< Powrót
IX Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet

IX Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet


Diecezjalna pielgrzymka jest zawsze radosnym świętem kobiet diecezji siedleckiej. Do udziału w spotkaniu, które odbywa się w pratulińskim sanktuarium bł. Męczenników Podlaskich, zaproszone są kobiety pełniące różne role, będące w różnych powołaniach i w różnym wieku.

Modlitwa i taniec
Spotkanie w Pratulinie otworzy o 10.00 diecezjalny duszpasterz rodzin ks. dr Jacek Sereda. Następnie panie wysłuchają konferencji pt. „Wolność kobiety”. Wygłosi ją dominikanka s. Małgorzata Lekan – autorka książki „Boska ja. Kobiecy przewodnik po mieście, którym jesteś”. O 10.45 rozpocznie się taniec lednicki, który poprowadzą Wiktoria Sikory i s. M. Lekan OP z uczestniczkami rekolekcji dla kobiet, które odbędą się w piątek i sobotę poprzedzające pielgrzymkę. Na 11.00 zaplanowano czas świadectw. O 12.00 uczestniczki spotkania wezmą udział w nabożeństwie majowym. Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia w intencji kobiet, szczególnie matek, sprawowana pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy.

Wolność – czym jest?
Temat przewodni tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet brzmi: „Kobieta wolna”. – Kiedy zapytamy współczesne kobiety o znaczenie tych słów, odpowiedzą różnie: odważna, pewna siebie, niezależna i samodzielna, a także – skoncentrowana na swoich potrzebach i własnej karierze zawodowej. O tym, czym jest prawdziwa wolność kobiety, na czym ona polega we współczesnym świecie i kiedy mogę powiedzieć, że naprawdę jestem wolna, opowie podczas pielgrzymki s. M. Lekan, która w swojej posłudze głosi konferencje, prowadzi spotkania i warsztaty dla kobiet, towarzysząc im w rozwoju duchowym i osobistym – zapowiada Anna Stephan z duszpasterstwa rodzin, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego, gorąco zachęcając do udziału w pielgrzymce. Dodaje też, że książka autorstwa s. Małgorzaty „Boska ja…” stała się bazą programu ułożonego przez siostrę, z którego w obecnym roku formacyjnym korzystała wspólnota kobiet „Umiłowana” działająca w naszej diecezji.
Serdecznie zapraszamy!