Kultura
Źródło: TN
Źródło: TN

Taneczna rywalizacja

W XI Otwartym Turnieju Tańca Nowoczesnego w Łosicach rywalizowało około 800 tancerzy i tancerek.

Organizatorzy zapewnili licznie przybyłym widzom pokaz tańca na wysokim poziomie. Imprezę w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół nr 1 zainaugurowało wystąpienie Janiny Celińskiej. Zastępczyni przewodniczącego rady miasta i gminy życzyła publiczności niezapomnianych wrażeń, zaś tancerzom - miejsc na podium i pucharów.

Uczestnicy turnieju reprezentowali m.in.: Warszawę, Siedlce, Białystok, Terespol, Sokołów Podlaski, Hajnówkę, Mordy, Międzyrzec Podlaski i Ostrołękę. Rywalizowali w trzech kategoriach tanecznych: disco dance, show dance i hip-hop z podziałem na wiek: dzieci do 11 lat, juniorzy – 12-15 lat i seniorzy – powyżej 15 lat.

Prezentacje oceniało profesjonalne jury pod przewodnictwem Wojciecha Borycy, sędziego Polskiej Federacji Tańca z Lublina. Osoby, z którymi rozmawialiśmy po turnieju, oceniły rywalizację bardzo wysoko, chwaląc organizację, a przede wszystkim występujących tancerzy. – Z roku na rok mamy coraz fajniejsze grupy i układy. Jest widoczny rozwój. Z każdym rokiem zwiększa się także liczba uczestników. Taniec nowoczesny jest teraz bardzo popularną formą rozrywki – przyznaje Dorota Kozłowska z Łosickiego Domu Kultury. Patronat honorowy nad zawodami objęli: burmistrz miasta i gminy oraz starosta. Organizatorem tanecznej gali tańca nowoczesnego był ŁDK, a współorganizatorem urząd miasta i gminy.

Tadeusz Nieścioruk