Aktualności
NoveKino Siedlce zaprasza

NoveKino Siedlce zaprasza

12 września, o 19.00, NoveKino Siedlce w ramach Filmowych Rekolekcji zaprasza do obejrzenia filmu „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”.

Premiera filmu zbiega się w czasie z beatyfikacją małżeństwa Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, w tym jednego nienarodzonego.

Reżyser Dariusz Walusiak zbierał materiały, rejestrował relacje świadków pamiętających jeszcze Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, odkrywał nowe fakty, badał motywacje i uczucia zarówno pozytywnych bohaterów tej opowieści, jak i odpowiedzialnych za tę i inne zbrodnie.

Pretekstem do opowiedzenia historii rodziny Ulmów i ich bohaterstwa stało się jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń w dziejach Kościoła. Po raz pierwszy bowiem na ołtarze trafia cała rodzina, w tym nienarodzone dziecko. „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” to nie tylko film o nienawiści czy zbrodni, lecz o nadziei i miłosierdziu. Jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło; o sensie poświęcenia i człowieczeństwie, które triumfuje.

Katechezę wprowadzającą przed seansem wygłosi ks. Mateusz Czubak. Patronat nad cyklem Filmowe Rekolekcje sprawuje bp Kazimierz Gurda.

Zachęcamy do obejrzenia filmu!

AW