< Powrót
Wiosenna wystawa

Wiosenna wystawa


Na imprezę o charakterze wystawienniczo-targowym zaprasza siedlecki oddział Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we współpracy z Miastem Siedlce. Znane i lubiane przedsięwzięcie, podczas którego będzie można nie tylko zaopatrzyć się w sadzonki roślin i warzyw, ale również skorzystać z doradztwa ogrodniczo-rolniczego, zaplanowano na terenie kompleksu MODR-u przy ul. Kazimierzowskiej 21.

– „Wiosna na polu i w ogrodzie” gości w naszym kalendarium od lat, dzięki czemu zyskuje stałych sympatyków, którzy nas odwiedzają. Uczestnictwo w wystawie może być okazją do wspólnych rozmów, wymiany doświadczeń oraz uzyskania cennych informacji od pracowników MODR-u i różnych innych instytucji działających w zakresie rolnictwa – informuje dyrektor siedleckiego oddziału MODR-u Józef Jan Romańczuk. Jak dodaje, podczas spotkania zaprezentowane zostaną oferty firm ogrodniczych oraz pracujących na rzecz rolnictwa. Na kiermaszu można będzie kupić krzewy ozdobne, drzewka owocowe, byliny, cebule, zioła i sprzęt ogrodniczy. Na klientów czekały również będą produkty pszczele i wyroby ekologiczne, a także produkty tradycyjne i regionalne. Interesujące oferty przedstawią także gospodarstwa agroturystyczne oraz zagrody edukacyjne. Będzie też można skosztować tradycyjnych produktów, przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich. Zaplanowano także degustację tradycyjnych wędlin od rodzimego producenta. Jak zwykle wystawę uświetnią występy lokalnych zespołów artystycznych, a dla publiczności zostaną przeprowadzone konkursy z nagrodami.

Jak co roku również – przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej wygłosi prelekcję na temat szkodliwości wypalania traw. – Dzięki temu jest nadzieja, że coraz więcej osób świadomych zagrożeń stwarzanych przez człowieka będzie chciało włączyć się w działania sprzyjające ochronie krajobrazu i przyrody – przekonuje J.J. Romańczuk.