Aktualności
Zaproszenie na spektakl do WSD

Zaproszenie na spektakl do WSD

Alumni trzeciego roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej przygotowali spektakl na podstawie dramatu Romana Brandstaettera Dzień Gniewu.

Sztuka opowiada o losach Żyda – Emanuela Blatta, który w ucieczce przed swoim oprawcą komendantem Bornem, esesmanem odpowiedzialnym za likwidacje getta w mieście, przedostaje się do klasztoru. Ani uciekinier, ani zakonnicy nie są świadomi, iż powodem częstych wizyt komendanta jest przyjaźń, jaka łączyła go z przeorem przed laty, kiedy jeszcze wspólnie studiowali teologię w Rzymie. Całą sytuacje obserwuje panna Chomin, która w zamian za kilka pereł jest gotowa wydać Żyda Bornowi. Splot wydarzeń wydaje się zaciskać powoli pętlę na gardle bohaterów dramatu…

Spektakle będą prezentowane w gmachu seminarium w Nowym Opolu w terminach: 3 listopada (czwartek), o 19.00; 5 i 6 listopada, o 14.00; 8 listopada, o 19.00; 12 i 13 listopada, o 14.00, oraz 19 listopada, o 14.00.

Osoby zainteresowane obejrzeniem sztuki i zwiedzaniem gmachu WSD proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr. tel. 25-631-57-61.

LA