Opinie
Źródło: ARCHIWUM
Źródło: ARCHIWUM

Warsztat uczy i pomaga

O prowadzonym przez Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztacie Terapii Zajęciowej w Kisielanach uczestnicy mówią, że to ich drugi dom. A do ukochanego domu - jak wiadomo - wraca się chętnie…

Celem istnienia WTZ jest chęć niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Placówka stwarza szansę na społeczny i zawodowy rozwój uczestników zajęć. Warsztat w Kisielanach powstał 29 grudnia 2014 r. jako owoc współpracy diecezjalnej Caritas i powiatu siedleckiego. Jego funkcjonowanie możliwe jest także dzięki finansowej pomocy jednostek powiatu, urzędów gmin, sponsorów indywidualnych oraz firm.

Placówka obejmuje wsparciem 22 osoby z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności (warunek: zapis w orzeczeniu o wskazaniu do uczestnictwa w terapii zajęciowej). Średnia wieku podopiecznych wynosi 32 lata.

Budynek znajduje się w części administracyjnej domu dziecka „Domu na Zielonym Wzgórzu”. W placówce zatrudnionych jest dziesięć osób, m.in. psycholog, specjalista ds. rehabilitacji i czworo instruktorów terapii. Nad pracą WTZ, w tym czterech pracowni, czuwa kierownik – Urszula Pietrasik.

Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku (z pominięciem miesięcznej przerwy wakacyjnej). ...

Pozostało jeszcze 85% treści do przeczytania.

Posiadasz 0 żetonów
Potrzebujesz 1 żeton, aby odblokować ten artykuł