Kultura
Źródło: W
Źródło: W

Wieczór ludzkiej jedności

W przeddzień uroczystości Objawienia Pańskiego schola Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii św. Teresy w Siedlcach zaprosiła mieszkańców miasta i okolic na wspólne kolędowanie.

Koncert kolęd zgromadził blisko tysiąc osób, które śpiewały nowo narodzonemu Jezusowi. Uczestnicy wysłuchali kilku kolęd w aranżacji Damiana Kryńskiego, tj.: „Dzisiaj w Betlejem”, „Cicha noc”, „Bóg się rodzi”. Wspaniałym przeżyciem było także wysłuchanie pastorałek: „Noel” w wykonaniu Marii Kicińskiej, „Mario, czy już wiesz” z przeszywającą serce wokalizą Adriany Masiak czy niezwykle delikatnie zaśpiewanej przez Małgorzatę Grochowską „Kolędy Maryi”. Wśród utworów powstałych współcześnie, a odnoszących się do tematyki Bożego Narodzenia, nie mogło zabraknąć zaczerpniętego z musicalu „Metro” fenomenalnego „Uciekali”. Kunsztem wokalnym popisali się w tym utworze: Aleksandra Skibniewska, Monika Bentkowska, M. Kicińska oraz Kamil Januszewski.

Po części koncertowej rozpoczęło się wspólne rodzinne kolędowanie z przybyłymi do kościoła św. Teresy. Braterska atmosfera śpiewanych kolęd „Wśród nocnej ciszy”, „Przybierzeli do Betlejem”, „Gdy śliczna Panna”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże Jezuniu” zaprowadziła nasze myśli i serca do betlejemskiej groty, w której na świat przyszedł Boży Syn, by kruszyć mury, znosić podziały i prowadzić do jedności wszystkich ludzi. Nie mogło zabraknąć też wzajemnych życzeń, także dla tych spotkanych po raz pierwszy w życiu, a związanych z obchodzonymi świętami.

Wspólne kolędowanie zakończyło się owacjami na stojąco oraz zaproszeniem do uczestnictwa w przyszłorocznym koncercie.

o. Błażej Mielcarek OMI