Aktualności
Święcenia kapłańskie

Święcenia kapłańskie

W sobotę 11 czerwca czterech diakonów przyjęło święcenia prezbiteratu. - Chrystus obdarzył was darem, na który nie zasłużyliście, ale który chcecie przyjąć. Warunkiem podstawowym jest być z Nim w łączności - mówił w homilii bp K. Gurda.

Nowi księża diecezji siedleckiej: Mateusz Pasek z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zarzeczu Łukowskim, Bartosz Piotr Švăbik z parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach, Jakub Wąsowski z parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie i Łukasz Wirtek z parafii św. Apostołów Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku.

Uroczystej Mszy św. w siedleckiej katedrze przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Eucharystię koncelebrowali: ks. kan. Piotr Paćkowski – rektor seminarium oraz ojciec duchowny alumnów ks. Maciej Majek. Obecni byli także profesorowie seminarium, proboszczowie parafii, z której pochodzą nowo wyświęceni księża oraz ich rodziny i znajomi.

– Chrystus obdarzył was darem, na który nie zasłużyliście, ale który chcecie przyjąć. Warunkiem podstawowym jest być z Nim w łączności. Bez tego związku nikt nie będzie mógł być solą ziemi i światłem świata – mówił w homilii biskup. Dodał, że dzisiejszy świat odrzuca Chrystusa, ale On jest w nim obecny poprzez swój Kościół, a szczególnie przez tych, którzy odpowiedzieli na powołanie. – Wasze działanie będzie skuteczne dzięki mocy Chrystusa, bo „wszystko mogę w tym, który mnie umacnia” – przypomniał.

Po słowach podziękowania wszystkim, którzy towarzyszyli im na drodze rozpoznawania powołania i przez kolejne lata seminaryjnej formacji nowo wyświęceni kapłani prosili o modlitwę, zawierzając swoje kapłaństwo Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.