Aktualności
Współpraca polsko-włoska

Współpraca polsko-włoska

Zespół Szkół nr 3 im. Władysława S. Reymonta w Łukowie bierze udział w projekcie finansowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji „Comenius”.

Dzięki niemu uczniowie z łukowskiej placówki pojadą do Włoch i przyjmą gości u siebie. Razem stworzą Internetowe Centrum Promocji.

Uczestnicy projektu zostaną wybrani na podstawie osiągnięć z zakresu informatyki i języka angielskiego. Jest to bowiem podstawa umiejętności potrzebna do rozpoczęcia szkolenia z profesjonalnego języka angielskiego używanego przez informatyków. W trakcie trwania projektu uczniowie będą odbywać video konferencje, wyjadą do Włoch, wymienią się pomysłami, odnajdą miejsca warte zobaczenia i polecenia innym. Efektem współpracy ma być stworzenie strony internetowej w obu językach ojczystych. Znajdą się na niej zdjęcia ciekawych miejsc, wywiady z interesującymi ludźmi oraz filmy. W planach jest także utworzenie profilu na facebooku oraz innych portalach społecznościowych. Koordynatorem projektu, który potrwa przez najbliższe dwa lata, jest nauczycielka języka angielskiego Magdalena Świętochowska oraz pedagog Mirosław Skwarek.

WE