Rozmowy
Źródło: ARCH.
Źródło: ARCH.

To miejsce wybrał Bóg

Jeżeli ktoś tutaj przyjeżdża i z ufnością prosi, to Jezus z radością udziela łask. Dlatego ludzie wyjeżdżają z tego sanktuarium z pokojem ducha, otuchą, nadzieją, przeświadczeniem, że nie jesteśmy sami, jest z nami Bóg.

Jest Siostra rzecznikiem zgromadzenia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Na czym polega niezwykłość, geniusz tego miejsca?

Przede wszystkim na darze, jaki w tym miejscu złożył Bóg. Jest nim św. siostra Faustyna i orędzie o Bożym miłosierdziu, które Jezus jej przekazał. Ponieważ Faustyna zmarła w tym klasztorze, to tutaj, wraz z jej śmiercią zostało złożone wielkie orędzie o Bożym miłosierdziu i stąd rozchodzi się ono na cały świat. Dlatego do tego miejsca lgną ludzie. Przyjeżdżają pielgrzymi ze wszystkich kontynentów. W ubiegłym roku sanktuarium odwiedzili pątnicy z 90 krajów, nierzadko z bardzo egzotycznych państw. Geniusz tego miejsca polega właśnie na tym, że wybrał je sam Bóg. Kiedy Jan Paweł II był u nas ostatni raz, w 2002 r., powiedział, że choć cały świat i czas należą do Boga, to są jednak takie miejsca, które On sam wybiera, aby ludzie doświadczali Jego łaski i obecności. Takim miejscem są właśnie Łagiewniki. Świadectwa, zgromadzone w kaplicy wota, korespondencja, ogromna ilość próśb, których w ubiegłym roku było ponad 250 tysięcy, 11 tysięcy podziękowań za łaski, nie licząc tych, które są wpisane do znajdującego się w kruchcie zeszytu –  te wszystkie liczby mówią o tym, jak postrzegane jest to miejsce, że rzeczywiście jest święte i wybrane przez Boga.

Łagiewniki to Światowe Centrum Kultu Bożego Miłosierdzia. ...

Jolanta Krasnowska

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł