Rozmowy
Źródło: ARCH
Źródło: ARCH

Przepiękna cząstka Kościoła

Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco powstał z inicjatywy Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie w 2002 r. Jaki zamysł towarzyszył jego powołaniu?

Powstanie naszego wolontariatu należy łączyć z zaproszeniem, jakie bł. Jan Paweł II wystosował do młodych ludzi podczas XV Światowych Dni Młodzieży w Rzymie w roku 2000. Papież mówił: „…jesteście niezbędni nie przez to, co możecie uczynić dzięki waszym zdolnościom i sile fizycznej, ale przez to, co możecie uczynić dzięki wierze w Boga (…). Wolontariat, ten wspaniały fenomen naszych czasów, powinien być żywy pośród was (…). Żaden młody człowiek, będący w waszym wieku, jeśli nie poświęci – w takiej czy innej formie – jakiejś cząstki swego czasu na służbę innym, nie może nazywać siebie chrześcijaninem”.

MWDB skupia więc młodych ludzi, którzy pragną nieść pomoc, poświęcić swój czas na służbę biednym i potrzebującym na całym świecie.

Które z owoców 11 lat jego działalności uznaje Ksiądz za najistotniejsze?

Na roczny wyjazd misyjny co roku ruszają nowi wolontariusze – przez te 11 lat wyjechało 98 osób. Około 300 wolontariuszy wyjechało na tzw. wyjazd krótki w okresie wakacyjnym. Możemy powiedzieć, że cyfry są jakimś wymiernym dowodem działania ośrodka. Jednakże o wiele ważniejsze jest to, co dokonuje się w sercu wolontariuszy. ...

Monika Lipińska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł