków specjalistów, co piąty pacjent w Polsce dowiedziawszy się, że ma nowotwór, rezygnuje z terapii konwencjonalnej i udaje się po pomoc do różnego rodzaju uzdrowicieli. Tymczasem, decydując się na takie praktyki, tylko traci czas, który powinien poświęcić na prawdziwą terapię, ale i szansę na wyleczenie.

Gdy w 2002 r. Jacek Kaczmarski zachorował na raka krtani, Zygmunt B. wiedział: jeśli go wyleczy, zyska sławę, a jego preparat ze sfermentowanych ziół, buraków i czosnku - niepodważalnie dobrą opinię.

Nie udało się. Kaczmarski zaufał Zygmuntowi B. ze strachu przed wycięciem krtani. Odstawił leki i „kurował się” dziwacznym specyfikiem. Bez efektu. Kiedy Kaczmarski przejrzał na oczy i trafił z powrotem do lekarzy, było za późno. Lekarze onkolodzy znają wiele podobnych historii, gdy chorzy rezygnują z konwencjonalnego leczenia, choć można byłoby im pomóc, a oddają się w ręce znachora przekonującego, że „rozpędzi raka”. Finał zwykle jest tragiczny.

Huba, czosnek i maszynka do golenia

Poradnik „Słynne leki antyrakowe. 100 najbardziej znanych leków i kuracji antyrakowych”: „Pół kilograma huby czarnej i pół kilograma białej zetrzeć na mąkę. Kopiastą łyżkę tej mieszanki zalać szklanką wody, gotować 10 minut, przecedzić i pić trzy razy dziennie po posiłku”. Na raka dróg oddechowych proponuje się rzęsę, która rośnie w wodach stojących. „Pięć łyżeczek rzęsy (zbiornik powinien być w miarę czysty) zalać ćwiartką wódki. Po czterech dniach używać po 15-20 kropli rozpuszczonych w szklance wody”.

– To, co mówią i robią onkolodzy, jest złe – przekonuje w internetowych filmikach Georg E. Ashkar. Przyznaje, że z medycyną nie ma nic wspólnego – jest fizykiem, ale pewnym głosem mówi, że zna jedyną na świecie metodę zwalczania raka, reumatyzmu, a nawet AIDS – metodę naturalnej absorpcji infekcji. ...

Jolanta Krasnowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł