Aktualności
Sposób na ferie

Sposób na ferie

Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK nr 21 przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim organizuje „Zimę w Mieście” - i zaprasza do udziału.

Głównym celem tegorocznej imprezy jest uczczenie 54 rocznicy wybuchu powstania styczniowego i jego bohaterów. Wydarzenie, które odbędzie się 18 stycznia, swoim patronatem objęli: burmistrz Jerzy Rębek oraz wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek. Patronat medialny sprawuje miesięcznik krajoznawczo-turystyczny „Poznaj Swój Kraj”.

W tym roku ferie zimowe na Lubelszczyźnie zaczynają się 16 stycznia. – Na zorganizowanej przez radzyńskich turystów imprezie nie zabraknie dobrej zabawy, ruchu na świeżym powietrzu oraz poznawania historii, walorów przyrodniczych, krajoznawczych i turystycznych naszego miasta – zdradza szczegóły Robert Mazurek, pomysłodawca, a zarazem koordynator imprezy. Organizatorzy zapewniają, że przedsięwzięcie jest adresowane zarówno do starszych, jak i młodszych uczniów. – „Zima w Mieście” jest alternatywą dla tych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają w czasie ferii zimowych, a chcą fajnie i ciekawie spędzić czas wolny od szkoły – dodaje R. Mazurek.

Tegoroczna edycja „Zimy w Mieście” wyjątkowo rozpocznie się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy odbędzie się konkurs wiedzy o powstaniu styczniowym. Następnie wszyscy uczestnicy wezmą udział w podchodach turystycznych, których meta będzie znajdowała się w I LO. Ok. 13.00 przewidziany jest turystyczny posiłek, po którym odbędzie się oficjalne podsumowanie imprezy. Najlepsi w kategorii szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w „Zimie w Mieście” powinni odwiedzić stronę internetową organizatorów – www.loradzyn.pl i zapoznać się z regulaminem imprezy. Zorganizowane grupy szkolne proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem 606-234-320.

HAH